Golf 7 1.4 tsi 125hp Triger değişimi

Turhan

Üye
İsim
Turhan Atasoy
Araç
Golf 1.4 TSI-BMT 125 Highline 2015
Arkadaşlar biliyorum mevzuyla ilgili bir sürü konu var ama asıl problem orada zaten.120 bin yada 5 sene diyen var,servis bir ara 180bin sene gözetmeksizin demiş vs.Nihaetinde benim araç 76 binde ve 2015 model,öncelikle sizce trigerini değiştirmelimiyim?Değiştireceksem hangi markaları önerirsiniz Continental,İna,Gates?
Birde beni asıl telaşlandıran şey alacağım triger'in üretim zamanı.Ben internetten alış verişi severim,sağlam güvenilir üretim tarihi yeni triger kayışı alabileceğim yer tavsiyesi alabilirmiyim?

Hocam dertsiz başa dert edinmeyin derim. 76 bin km olan bir aracın triger kayışının eskiyeceğiniz yada sertleşeceğini yıpranacağını çatlayıp patlayacağını asla düşünmüyorum. Ülkedeki ustalar para kazanmak odaklı olduğu için herkes bir şeyler söylüyor. Ayıca aracınızı motoru kayışlımı zincirlimi biliyormusunuz.
Bence bahsedilen konulara bir bakın derim bu konuyla iligili bir çok yazılı yorumlar var. İnsan aynı şeyleri konuşmaktan yorum yapmaktan çekiniyor artık.

Altına yapmasa bile !!?? kundak çocugunun her 3 saatte bir bezi değistirilmeli .
Temizi çıkarılıp yeni temizi ile değistirilmeli .

Bizim TR de bu triger olayıda bunun gibi...

Vw Yetkili servislermuhabbetin / teknigin / resmiyetin / kuralın icine ettiler.

İlk başta 180 bin hesaplayıp 120 bine revize eden km olarak %33 hata payı yanlıslığı yapmışız diyen markanın ........

Altına yapmasa bile !!?? kundak çocugunun her 3 saatte bir bezi değistirilmeli .
Temizi çıkarılıp yeni temizi ile değistirilmeli .

Bizim TR de bu triger olayıda bunun gibi...

Vw Yetkili servislermuhabbetin / teknigin / resmiyetin / kuralın icine ettiler.

İlk başta 180 bin hesaplayıp 120 bine revize eden km olarak %33 hata payı yanlıslığı yapmışız diyen markanın ........
120 bin kilometre yaş gözetmeksizinmi şuanki durum?

benim aracımda 2015 model 1.4 tsi 125 lik 92 binde bende bu durumda kararsızım değiştirsemmi değiştirmesem mi diye normalde bildiğim 5 yılda bir veya 120 bin km bir değişmesi gerektiği bakıldığında benim aracımın yılı geçmiş km geçmemiş trigerinde belli bir yıl kullanım ve yıpranma süresi vardır diye düşünüyorum

Hocam dertsiz başa dert edinmeyin derim. 76 bin km olan bir aracın triger kayışının eskiyeceğiniz yada sertleşeceğini yıpranacağını çatlayıp patlayacağını asla düşünmüyorum. Ülkedeki ustalar para kazanmak odaklı olduğu için herkes bir şeyler söylüyor. Ayıca aracınızı motoru kayışlımı zincirlimi biliyormusunuz.
Bence bahsedilen konulara bir bakın derim bu konuyla iligili bir çok yazılı yorumlar var. İnsan aynı şeyleri konuşmaktan yorum yapmaktan çekiniyor artık.
Kayışlımı yoksa zincirlimi olduğunu nasıl öğrenicez peki?

En az 10 yıl olmadan yaşa takılmayın derim. 120 bin civarı makül

En az 10 yıl olmadan yaşa takılmayın derim. 120 bin civarı makül
Benim değiştirme zamanı gelmiş demekki. Varmı yakın zamanda değiştiren masrafını ve işlemleri söylicek arkadaş?

Golf 7'lerde zincir yok. Zincir sadece ilk nesil EA111 kodlu motorlarda (Golf 6, Passat 7 kasa gibi)
Değiştirme zamanı geldiğini nereden öğrenecez yani arabada ne gibi bir tepkime olabilir?

Hadi yurtdışı forumlarda ne muhabbet dönüyor ? Bi bakalım deyince

Translate

İngilizce aratınca

Triger kayışı = Timing belt

Googla da ingiliz ve amerikan forumları sıralanıyor.

Bu ingiliz ve amerikalar full pimpirik !!! (Bizi sollamışlar)
Yok 90.000 km / 4 yıl iyidir muhabbetindeler vw timing belt icin

Peki bu almanlar kendi üretip kendi kullandıkları araçlarda triger kayısı icin ne diyorlar acaba ?

Almanca

Triger kayışı = ZAHNRİEMENS
Servis önerisi = İNTERVALL

Yazdık googıla

"zahnriemens intervall golf 7 forum"

sonu .de (deutschland) uzantılı onlarca Almanya forumu geliyor

Adamlar ucmuşlar

Tr-golf forumunda ki @Savatage bile üst limitlerden bu kadar triger yorumu yapmıyor

Translate edin

https://www.golf7freunde.de/index.php/Thread/11353-Wechselintervall-des-Zahnriemens-210TKM/

Arkadaşlar biliyorum mevzuyla ilgili bir sürü konu var ama asıl problem orada zaten.120 bin yada 5 sene diyen var,servis bir ara 180bin sene gözetmeksizin demiş vs.Nihaetinde benim araç 76 binde ve 2015 model,öncelikle sizce trigerini değiştirmelimiyim?Değiştireceksem hangi markaları önerirsiniz Continental,İna,Gates?
Birde beni asıl telaşlandıran şey alacağım triger'in üretim zamanı.Ben internetten alış verişi severim,sağlam güvenilir üretim tarihi yeni triger kayışı alabileceğim yer tavsiyesi alabilirmiyim?
Bu önemli bir konu araba için genel olarak burda 100.bin de degısıyor
Kayısı Orjinal almanı tavsıye ederim değişimi ise istediğin yerde yaptırabılırsın

2014 Golf 7 1.6 TDI aracım var. 2021 de 125.000 km gelince kendim degistirdim. Cikarttigim kayış mi yeniydi, taktiğim mi bilemedim. Devirdaime bu yüzden dokunmadım, suan 178.000 KM deyim. Insanlarin baskisi yüzünden fabrikanın degisim aralarını yarıya indirdim ve pişman oldum. Bir dahaki degisim araligi 345.000 km vesselam.

Geri
Üst Alt