Obdeleven Ultimate

wTheDoctor

Yeni Üye
İsim
Ertuğrul
Araç
Golf MK7
Arkadaşlar Obdeleven Gen2 Ultimate bugün elime ulaştı. Özet geçeyim bu cihazı detaylı şekilde incelemeyi düşünüyorum. Antalya/Alanya da yaşıyorum. Cihazı merak eden, denemek isteyen yada kodlama meraklısı varsa, bilgi alışverişi yapmaya hazırım.. Sonrasında bi konu açacağım, öğrendiklerimi size tek tek anlatırım..

Obdeleven sitesi

Herkeze iyi forumlar diliyorum.
(obdeleven için bi alt başlık olsa forum da fena olmazdı)

Hayırlı oldun ben de iki ay önce almıştım daha çok kurcalama fırsatım olmadı ama kullandığım kadarıyla pratik bir alet.

Hayirli olsun. Birkac paketi var sanırım. Bildiginiz kadari ile anlatabilir misiniz? Kredi sistemi vs

Hayirli olsun. Birkac paketi var sanırım. Bildiginiz kadari ile anlatabilir misiniz? Kredi sistemi vs
Ben bildiğim kadarını anlatayım;

İki farklı plan ve onun haricinde bir de kredi sistemi var.

Kredi sistemi çok basit olduğu için onu anlatıyorum ilk. Para vererek uygulama içinde kullanabileceğiniz kredileri satın alıyorsunuz ve ObdEleven tarafından araca özel hazırlanmış bazı kodlamalar var. Alttaki ekran görüntüsü Golf 8 için hazır olan kodlamalardan bazıları. Örneğin Speedometer Scale Range olan göstergedeki maksimum hızı değiştirmek için kullanılıyor. Hiçbir kodlama yapmadan 50 kredi karşılığında bunu aracınıza uygulayabiliyorsunuz. Ama örneğin Auto Unlock After P (vitesi park moduna alınca kapı kilidinin açılması) özelliğini açtınız 50 krediye ama vazgeçtiğiniz geri kapatmak istiyorsunuz, kapatırken de 50 kredi veriyorsunuz. O yüzden pahalı bir çözüm oluyor.

IMG_872F8C35B14F-1.jpeg

Kredi sisteminin dışında dediğim gibi iki adet ücretli plan var. Biri pro plan biri ultimate plan. Pro ve ultimate plan arasında da iki fark var, ultimate planda bu yukarıda anlattığım krediyle kullanılan hazır kodlamaları kredi satın almadan sınırsız olarak kullanabiliyorsunuz ve bu kodlamaları kendiniz oluşturup başka kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz (bir gelir elde edebiliyor musunuz bilmiyorum insanlar kullandıkça)

Açıkçası ben hazır kodlamaları kullanmayacağım için pro plan'ı tercih ettim ultimate planın bana bir artısı yoktu. Neden plan satın alıyoruz kodlama ve adaptasyon yapabilmek ve SFD unlock yapabilmek için.

geri kapatmak istiyorsunuz, kapatırken de 50 kredi veriyorsunuz.
degismis olabilir bilmiyorum ama bir appe bir kere kredi aliyordu, yani acip kapatmak varsa birden fazla deger arasinda gecis yapmak icin tekrar tekrar kredi istemiyordu

Kredi fiyatları nasildir? Ufak tefek islemler icin alip arabada bırakma dusuncesindeyim. Maksat telefonla yönetebilmek

Kredi fiyatları nasildir? Ufak tefek islemler icin alip arabada bırakma dusuncesindeyim. Maksat telefonla yönetebilmek
Şu an cihaz + 1 yılık pro pack 100 euro ve gümrük vergisi vereceksiniz tabi üstüne. Ama belli dönemlerde mesela ben yılbaşı döneminde cihaz + 2 yıllık pro pack + 100 krediyi 100 euro'ya aldım. Ankaradaysanız ve denemek isterseniz ödünç verebilirim.

Cenk selamlar, bende almayı düşünüyorum. Bu sfd kilidi nasıl açılıyor? Pro pakette sfd kilidi var diye biliyorum. Bu şifre işleminde sorun yaşanıyor mu? Bu şifre olmadan adaptasyon yapamıyorsun çünkü.

Cenk selamlar, bende almayı düşünüyorum. Bu sfd kilidi nasıl açılıyor? Pro pakette sfd kilidi var diye biliyorum. Bu şifre işleminde sorun yaşanıyor mu? Bu şifre olmadan adaptasyon yapamıyorsun çünkü.
Selam, pro planda da ultimate planda da SFD unlock yapılabiliyor. Kontrol modüllerinin içine girdiğimizde, örneğin Gateway orada SFD Protection diye bir seçenek var ona basıp 90 dakikalığına kilidi kaldırabiliyoruz. Aynı zamanda direk adaptasyon yaparken de işlem SFD kilidinin kaldırılmasını gerektiriyorsa yine uyarı veriyor, direk adaptasyon anında da kaldırabiliyoruz. Ben hiç problem yaşamadım açıkçası, her seferinde başarılı bir şekilde kaldırdı.

Almak istediğim cihazda sadece cihaz galiba, basic program yani. Asıl soru şu sadece cihaz SFD unlock yapıyor mu? Benim için hazır bir pakete gerek yok, hepsini tek tek kendim kodlamak istiyorum.

Merhaba. Guzel baslik olmus ben de bir suredir kullaniyorum obd fakat uzun zamandir bir kodlama yapmadim. Zaten golf8 yapilabilecek fazla birsey de yok gibi.

Kredi ile kullanilan hazir applerin hemen hemen hepsinin kodlamalari forun sitelerinde var. O forumu da kurcalamanizi tavsiye ederim. Ornegin golf8 icin asagidaki link incelenebilir.

https://forum.obdeleven.com/thread/18043/coding-list-golf-8

NextGen OBDeleven device ile bu linkteki herşeyi yapabilir miyim?

Almak istediğim cihazda sadece cihaz galiba, basic program yani. Asıl soru şu sadece cihaz SFD unlock yapıyor mu? Benim için hazır bir pakete gerek yok, hepsini tek tek kendim kodlamak istiyorum.
Sadece cihazla krediyle kullanılan hazır kodlamalar eğer SFD Unlock gerektiriyorsa onlara yapabiliyorsunuz. Kendiniz kodlama yapacaksanız paket olmadan SFD Unlock'da yapılmıyor.

Merhaba. Guzel baslik olmus ben de bir suredir kullaniyorum obd fakat uzun zamandir bir kodlama yapmadim. Zaten golf8 yapilabilecek fazla birsey de yok gibi.

Kredi ile kullanilan hazir applerin hemen hemen hepsinin kodlamalari forun sitelerinde var. O forumu da kurcalamanizi tavsiye ederim. Ornegin golf8 icin asagidaki link incelenebilir.

https://forum.obdeleven.com/thread/18043/coding-list-golf-8
Evet ben de Golf 8 kullanıcısıyım, çok bir kodlama yok henüz. Aracı ikinci el aldığım için aracı aldığımda gizli özellikleri açıktı zaten o yüzden pek bir şey eklemedim üstüne. Attığınız bağlantıdaki liste çoğu şeyi kapsıyor zaten, ben de onu kaydetmiştim ilerde lazım olur diye.

NextGen OBDeleven device ile bu linkteki herşeyi yapabilir miyim?

Plan satın almanız gerekiyor sadece cihazla kodlama yapamıyorsunuz, diagnostik ve hazır kodlamaları kullanabiliyorsunuz.

Ek olarak internette bulabileceğiniz iki farklı cihaz var;

1678537377055.png1678537398026.png
İlk mavi şeritli olan (orada aslında led aydınlatma var o yüzden kırmızı görürseniz farklı cihaz sanmayın) NextGen dedikleri yeni nesil, sağdaki beyaz ise eski versiyon ObdEleven.

İki versiyon arasındaki temel fark, eski versiyon sadece android telefon ile çalışıyor, yeni versiyon ise hem IOS hem de Android cihaz destekliyor. İkinci fark ise yeni cihaz BMW araçlarda da kullanılıyor. (BMW araçların uygulaması ve planları farklı, VAG için aldığınız planı BMW'de kullanamıyorsunuz)

Son düzenleme:

Türkiye şartlarında pahalı oyuncaklar haline geldi. Almak istediğim cihaz, Pro' miş ancak tarihi bitmiş kredisi var. Ama sanırım istediğim şeyleri vcds teki gibi yapamayacağım bu cihaz ile. Doğru anlıyorum değil mi? SFD denen şey bunu engelliyor.

Geri
Üst Alt