Mubea 1.4 tsi yay arıyorum

Turhan

Üye
İsim
Turhan Atasoy
Araç
Golf 1.4 TSI-BMT 125 Highline 2015
Golf 7 1.4 tsi aracım için 5G4071677C kodlu MUBEA yay'dan arıyorum,çıkma yada sıfır olabilir

Hocam iyi günler. Bir Mubea yay kullanıcısı olarak tavsiye ederim bilginiz olsun ;)

Hocam iyi günler. Bir Mubea yay kullanıcısı olarak tavsiye ederim bilginiz olsun ;)
Teşekür ederim tavsiyeniz için,benim zaten bir şüphem yokki,yani ben birşeyi almaya karar verdiğimde hemen bodoslama atlamam,önce detaylıca araştırım.Mubea'larda karar kılmamın sebebi aracı fazla düşürmediğinden'ki fazla düşmesini istemiyorum,amaç çamurluk arasının az birşey kapatmak ve konfordan çok fazla ödün vermemek.İnanın bu işlerde 1cm bile çok önemli.Mubea bulamazsam ki bulacağımı düşünüyorum,kafaya koydum çünkü😀bir sonraki tercihim Eibach pro kit olurdu,çünkü oda fazla düşürmüyor 3-3.5 gibi.Vogtland mesela güzel yaydır ve camiada yumuşak yay olarak bilinir fakat Golf 7 için ürettği aracı fazla düşürüyor,3.5-4.0 gibi,Varsa kaçırdığım bilmediğim birşey tavsiyelere açığım,yani amaç aracı max3.5cm düşürmek.

Hocam bende aynı şekilde aracın çok düşmesinden yana değildim bu yüzden mubea tercih ettim. Aracın düşme seviyesinden de son derece memnunum. Konfor olarak diğer yayları kullanmadığım için kıyaslama yapamamakla beraber memnun olduğu söylebilirim. Ayrıca ben yayları direkt olarak servis üzerinden getirttim. Siz de eğer bulamazsanız bu şekilde temin edebilirsiniz ;)

Hocam bende aynı şekilde aracın çok düşmesinden yana değildim bu yüzden mubea tercih ettim. Aracın düşme seviyesinden de son derece memnunum. Konfor olarak diğer yayları kullanmadığım için kıyaslama yapamamakla beraber memnun olduğu söylebilirim. Ayrıca ben yayları direkt olarak servis üzerinden getirttim. Siz de eğer bulamazsanız bu şekilde temin edebilirsiniz ;)
Alım işlemini nezaman ve kaça yaptınız,eğer mahsuru yoksa?

Estağfirullah hocam. 2019 yılında Ordu-Ünye Fatih servisinden 1950 TL'ye almıştım.

Estağfirullah hocam. 2019 yılında Ordu-Ünye Fatih servisinden 1950 TL'ye almıştım.
Birde montaj dahilmiydi bu fiyata?Şimdi baktım,2019 yılında euro 6 lira felanmış,dolayısıyla 325 euro gibi bir rakam ödemişsiniz,eğer montaj varsa işin içinde bir nebze mantıklı ama yoksa değil bence,zira Almanya amazonda şuan 240 euro'ya var sıfır

Yok hocam montaj dahil değil. Montaja 250 TL ödemiştim. Valla hocam diğer yayların fazla düşmesinden dolayı mubea da tam istediğim seviyede olduğu için fiyat araştırması dahi yapmamıştım ;)

Amazon almanya buraya mubea yayları göndermediği için yine amazon almanyada hr yayları almıştım.

Türkiyede satılan eibach’lardan kesinlikle daha eşit düşürdü, tek kötü yanı biraz fazla düşüyor ama ekstra 10mm kendi açımdan beklediğim gibi bir skkıntı olmadı.

HR yaylar amazon almanyada sık sık indirime giriyor. 120 küsür euroya almıştım. Ön arka aks ağırlığınıza uygun olanı bulup pusuya yatmanızı öneririm 🙂

Amazon almanya buraya mubea yayları göndermediği için yine amazon almanyada hr yayları almıştım.

Türkiyede satılan eibach’lardan kesinlikle daha eşit düşürdü, tek kötü yanı biraz fazla düşüyor ama ekstra 10mm kendi açımdan beklediğim gibi bir skkıntı olmadı.

HR yaylar amazon almanyada sık sık indirime giriyor. 120 küsür euroya almıştım. Ön arka aks ağırlığınıza uygun olanı bulup pusuya yatmanızı öneririm 🙂
Amazon Almanya'dan Hr yayları nasıl aldınız,onları gönderiyormu?Ben Mubea'ları bir arkadaş vasıtasıyla getirmeyi planyıyordum,Amazon Hr'leri direkt gönderiyorsa almayı düşünürüm.

Kendi aracım için aşağıdakini aldım. Amazon Almanya TR’ye gönderim yapıyor HR‘leri.

https://www.amazon.de/-/tr/gp/aw/d/B072V6QLPY?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Kendi aracınız ön arka aks ağırlıklarına göre doğru kodlu yayı hr’nin sitesinden bulabilirsiniz.
145 eoro'nun nekadar gümrük vergisi çıkar Utku hocam?
Edit:Baktım şimdi aşağı yukarı 900kusur vergi olur.Totalde 4000gibi olur oda iyi bir seçenek,o paraya Eibach'ın çımasını vermiyorlar

Son düzenleme:
145 eoro'nun nekadar gümrük vergisi çıkar Utku hocam?
Edit:Baktım şimdi aşağı yukarı 900kusur vergi olur.Totalde 4000gibi olur oda iyi bir seçenek,o paraya Eibach'ın çımasını vermiyorlar
Sepete ekleyip ödeme adımına gelince Almanya KDVsini düşüyor fiyattan. Bir de öyle bakın fiyata.

Sepete ekleyip ödeme adımına gelince Almanya KDVsini düşüyor fiyattan. Bir de öyle bakın fiyata.
Utku hocam son birşey😀Şimdi benim araç 1.4 125hp,sizinki hangisi acaba,eğer aynısıysa size zahmet yandan bir resim slanilirmiyim?Benim araca uygun olanlar 35-35 düşürüyor,bu makul bence'ki Mubea'dan sonra en iyi seçenek bu olabilir,ama eğer gerçekten 35-35 düşürüyorsa,HR dev bir yay üreticisi,yadıkları değerler birebir çıkar kanımca.Hr'nin sadece kötü bir namı var oda diğerlerine göre biraz aert oluşu,ben daha önce Vogtlanda'ta Eibach'ta kullandım,az çok sertliklerini biliyorum,siz Hr'lerden memnunmusunuz,yada nekadar memnunsunuz?Ha birde şöyle birşey var,benim araca göre birkaç tip çıkıyor uyumlu olarak ve fiyat farkıda var aralarında,acaba Eibach'taki gibi Pro kit nasıl daha konforlu Sportline daha sert gibi şeylerdemi var acaba Hr'de

Geri
Üst Alt