Midline Plus Sis Farı Montajı (Tamamlandı)

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Herkese merhaba, midline plus araçlarda olmayan sis farları beni aşırı derecede rahatsız ediyordu. Bunun için bir çok yer ile görüştüm.

Herkes “Senin BCM desteklemez. High BCM takacağız anca öyle yanar” dedi. Hatta ve hatta bir yer gündüz farı olarak kodlarız değiştirmeden gündüz farların yanınca onlarda sürekli yanar dedi.

Durduk yere sislerim açık gezmekten ceza yemeye sebebiyet veren bir fikirdi 😅😅

Çözüm ise şöyle oldu. Olması gerektiği gibi sis farları yerlerine takıldı. İki adet topraklama kablosu şaside gerekli yerlere takıldıktan sonra BCM’de B5 ve B45 e kablolarının takılması gerekiyordu. Aracımda ki BCM’de oralar boş oluğundan BCM’ye yeni pinler çakıldı. Çakılan B5 ve B45 ( sağ ve sol) pinlerine tesisatta ki kablolar bağlanıldı. Gerisi ise Mass Technic’te montajı başlandı. Kodlamasını hangi cihazları ile denedilerse yapamadılar. VCDS’de BCM’yi okuyamadık bahanesi ile 1 gün uğraşı sonucunda bir yere varılamadı. Her gittiğimde yüzümde gülümseleme ile çıktığım yer olan Opsiyonel Otomotiv’e gittim. Durumu anlattım Koray Bey’e. Kodlamasını ise kendisinin sihirli ellerine bıraktım ve sonuç 💯. Comfortline ve Highline pakette olması gerektiği gibi çalışıyor artık. Cam filmlerimden dolayı karanlık yollarda ki dönüşlerde sağ ve sola statik aydınlatma yapması görüşte çok fark ettirdi. Photon Ultimate 3 Plus Ledlerimi de taktıktan sonra tadından yenmez oldu 👍🏻

GEREKLİ PARÇALAR
1) Sis Farları
2) Sis Farlarının Çerçevesi
3) Sis Farlarının Tesisatı
4) H11 Led/Halojen (Takarken + ve - muhabbetine dikkat edin fişinde ki yoksa yanmaz)

Ekli dosyalar

• 4E5C41B0-7CB3-4A86-B125-A880652F39FC.jpeg
    4E5C41B0-7CB3-4A86-B125-A880652F39FC.jpeg
    117.1 KB · Görüntüleme: 68
  • FC08EF4D-C4AA-452D-9AA7-90F58BC039B9.jpeg
    FC08EF4D-C4AA-452D-9AA7-90F58BC039B9.jpeg
    118.1 KB · Görüntüleme: 70
  • F76E3A37-83CC-42A7-A5E0-CC4458220A60.jpeg
    F76E3A37-83CC-42A7-A5E0-CC4458220A60.jpeg
    119.3 KB · Görüntüleme: 67
  • C6F333B3-37EB-4321-8210-8587588B7168.jpeg
    C6F333B3-37EB-4321-8210-8587588B7168.jpeg
    116.7 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:

Hayırlı olsun, gerçekten çok eksikliği hissedilen bir donanım. En çok da dönüşlerde yanmasını istediğim için almıştım, montaj ve kodlamasını kendim yapmıştım. Kodlamada tıkandığım bir noktada @ekoman245 yardımcı olmuştu sağolsun.

@Vagger_Boy hocam ekstra olarak,
Geri vitese takınca yanması
Selektörle birlikte yanması kodlamaları da var onları da yaptırabilirsiniz.

Geri vitese takınca yanmasını yaptırdım fakat Selektör ile beraber yanma kodlamasını bilerek yaptırmadım. Gerçekten sislerinizi dahi açtığınızda önünüzü anca gördüğünüz karanlık sisli bir senaryo düşünün. Uzunları yakıyorsunuz daha fazla ışık ihtiyacınız olduğunuzdan sisler bu sefer sönüyor ters çalıştığı için.
Hem sisler açık hem uzunlar açık devam edemeyeceğimden hiç girmedim o topa @Kysr038

Çakar modu olarak olan moddan bahsediyorum selektörde sisler ters aç-kapa olma durumunu

Geri vitese takınca yanmasını yaptırdım fakat Selektör ile beraber yanma kodlamasını bilerek yaptırmadım. Gerçekten sislerinizi dahi açtığınızda önünüzü anca gördüğünüz karanlık sisli bir senaryo düşünün. Uzunları yakıyorsunuz daha fazla ışık ihtiyacınız olduğunuzdan sisler bu sefer sönüyor ters çalıştığı için.
Hem sisler açık hem uzunlar açık devam edemeyeceğimden hiç girmedim o topa @Kysr038
Ters kodlama o ayrı hocam. O biraz apaçi işi gibi zaten, geçen avm girişinde bir leon gördüm dörtlüler ile ön sisleri ters kodlattırmış, biri yanıyor diğeri sönüyor :) Yuh bu kadar da olmaz dedim.

Benim dediğim sisler açık değilken, anlık selektör yaptığınızda sisler de yanıyor, selektör kolunu bıraktığınızda sönüyor.

Yalnız fotoğraflara bakınca dikkatimi birşey daha çekti, halojen far tasına led ampül takmışsınız, karşıdan geleni rahatsız etmiyor mu?

Ters kodlama o ayrı hocam. O biraz apaçi işi gibi zaten, geçen avm girişinde bir leon gördüm dörtlüler ile ön sisleri ters kodlattırmış, biri yanıyor diğeri sönüyor :) Yuh bu kadar da olmaz dedim.

Benim dediğim sisler açık değilken, anlık selektör yaptığınızda sisler de yanıyor, selektör kolunu bıraktığınızda sönüyor.

Yalnız fotoğraflara bakınca dikkatimi birşey daha çekti, halojen far tasına led ampül takmışsınız, karşıdan geleni rahatsız etmiyor mu?
Dediğiniz kodlamayı şimdi anladım. Kablosuz şarj montajı için çarşamba günü gittiğimde açtırırım o gizli özelliğide hocam 👍🏻

Farlarım göz almıyor çünkü photon kullandım ve far ayarını makinaya tutarak yaptırdım. Duvara tuttuğunuzda mercekli far gibi düz bir çizgi yakalıyorum. 4-5 aydır bu halde kullamıyorum bir kere selektör dahi yemedim çünkü farlarımı lazer makinesine tutup ayarlatmıştım ☺️

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt