840C Bluetooth ve CarPlay ses Açamama Sorunu

İsim
Okan
Araç
Golf
Arkadaşlar Merhaba, 840C Ünite aldım carplay ve kamera açık. Şöyle bir sorun yaşıyorum. Bluetooth ve ya Carplay aracılığı ile aracıma telefonumu bağladıktan sonra zaman zaman müzik dinlemek istediğimde ses tamamen kısılmış bir şekilde geliyor ve ne direksiyondan ne de teyp üzerinden sesi açamıyorum. Açmaya çalıştığımda ses göstergesi geliyor ama volume çizgisi artmıyor, kitlenmiş bir şekilde gibi duruyor. Bir süre sonra üniteyi aç kapa yaptığımdanmıdır bilmiyorum ama kendi kendine düzeliyor. Bu sorun esnasında kabloyu çıkart tak yapmama rağmen çözülmüyor. Önceki ünitemde bu tarz bir sorun yaşamadım. Bu arada sorun araca ilk bindikten sonra oluyor. Yani seyir esnasında durup dururken olmuyor. Telefonum iphone. Sorun ne olabilir? Benzer bir sorun yaşayan oldu mu ?

Bazen bende de oluyor radyoya girip app connecte dönünce düzeliyor hocam

Bazen bende de oluyor radyoya girip app connecte dönünce düzeliyor hocam
Üniteniz ve telefonunuz ne hocam? Muhtemelen bunu tetikleyen ya telefon ya da ünitenin versiyonu vs. Sizin dediğinizi de deneyim tekrar olursa

Hayirli olsun

Aldiginiz kisiye sordunuz mu crack isleminde belki sorun vardir

Hayirli olsun

Aldiginiz kisiye sordunuz mu crack isleminde belki sorun vardir
Sordum hocam, açıkcası net bir yorum yapamadı. Discovery pro cihazlarda bile bir takım buglar olabileceğini söyledi. Crack işleminde sorun var ise bu düzeltilebilir mi?

Sordum hocam, açıkcası net bir yorum yapamadı. Discovery pro cihazlarda bile bir takım buglar olabileceğini söyledi. Crack işleminde sorun var ise bu düzeltilebilir mi?
Discover pro taktırdıktan sonra sadece müzik isimlerinde "Ü ve Ç" harfleri görünmemeye başladı. Ya "[]" şuna benzer bir simge çıkıyor ya da çince yazılar çıkıyor. Ek olarak tabela tanıma asistanım artık tabelaları okumuyor :) Onun dışında bir sorunum yok. Anladım ki ünite değişimi biraz zahmetli bir iş.

Yazılım işlemleri doğru yapilirsa donanim sorunu olmayan bir cihazda bu tür problemler olmaz. @EsXi Sizinkide aynen.

Sonu 654 L olan kameralarda tabela tanıma çalışmadığını söylemişlerdi @CemK fakat ünite değişiminden önce çalışıyordu. Karakter sorunu çok büyük bir problem değil.

Yazılım işlemleri doğru yapilirsa donanim sorunu olmayan bir cihazda bu tür problemler olmaz. @EsXi Sizinkide aynen.
Peki diyelim ki bu sorun yazılımın doğru yapılmaması kaynaklı. Bunun tespiti ve çözümü noktasında nasıl bir yol haritası izleyebiliriz? Yani check edip evet yazılım kaynaklı ve ya hayır donanım kaynaklı diyebilecek bir kontrol mekanizması var mı? Açıkcası sorun yaşamamak adına 819b üzerinde açtırmayıp direk ünite değiştirme yoluna gittim ( sizinle de zatn bu yönde konuşmuştuk hatırlarsanız) ama bu şanssızlık olunca ünite değişimi sonrasında da yakalıyor insanı :) Bu arada bu ünitede sizin bazı konularda da gördüğüm ses yükseltme işlemi yapılabiliyor mu hocam? Bana ses seviyesi çok tatminkar gelmiyor açıkcası

Bu gün buna benzer bir sorunla karşılaştım. Ünite üzerinden ya da direksiyondan hiç bir sekilde ses açılmıyor. Bluetooth, radyo, aramalar, carplay hepsinde aynı şekilde ses açma barı görünür ama çalışmıyor.

Ses ayarlar kısmına girmeye çalıştığımda ise aracı park etme işlemini tamamlayın ya da görüşmenizi sonlandırın uyarısı veriyor. Multimedya ya reset attım ama değişiklik olmadı. Deneyebilecegim bir tavsiyeniz var mıdır? Ünite kodunu bilmiyorum ama highline ile gelen standart mib2 var.

Bu gün buna benzer bir sorunla karşılaştım. Ünite üzerinden ya da direksiyondan hiç bir sekilde ses açılmıyor. Bluetooth, radyo, aramalar, carplay hepsinde aynı şekilde ses açma barı görünür ama çalışmıyor.

Ses ayarlar kısmına girmeye çalıştığımda ise aracı park etme işlemini tamamlayın ya da görüşmenizi sonlandırın uyarısı veriyor. Multimedya ya reset attım ama değişiklik olmadı. Deneyebilecegim bir tavsiyeniz var mıdır? Ünite kodunu bilmiyorum ama highline ile gelen standart mib2 var.
Sorun amfinin fiber kablo girişi gevşemiş. Takınca halloldu

Bu sorun ben de bazen medya dan sesleri dinlerken oluyor.Mesela wp tan biri sesli mesaj yolluyor sesi dinlerken sesi asla acamiyorum

Peki diyelim ki bu sorun yazılımın doğru yapılmaması kaynaklı. Bunun tespiti ve çözümü noktasında nasıl bir yol haritası izleyebiliriz? Yani check edip evet yazılım kaynaklı ve ya hayır donanım kaynaklı diyebilecek bir kontrol mekanizması var mı? Açıkcası sorun yaşamamak adına 819b üzerinde açtırmayıp direk ünite değiştirme yoluna gittim ( sizinle de zatn bu yönde konuşmuştuk hatırlarsanız) ama bu şanssızlık olunca ünite değişimi sonrasında da yakalıyor insanı :) Bu arada bu ünitede sizin bazı konularda da gördüğüm ses yükseltme işlemi yapılabiliyor mu hocam? Bana ses seviyesi çok tatminkar gelmiyor açıkcası
Sorun MP3 dosyalarından kaynaklıymış Mp3TAG isimli uygulamayla dosyaları topluca düzelttim sorun kalmadı.

Geri
Üst Alt