2015 Golf 7 1.2 tsi triger ne zaman değiştirmeliyim

3 yol raf ömrüdür çalışan aksama birşey olmaz min.120000 km
Ne kadar dogru bir tespit.

Raf ömrü denen olay

Triger rulman bilyalarının fabrikasyon yağlanmasını müteakip bu yağ muhteviyatının hareket/devinim/dinamik çevrimi ile optimal vizkozitesinin korunması sağlanır.

Bu rulmanlar yattıgı yerde yağ katılaşması yapar.

Durum budur

2015 golf 7 1.2 tsi aracım 68binde trigeri değiştirmelimiyim yada ne kadar daha götürür bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim
Benim araçta 2016 model 100200 km de ses yapmaya başladı bilye dağılmış değiştirdim. Sizde öyle bir sorun yoksa kullanabilirsiniz.

https://www.lexus.com.tr/lexusu-kes...da-hersey/triger-kayisi-nedir-koparsa-ne-olur

TRİGER KAYIŞI NE ZAMAN DEĞİŞİR?​

Triger kayışı, belirli periyotlarla değişen parçalar arasında yer alır. Triger kayışı değişimi ile aracın kullanım ömrünün uzaması ve motorun sağlıklı kalması sağlanır. Araç sahipleri için kritik önem taşıyan bu iki konu akıllara hemen; “Triger kayışı kaç kilometrede değişir?” veya “Triger kayışı ömrü ne kadardır?” gibi soruları getirir.

Triger kayışının ömrü iki farklı şekilde belirlenir. Bunlar, kullanım süresi ve kullanıldığı mesafedir. Marka ve modeline bağlı olarak değişse de bir triger kayışının kullanım süresi ortalama 3 senedir. Bu süre dolduğunda, belirgin bir hasar görülmese de triger kayışının yenilenmesi gerekir.

BUYURUN BUNU YAZAN SİTE KOSKOCA '' TOYOTA '' Saygılar.
Benim golf 7 2016 model 100200 km ses yaptı, servise götürdüm kayış içi bilyesi dağılmış ve kayış sağlam bana “ isterseniz sadece bilyeyi değişelim ya da hepsini değiştirelim” dediler bende komple değişin dedim. Şimdi servis beni yanlış mı yönlendiriyor🤔

çok çek kalmışsınız ustanız doğru demiş triger kayışlarının üzerinde veya kutularında belirtildiği gibi üretim tarihinden itibaren 3 yıllık ömrü vardır ileride daha büyük sorun yaşamak istemyiorsanız değiştirmenizi öneririm
Vw yetkili servisler kendini neden riske atsın o zaman. 4 yılda bir olan araçlar olabilir ama vag grubu için size katılmıyorum.

Geri
Üst Alt