Golf 8 Aracın anahtarsız uyanması

modellof23

Yeni Üye
İsim
Eren
Arkadaşlar merhaba, golf 8 life pakette keyless özelliği aktif iken aracımı kapı kolundan kilitliyorum. Bir süre sonra araca anahtarsız yaklaşıp kapı kolundan kilitleri açmak istediğim zaman araç uyanıyor yani iç gösterge panel ışığı ve ön konsol gösterge panelindeki ışıklar yanıyor ve anahtar olmadığı için haliyle açılmıyor. Daha sonra tüm ışıklar sönüyor ve gösterge panelindeki radyo düğmelerinin ışıkları açık kalıyor ve sönmüyor. Sizce araca anahtarsız yaklaşıp bu şekilde aracın uyanması ve tepki vermesi normal mi ? ya da bu bir özellik mi yoksa yazılım hatası mıdır?

Eger ozellikse cok sacma bir ozellik. Gereksiz ve anahtarsiz bunu yapmasi normal degil bence.

Upvote 0
Acaba keyless özelliği böyle mi? yani keyless aktifken elimizi kapı koluna attığımız zaman sensörler devreye giriyor ve anahtarı arıyor gibi. Çünkü keyless özelliği aktif değilken zaten böyle bişey söz konusu olmuyor.

Upvote 0
Golf 8'de elektronik hatalar oldukça fazla; zamanla çözülecekmiş. Bunu da söyleyen bizzat ST.

Upvote 0
Kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa tam olarak sorun mu yoksa özellikmi anlayabiliriz aslında aracını servise götürüp sorabilirsin en azında daha sağlam bir cevap alınabilir...

Upvote 0
Hocam Servistekiler her şeyden bi haber, daha önce yolcu koltuk ısıtma ile ilgili bir sorun vardı götürdüm her şey normal bi sorun yok dediler nerdeyse koltuğa yanlış oturuyorsunuz demeye getirdiler : ) halbuki sorun vardı ve devam ediyordu. Bir kaç ay sonra aradım sorun devam ediyor dedim, evet haklısınız yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor öyle bir hata varmış dediler sonra yazılım güncellemesi yapıldı ve düzeldi. Bu da öyle bi durum olabilir, hemen koşa koşa servise götürüp aracı kurcalatmak istemiyorum açıkçası. Dediğiniz gibi kullanıcı arkadaşlar da deneyip bakarlarsa genel bir durum mu yoksa özel bir durum mu anlayabiliriz

Upvote 0
Hocam Servistekiler her şeyden bi haber, daha önce yolcu koltuk ısıtma ile ilgili bir sorun vardı götürdüm her şey normal bi sorun yok dediler nerdeyse koltuğa yanlış oturuyorsunuz demeye getirdiler : ) halbuki sorun vardı ve devam ediyordu. Bir kaç ay sonra aradım sorun devam ediyor dedim, evet haklısınız yazılım güncellemesi yapılması gerekiyor öyle bir hata varmış dediler sonra yazılım güncellemesi yapıldı ve düzeldi. Bu da öyle bi durum olabilir, hemen koşa koşa servise götürüp aracı kurcalatmak istemiyorum açıkçası. Dediğiniz gibi kullanıcı arkadaşlar da deneyip bakarlarsa genel bir durum mu yoksa özel bir durum mu anlayabiliriz

Ozaman evet forumda kullanan arkadaşlar yorumlarını paylaşmalı...

Upvote 0
Elinizde anahtar ile araca yaklaştığınızda anahtar üzerindeki kırmızı ışığın hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başladığını görürsünüz. Bu aracın algılama alanına yaklaştığınızda oluşmaktadır. Anahtarın araçtan olan uzaklığına dikkat edin. Zira yaklaştığında kapı kilitlerinin açılması özelliği bu mantıkla çalışır. Aracı kilitlediğinizde teyp düğme ışıkları yanık kalması göstergenin bir süre sonra sönmesi kapı ve torpido üzerindeki ambiyans aydınlatmalarının hangi renk seçili olursa olsun ayrılış için kırmızıya dönüp yanması tüm golf 8'lerde var. Kısacası kontak kapandıktan veya kapılar kilitlendikten hemen sonra elektriği kesmiyor.

Aracı kilitledikten sonra ne kadar süre sonra geri dönüyorsunuz? Eğer bu işlemler olurken geri dönüyorsanız yukarıda saydıklarım ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
Anahtar aracın algılama mesafesi içerisinde fakat kapı kolundan açmak için yeterli olmayacak bir mesafede ise (anahtar üzerindeki ışıktan kontrol edilebilir) eliniz kapıya götürdüğünüzde aracın kendini hazırladığı yorumunu yapabiliriz. Yaşadığınız durumu bir video ile anlatırsanız daha hızlı cevaba ulaşılabilir.

Upvote 0
Elinizde anahtar ile araca yaklaştığınızda anahtar üzerindeki kırmızı ışığın hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başladığını görürsünüz. Bu aracın algılama alanına yaklaştığınızda oluşmaktadır. Anahtarın araçtan olan uzaklığına dikkat edin. Zira yaklaştığında kapı kilitlerinin açılması özelliği bu mantıkla çalışır. Aracı kilitlediğinizde teyp düğme ışıkları yanık kalması göstergenin bir süre sonra sönmesi kapı ve torpido üzerindeki ambiyans aydınlatmalarının hangi renk seçili olursa olsun ayrılış için kırmızıya dönüp yanması tüm golf 8'lerde var. Kısacası kontak kapandıktan veya kapılar kilitlendikten hemen sonra elektriği kesmiyor.

Aracı kilitledikten sonra ne kadar süre sonra geri dönüyorsunuz? Eğer bu işlemler olurken geri dönüyorsanız yukarıda saydıklarım ile karşılaşıyor olabilirsiniz.
Anahtar aracın algılama mesafesi içerisinde fakat kapı kolundan açmak için yeterli olmayacak bir mesafede ise (anahtar üzerindeki ışıktan kontrol edilebilir) eliniz kapıya götürdüğünüzde aracın kendini hazırladığı yorumunu yapabiliriz. Yaşadığınız durumu bir video ile anlatırsanız daha hızlı cevaba ulaşılabilir.
Merhaba öncelikle cevap için teşekkürler olay özetle şöyle; anahtar yanimizda ve keyless aktif iken aracı kapı kolundan kilitledik. 2 saat sonra anahtarsiz olarak aracın yanina geldik aracın kilitlerini kapı kolundan açmak isterken arac gösterge paneline hafif ışık geliyor ve araç uyanıyor ama anahtar yok kapı da açılmıyor sonra bi kaç sn sonra ışıklar vs kapanıyor bu sefer on panelleri radyo dugmelerindeki ışıklar açık kalıyor ve bir süre sönmüyor durum özetle bu şekilde

Upvote 0
Merhaba Mustafa Bey, keyless özelliği aktifken aracı kapi kolundan kilitleyip daha sonra anahtarsiz olarak arabaya gelip araci kapı kolundan açmayı denediniz mi acaba ?

Upvote 0
Merhaba Mustafa Bey, keyless özelliği aktifken aracı kapi kolundan kilitleyip daha sonra anahtarsiz olarak arabaya gelip araci kapı kolundan açmayı denediniz mi acaba ?
Merhabalar, anahtari cebime atip gun boyunca hic cikarmadigim icin 2-3 kez sabah anahtari almayi unuttugumda kapi koluna elimi atip afalladigim olmustu. O anda arac algilamadi heralde diye dusunerek birkac kez elimi atip denedigim olmustu. İceriden bir isik veya hareket gormedim. Ama yarin tekrar deneyip buradan bilgi vereyim.

Upvote 0
Arkadaşlar eve geleli 10 dakika falan oldu. Yazıyı okuduktan sonra anahtarsız bir şekilde kapı kolundan açmaya çalıştım ancak araç tepki vermedi. Yani olması gereken gibi.

Upvote 0
Merhabalar, anahtari cebime atip gun boyunca hic cikarmadigim icin 2-3 kez sabah anahtari almayi unuttugumda kapi koluna elimi atip afalladigim olmustu. O anda arac algilamadi heralde diye dusunerek birkac kez elimi atip denedigim olmustu. İceriden bir isik veya hareket gormedim. Ama yarin tekrar deneyip buradan bilgi vereyim.
Cok teşekkürler Mustafa Bey zahmet olacak size sagolun, durumu bildirirseniz çok sevinirim merakla bekliyorum, daha önce de bahsettigim gibi aslında karanlık olursa daha net görülebilir hayalet ekran böyle altta ışık var gibi oluyor yani erkan simsiyah görünmüyor zaten anlarsiniz aracın uyandığını, bir de park ışığı yanıyor carplay ekranındaki radyo ve ses dugmelerinin ışıklar da yanıyor...

Upvote 0

Geri
Üst Alt