Golf lifedan style geçilir mi?

agrones12

Yeni Üye
İsim
enes
Araç
golf 7.5
Herkese Merhaba 15 gün önce 2022 model 1.0 e tsi Atlantis mavisi 0 km golf8 life araç aldım.Aracımı satıp 70 bin lira üzerine koyarak boyasız kazasız tramersiz 10 bin kmde cam tavanlı 1.0 e tsi 2022 model style araca geçmek sizce mantıklı mı?Çok kararsız kaldık ailemizle sizinde yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleme:

Arkalar torsiyon , motor 1.5 değil, + on bin km bence gecilmez .
İşlevsel Donanım olarak life dan farklı neleri var ki

Arkalar torsiyon , motor 1.5 değil, + on bin km bence gecilmez .
İşlevsel Donanım olarak life dan farklı neleri var ki
Kör nokta uyarı sistemi,katlanır aynalar,led sinyaller,17 jantlar,cam tavan,daha kaliteli olduğunu düşündüğüm koltuklar,ön led panjur,difizör başlıca farklar bunlar bunlar dışında ilgimizi çeken pek bi fark yok açıkçası dediğiniz gibi 10 bin km + 70 bin lira vermeye değer mi çok kararsız kaldık.

Kör nokta uyarı sistemi,katlanır aynalar,led sinyaller,17 jantlar,cam tavan,daha kaliteli olduğunu düşündüğüm koltuklar,ön led panjur,difizör başlıca farklar bunlar bunlar dışında ilgimizi çeken pek bi fark yok açıkçası dediğiniz gibi 10 bin km + 70 bin lira vermeye değer mi çok kararsız kaldık.

Düşünmek mi hayır düşünme geç...

-Kor nokta uyari kullanmadim bilmiyorum cok aramiyorum ben
-katlanir ayna serviste takiliyor orjinal guzel ozellik ben yaptırdım life aracima
-led sinyal olmasada olur , lq far degilse gerisi hikaye (bence)
-17 jant var ama ( ben modelleri hic begenmedim, valencia ,bergamo hariç)
-ön led panjuru sevmeyen ekiptenim, ön tarafta bitisik aydinlatmayi şık bulmuyorum
-difizor de; plastik uzerine nikelaj. Esprisi olduğunu dusunmuyorum. Sonradan kolaylikla takilabilir.
-koltukları guzel :) sadece kilif olarak mi albenisi var yoksa teknik olarak ergo falan mi bilmiyorum.
-cam tavan, en büyük fark bu, sonradan para ile alamayacagimiz şey:)

Benim beklentim ve yorumum bu sekilde oldugu için kesin kararim , 70 bin vermem:)

Bıkmadan usanmadan 15 yıl astra kullandım

15 yıl da eldeki golfle devam edicez

Düzenli 15 yılda bir araba degistiren biri olarak konu tam bana ibretlik

Bence 15 ay life golfe binin bakalım

Cam tavan dışındaki tüm opsiyonlar ve daha fazlası sonradan uygulatılabilir. Ben olsam 70 bine retrofitlerle aracımı doldururdum(ki 1.5 Leon'umu dolduruyorum ufak ufak).
Cam tavan çok istediğiniz bir opsiyonsa geçilir. Onun dışında albenisi yok bence.

Atlantik maviyi 2.el almış olsaydınız satılır style alinabilir derdim ama sıfır arabamı 15 günlükken satıp 10000 de 2.el araba asla almazdım.

Atlantik maviyi 2.el almış olsaydınız satılır style alinabilir derdim ama sıfır arabamı 15 günlükken satıp 10000 de 2.el araba asla almazdım.
Aracı aslında 2. el olarak aldık ama 0 kmdeydi önce ki sahibi yatırım amaçlı alıp satışa koymuştu denk gelince bizde alalım dedik bayiden alınmadı araç ama yinede dediğiniz duruma çıkıyo

@agrones12
Life paketin koltuklarının kumaşı kalitesiz, yanal destekleri iyi değil, açıkçası bu donanımda koltuklar vasattan öteye gidemiyor. Style donanımdaki comfort koltukların kumaşın kalitesi bakımından, yanal destekler bakımından tartışılmaz,

Life pakette (reflektörlü led basic) farlar mevcuttur., Style paketteki farkların tek alâmeti harikası sadece led sinyalli olmasından ibaret değildir,

Style paketteki bu farlar —>Led Performance far diye geçer ve bu farların esas alâmeti mercekli led olmasıdır, bu sayede gerek estetik görünüm bakımından ve en önemlisi de aydınlatma performansı life paketin farı ile gece sürüşlerinde arada ciddi anlamda aydınlatma farkı vardır. İlaveten bu farlarda (life paket farında olmayan) statik viraj farları ve kötü hava koşullları aydınlatması mevcuttur,

%65 karartılmış arka ve yan camlar

30 renkli ambiyans aydınlatma (Life paket 10 renk)

Panaromik açılır cam tavan; sırf bu opsiyonu almak istediğinizde fiyatı (vergiler dahil) 43.000 tl. fiyatı var,

Side Assist - Kör nokta uyarı sistemi; istanbul gibi büyük şehirlerde oldukça işe yarar bir özellik, ayrıca kör nokta uyarı sistemi ile birlikte (arka trafik uyarısı özelliği) birlikte geliyor., arka trafik uyarısı —> dikey park yerinden çıkarken aracın arka tamponlardaki 2 adet radar sayesinde aracın arka tarafını tarıyor ve geri geri çıkarken sürücünün göremediği alanlarda olabilecek yaya, bisikletli veya gelen araçları tarayarak sürücüyü uyarıyor, sürücü halaa farkına varmazsa fren yapıyor.

70 bin tl. fark verip 10 bin km ‘de Style paket alır mıydım..? eğer araç temizse, kusuru/belası falan yoksa düşünmeden hemen alırdım.

Geri
Üst Alt