Arabayla mantar taşa çıkmak

İsim
Talha
Merhabalar sevgili Hocalarım,

Az önce arabayla mantar taşın üzerine çıktım görmeyerek. Bir kaç esnafın yardımıyla taşı doğru yerlere koyarak üzerinden inmeyi başardım. Araba da her hangi bir bozukluk yok gözüküyor. Lakin altıyla ilgili pek fikrim yok. Ne yaparsam daha sağlıklı olur? 

Teşekkürler

Geçmiş olsun, bi lifte kaldırıp altını kontrol etmekte fayda olabilir bence.

Umarım bi sorun yoktur.

Geçmiş olsun inşallah dediğiniz gibi sıkıntı yoktur.

@Heisenbberg Geçmiş olsun.. Olay nasıl oldu tam olarak anlatırsanız :rolleyes:
Hocam bir otoparka giriyordum Erenköy de malumunuz Bi hayli kalabalık o civarlar otoparkın girişine de birisi kocaman kamyonla mal indiriyor. Bende yanına gittim bekliyorum daha sonra ayrıldı ordan. Bende geri geri çıktım yoldan sağ manevra yaptım bir baktım taşın üstündeyim. Esnaf yardımcı oldu da kaldırım taşlarını kullanarak arabayı indirebildik yoksa daha büyük problemler olucaktı. Arabanın altına baktım sadece normal bir kaç çizik oluşmuş herhangi bir kırılma vs. yok. Enteresan bir şekilde ön tarafta da bir şey yok. Sebebi hem biraz yokuş yukarı olmam ve Golf'ün biraz yüksek olması. Tam manasıyla görülmez kaza hocam. Allah daha büyüklerinden korusun hepimizi.

Teşekkür ederim 

Geçmiş olsun hocam görünürde bişey yoksa lastik ve jantta bi sorun olmaz sanırım

Hocam bir otoparka giriyordum Erenköy de malumunuz Bi hayli kalabalık o civarlar otoparkın girişine de birisi kocaman kamyonla mal indiriyor. Bende yanına gittim bekliyorum daha sonra ayrıldı ordan. Bende geri geri çıktım yoldan sağ manevra yaptım bir baktım taşın üstündeyim. Esnaf yardımcı oldu da kaldırım taşlarını kullanarak arabayı indirebildik yoksa daha büyük problemler olucaktı. Arabanın altına baktım sadece normal bir kaç çizik oluşmuş herhangi bir kırılma vs. yok. Enteresan bir şekilde ön tarafta da bir şey yok. Sebebi hem biraz yokuş yukarı olmam ve Golf'ün biraz yüksek olması. Tam manasıyla görülmez kaza hocam. Allah daha büyüklerinden korusun hepimizi.

Teşekkür ederim 
Tekrar geçmiş olsun hocam. Daha büyük hasar olabilirdi. Tampon kırılabilir,radyatör zarar görebilir,süspansiyon sistemi zarar göreblir,daha yüksel bir taş oldaydı marşpiyel büyük hasar görebilirdi,çok şükür bir kaç çizikle görülmez kazayı atlatmışsınız. Tahminim fotoğrafta kırmızı çizgi ile işaretlediğim kısmın alt tarafında çizikler oluşmuştur yönünde.

Ekli dosyayı görüntüle 3858

Tekrar geçmiş olsun hocam. Daha büyük hasar olabilirdi. Tampon kırılabilir,radyatör zarar görebilir,süspansiyon sistemi zarar göreblir,daha yüksel bir taş oldaydı marşpiyel büyük hasar görebilirdi,çok şükür bir kaç çizikle görülmez kazayı atlatmışsınız. Tahminim fotoğrafta kırmızı çizgi ile işaretlediğim kısmın alt tarafında çizikler oluşmuştur yönünde.

Ekli dosyayı görüntüle 3858
Öncelikle teşekkür ederim hocam,

Dediğim gibi yokuş yukarı olduğum için araç yüksekte kaldı tamponda ya da dışarıdan gözüken herhangi bir yerde bir çizik yok. Tam olarak yan da değil de ön taraf alt plastiğinde var hocam. O da çoğu taşın boyası gibi. Şuan gözüken bir sorun yok ama taşın üstündeyken içim gitmedi değil. :)  Sağolsun kaldırım taşı taşıya taşıya indirdik arabayı tekrar sürtme yaşamadım üzerinden inerken.

Gecmis olsun.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt