Yakıt ortalama

Yağ eksiltme diye bahsettiğiniz durum dsg araçlarda da oluyor. 5 bin devir de vites değiştirmediğimiz için, 2.5 3 bin devirlerin sıkıştırma olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki manuel bir araçta her 2 bin devrini takip etmek pek keyifli olmayacaktır
Haydi kadrandaki 1500-1650 önerisini 2000 e cekelim kabul

Ama 2500-3000 devir motora hiper yüklenmeli bir tarz.

***Scirocco team turkey
***Yere yapışık leon tarikatı Seat-fan-clubTR
***Yazılımlı 227 hp f30 bmw alemi icin günlük kullanımda 4000 dv de az gelebilir o da ayrı konu. (Motor kurum yapmaz dert tasa keder olmaz)

• Beğen
Tepkiler: SCC
Haydi kadrandaki 1500-1650 önerisini 2000 e cekelim kabul

Ama 2500-3000 devir motora hiper yüklenmeli bir tarz.

***Scirocco team turkey
***Yere yapışık leon tarikatı Seat-fan-clubTR
***Yazılımlı 227 hp f30 bmw alemi icin günlük kullanımda 4000 dv de az gelebilir o da ayrı konu. (Motor kurum yapmaz dert tasa keder olmaz)
Hocam, 2.500 devir nasıl hiper yüklenme olabilir. Kaç yıldır araç sürüyorum bir sizden duydum. Araba sürmekten keyif almazsınız, kaldı ki manuel sürünce her 2.000 devir bandında attırmak keyif vermez. Ben sizin gibi düşünmüyorum, yani en azından 2.500 , max. 3000 devir bandı normal. Ki 3. Viteste tam torku yakalamışken 2 bin devir bandında direkt 4’ e çekmek arabayı daha çok boğuyor.

• Beğen
Hocam, 2.500 devir nasıl hiper yüklenme olabilir. Kaç yıldır araç sürüyorum bir sizden duydum. Araba sürmekten keyif almazsınız, kaldı ki manuel sürünce her 2.000 devir bandında attırmak keyif vermez. Ben sizin gibi düşünmüyorum, yani en azından 2.500 , max. 3000 devir bandı normal. Ki 3. Viteste tam torku yakalamışken 2 bin devir bandında direkt 4’ e çekmek arabayı daha çok boğuyor.
Vites degisimi + sabit düz yolda 2000 rpm de anlaşalım ...optimal soft kullanım /minimal yakıt kriterlerini de koruma sınırlarında kalarak

Bunun üzeri bana göre agresif sürüse girer.

Agresif sürüş serbest tabi .

Keşke motorinin litresi 2 lira olsada agresif sürüs yapsam.

Sıfırdan 15 yıl 167 bin km ye astra kullandım
Aynı sürüş tarzıyla........
Motorasatarken KOAH teshisi konulmadı aslan gibiydi kurum falan bağlamadı.

Bi de bu 2000 yılının teknolojisyle üretilmiş Gm kırması opel (70-80 lerin rekord/kadett/ascona sı gibi safkan alman opeli degil)

İlk 10 yıl Kullandığım yağ made in hindistan GM 10 /40 dandik yağ (o zamanlar motul / luqui vardı da kullanmadık desem haklısınız ? Mecbur GM yağa biat ettik)

• Beğen

Geri
Üst Alt