Golf 7 Start Stop Arızası ve Titremeli Çalışma

Engin44

Yeni Üye
İsim
Engin
Araç
Golf
Arkadaşlar merhaba golf 7 1.4 TSİ 2013 model start stop devresine sahip aracım var sabahları çalıştırdığımda ilk marşta titremeli ve hata start stop uyarısı veriyor 2. marşta ise gaz verince düzeliyor sebebi akü müdür sizce soğuk havalar başlayınca yapmaya başladı

Akünüzü bir ölçtürün. Bitikse Kaliteli bir akü alın.

Araçtan baktım akü durumuna % 80 durumunda acaba devirdaim mi diye düşünüyorum

Araçtan baktım akü durumuna % 80 durumunda acaba devirdaim mi diye düşünüyorum
o şekilde ölçülmez araç dururken ve çalışırkenki V (gerilim) değerini ölçün..13-14V ise akü iyidir.12V civarı ise bitmeye yakındır ss ondan hata verir.

bir video da izlemiştim kontak çevirip sonra kapatınca gösterge sıfırlama tuşuna basılı tutunca akü seviyesini gösteriyordu yanlış değilse eğer

bir video da izlemiştim kontak çevirip sonra kapatınca gösterge sıfırlama tuşuna basılı tutunca akü seviyesini gösteriyordu yanlış değilse eğer
Doğru ama akü bu şekilde saglıklı ölçülmez..benimde akü bittiğinde %80 yazıyordu..ama gerilimi 11.8V a inmişti ss düzgün çalışmıyordu dediğim gibi akü üzerinden dijital voltmetre ile ölçmekte fayda var..akü değerleri iyiyse sorunu başka yerde aramak lazım

Tamamdır bugün baktırayım sonucu yazarım

Aküyü dijital makinayla üşütük 175’te yeniden şarj ettirdik voltajı düşük çıktı şu anlık bir durum yok Star stop arızası iğne vermişti ondan sonra olmadı bir

Geri
Üst Alt