Golf 1.2tsi seyir halinde gaz problemi

İsim
mehmet
Değerli forum arkadaşlarım herkese selamlar,

1.2 tsi motorlu manuel golf aracımda seyir halindeyken son zamanlarda artan bir şekilde şu sorunu yaşıyorum;

Seyir halinde giderken hızlanmak amacıyla gaza bastığımda devir saati yükseliyor araç gaz verip bağırıyor fakat araç hızlanmıyor sanki boşta gaz veriyormuşum gibi oluyor ayağımı gazdan çektikten sonra da ufak bir yalpalanma oluyor. Bu tarz sorun yaşayan varsa çözümünü bilen yönlendirecek birisi varsa çok memnun olurum.

baskı balata bitiyor, baskı balata bittiğinde dediğiniz gibi araç devirlenir ancak hızlanmaz, rampalarda kaçırır gibi gibi... illede test etmek istiyorum diyorsanız ilkel yöntemlerden olan :D el frenini çekip aracı aracı 5. vitese alın ve 3000-4000 devir aralığında sabitleyin sonra debriyajı bırakın araç anında stop etmiyorsa baskı balata bitmiş demektir.

Upvote 0
baskı balata bitiyor, baskı balata bittiğinde dediğiniz gibi araç devirlenir ancak hızlanmaz, rampalarda kaçırır gibi gibi... illede test etmek istiyorum diyorsanız ilkel ve hala işe yarayan yöntemlerden olan :D el frenini çekip aracı aracı 5. vitese alın ve 3000-4000 devir aralığında sabitleyin sonra debriyajı bırakın araç anında stop etmiyorsa baskı balata bitmiş demektir.
sorun çözüm ve fiyat bilgisinide paylaşırsanız işlemlerin sonunda forumda istifade edenler olacaktır bu arada.

Upvote 0
Baskı balatanız bitmiş. Birebir aynı sorun benim 1.6 TDI manuel aracımda da vardı. Baskı balata değişimi sonrası sorun kalmadı.
Sachs marka baskı balata takıldı 2200-2300 lira civarıydı.

Upvote 0
Herkesin yorumları için çok teşekkür ederim. Bende araştırdım biraz sağdan soldan yine baskı balataya gitti konu ki büyük ihtimal dediğiniz gibi.

Baskı balata için luk marka 2100₺ bir de valeo marka 1500₺ fiyat aldım ama marka konusunda kararsızım. Sizce hangi markayı tercih etsem daha iyi olur?

Upvote 0
işçilik konusu üç aşağı beş yukarı değişen bi olay. önemli olan bilen birine yaptırmak . benim aracın baskı balata değiştirirken krank kitlettiler vidalar uzunmuş volantın (sonrasında 17 bin tl yi bulan harcamalara kadar gitti olay). iki kez şanzıman indi bu sebeple bilen birisine gidin.

baskı balata marka olarakta iki marka öneririm, Sachs ve luk, gayet güzel ve sorunsuzlar. Benim tercihim luk tan yana olmuştu zira Sachs ın sahtesi vardı hep orjinali servis hariç bulamamıştık.

Sachs ın piyasada orjinalini bulmak çok zor, konya üretim dedikleri sahte ürün piyasada çok fazla. bu sebeble luk almıştım.
Baskı balatanızı tanıdık yerden yada önerilen bi yerden alın mutlaka...

Upvote 0
işçilik konusu üç aşağı beş yukarı değişen bi olay. önemli olan bilen birine yaptırmak . benim aracın baskı balata değiştirirken krank kitlettiler vidalar uzunmuş volantın (sonrasında 17 bin tl yi bulan harcamalara kadar gitti olay). iki kez şanzıman indi bu sebeple bilen birisine gidin.

baskı balata marka olarakta iki marka öneririm, Sachs ve luk, gayet güzel ve sorunsuzlar. Benim tercihim luk tan yana olmuştu zira Sachs ın sahtesi vardı hep orjinali servis hariç bulamamıştık.

Sachs ın piyasada orjinalini bulmak çok zor, konya üretim dedikleri sahte ürün piyasada çok fazla. bu sebeble luk almıştım.
Baskı balatanızı tanıdık yerden yada önerilen bi yerden alın mutlaka...
Luk marka aldım bende dediğiniz gibi sağlam bir yer bulup yaptıracağım. Sorunun güncel hali durumu yapım aşamasını vs buraya paylaşacağım, forumda veya kullanan dostlarımızda bu tarz sorun olur ise çözümünü görebilirler en azından

Upvote 0
Luk marka aldım bende dediğiniz gibi sağlam bir yer bulup yaptıracağım. Sorunun güncel hali durumu yapım aşamasını vs buraya paylaşacağım, forumda veya kullanan dostlarımızda bu tarz sorun olur ise çözümünü görebilirler en azından
İstanbul zeytinburnunda mrz garage var. Fiyatlar makul ve işinde çok iyidir. Tavsiye ederim.

Upvote 0
güzel haberlerinizi fotolarını bekliyoruz :) şanzıman inmişken imkanınız varsa yağınıda değiştirin vites geçişlerini rahatlatacaktır. şanzıman yağı için ömürlük derler ama yağın bir ömrü vardır. prizdirek keçesinide kontrol ettirin kaçağa karşı.

Upvote 0
2014 1.2 aracımda sachs çıktığı için sachs taktılar gayet memnunum. Sizin kaç km de aracınız

Upvote 0

güzel haberlerinizi fotolarını bekliyoruz :) şanzıman inmişken imkanınız varsa yağınıda değiştirin vites geçişlerini rahatlatacaktır. şanzıman yağı için ömürlük derler ama yağın bir ömrü vardır. prizdirek keçesinide kontrol ettirin kaçağa karşı.
Dediğiniz herşeyi ustaya saydım çok sağolun yorumunuz için. Geldik mekana inşallah sağlam çıkarız 😂

Ekli dosyalar

• 38D61216-21A2-47A3-8B3F-57E56644BC5D.jpeg
    38D61216-21A2-47A3-8B3F-57E56644BC5D.jpeg
    128.1 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0

Geri
Üst Alt