Yeni 308 GT ve Golf 8

ozgurcglk

Yeni Üye
İsim
Özgür
Araç
Golf 7.5
Arkadaşlar keyifli forumlar. Geçtiğimiz günlerde yeni 308 Gt donanımını test etme fırsatı buldum. Fabrikasyon 7.5 R line aracımdan geçmeyi düşünüyorum. Forumda da vwden yeni peugeotlara geçenler olduğunu okudum. Bazı tanıdıklar psaya bulaşma diyorlar ama forumda sizlerle de konuşmak istedim. Konu altında sohbet edebiliiriz merak eden varsa 308 hakkında sorabilir de. Bu arada Golf 8 R line 1.5 niyetim de var 308in yanında. (Astra da güzel aslında ama kafa çok karışıyor :D) Golfün dezavantajı bence tedarik yani şu an bir muhattap bulamıyorum tek aldığım cevap aylardır gelmiyor şeklinde oluyor ve bu araçtan soğutuyor açıkçası. Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim iyi bir sohbet ortamı oluşursa güzel olur. Tekrardan keyifli forumlar. (Bu arada benzer konu varsa kusura bakmayın bakındım biraz ama bulamadım.:))

Yeni astra tamamen farkli bir makine. Ben bazi cizgilerini sevemedim.
Pejo cok yakisikli ancak onda da direksiyon uzerinden bakma hususu kesinlikle bana gore degil. Her ikisinin arka tarafi golfe nazaran dar yada ferah degil . Seceneklerde 1.5 r line varsa benim icin digerleri bitmiştir 😃

Ben de astranın iç mekanından pek memnun kalmadım, arkası çok yakışıklı golf 8 gibi aslında ama listede biraz geride. Bence astranın dezavantajı direkt golfün karşısına çıkması çünkü 308 bence farklı bir alternatifken astra direkt golf benzeri olmuş ve golf bence önde. Farklılık isteyen için 308 zaten öne çıkıyor, standardı sevenler de golf istiyor burada astra biraz geriye düşer gibi (iyi donanımları da var agr koltuk gibi ancak zamanla göreceğiz). 308 gerçekten malzeme hissiyatı, tuşlar kalite izolasyon vs D - hatchbach gibi olmuş üstelik 18lerle torsiyon arkalara rağmen benim bağımsız R line 7.5dan daha konforlu şehir içinde. Gerçekten alınabilir bir araç olmuş. Direksiyon konusu da benim boydan dolayı sorun yaşatmadı ama yaşayanlar var tabii ki bu yeni tasarımın mecburiyeti o konu sanırım. Ama küçük direksiyon hissiyat olarak bana çok hoş geldi rahatlığı vs. özellikle ufak manevralarda sanki 1 yıldır araç bendeymiş gibiydi tavsiye ederim bir kullanmanızı test olarak. Tabi eat8 şanzıman ile motor uyumu da temiz iş yapıyor. 1.5 R line içimizdeki golf sevgisinden dolayı listeden asla çıkmıyor ama araç sipariş edilebiliyor mu bunu öğrenmek için haftasonu bir bayiye uğrayacağım. Dediğim gibi edilebiliyor ise golf ve 308 kafa karıştıracak ama R line için bayi olumsuz olursa mart nisan teslimli 308 çok mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Bu arada genişlik vs olarak dediğinize katılıyorum hepsi birbirinin muadili gayet yeterli sınıf standardında. Bagaj olarak 308 iyidi ama 400litrelerde. Haftasonu aksilik olmazsa buraya gelişmeleri yazacağım :)

Arkadaşlar keyifli forumlar. Geçtiğimiz günlerde yeni 308 Gt donanımını test etme fırsatı buldum. Fabrikasyon 7.5 R line aracımdan geçmeyi düşünüyorum. Forumda da vwden yeni peugeotlara geçenler olduğunu okudum. Bazı tanıdıklar psaya bulaşma diyorlar ama forumda sizlerle de konuşmak istedim. Konu altında sohbet edebiliiriz merak eden varsa 308 hakkında sorabilir de. Bu arada Golf 8 R line 1.5 niyetim de var 308in yanında. (Astra da güzel aslında ama kafa çok karışıyor :D) Golfün dezavantajı bence tedarik yani şu an bir muhattap bulamıyorum tek aldığım cevap aylardır gelmiyor şeklinde oluyor ve bu araçtan soğutuyor açıkçası. Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim iyi bir sohbet ortamı oluşursa güzel olur. Tekrardan keyifli forumlar. (Bu arada benzer konu varsa kusura bakmayın bakındım biraz ama bulamadım.:))
yeni 308i her gördüğümde çok çok iyi tasarım diyorum.ama bu psa grubunun iç kalitesi beni o kadar nefret ettiriyor ki araçlardan...
bunlardan birine geçecek olsam 308 GT alıp bi kaç ay denerim içime sinmez ise golf 8 alırım satıpta. ama muhtemelen en başta kararımı ben golf 8 almaktan yana kullanırım. hiç bulaşmam herhalde ya :) yazarken karar değiştim. çünkü bu segmentte golf bi yanda diğerleri hepsi bi yanda... :)

yeni 308i her gördüğümde çok çok iyi tasarım diyorum.ama bu psa grubunun iç kalitesi beni o kadar nefret ettiriyor ki araçlardan...
bunlardan birine geçecek olsam 308 GT alıp bi kaç ay denerim içime sinmez ise golf 8 alırım satıpta. ama muhtemelen en başta kararımı ben golf 8 almaktan yana kullanırım. hiç bulaşmam herhalde ya :) yazarken karar değiştim. çünkü bu segmentte golf bi yanda diğerleri hepsi bi yanda... :)
Bakalım hocam haftasonu bayilerin tavrına göre bir hal alacağız. Dediğiniz 308 gt ve memnun kalınırsa devam, kalınmazsa golf veya genişlik için passat vs. mevzusunu ben de düşünüyorum açıkçası. Bizim seçimimizden çok hangisinin bulunabileceğine göre yönleneceğiz sanırım. En olmadı 7.5 ile yola devam zaten hep kalbimizde yeri ayrı olacak :) Bu arada yeni 308in iç kalitesi beni çok mutlu etti özellikle butonlar vites seçici hissiyatı vs. Tabii ömrünü görmek lazım kullandığım araç henüz 1500km idi.

1.5 motor performansi bakimindan bile terch sebebi 308 e gore. Direksiyonun uzerinden kadraji gormek icin cambazlik yapmak lazim.
Sadece bagaji buyuk ve bunun yaninda ici daha dar.
Fransiz grubu alirken cezbeder ama bir zaman sonra uzer.

Hocam geçtiğimiz hafta ben de psa’ya geçtim 508 ile. Açıkçası oldukça memnunum bir haftalık kullanımda😀 Gerçi henüz rodaj süresinde olduğu için sakin kullanıyorum ama bu hali bile tatmin etti beni. İç malzeme kalitesi de iyi. Gelişmeleri bekliyoruz 😀

Ekli dosyalar

• E40CF53E-576E-4B82-90E4-9445CD799448.jpeg
    E40CF53E-576E-4B82-90E4-9445CD799448.jpeg
    170.1 KB · Görüntüleme: 67
1.5 motor performansi bakimindan bile terch sebebi 308 e gore. Direksiyonun uzerinden kadraji gormek icin cambazlik yapmak lazim.
Sadece bagaji buyuk ve bunun yaninda ici daha dar.
Fransiz grubu alirken cezbeder ama bir zaman sonra uzer.
Evet 1.5 eTsi gerçekten güzel bir motor, keşke adet olarak Trye daha çok getirseler de böyle çile çekmesek.

Hocam geçtiğimiz hafta ben de psa’ya geçtim 508 ile. Açıkçası oldukça memnunum bir haftalık kullanımda😀 Gerçi henüz rodaj süresinde olduğu için sakin kullanıyorum ama bu hali bile tatmin etti beni. İç malzeme kalitesi de iyi. Gelişmeleri bekliyoruz 😀
Hocam siz de golften geçtiniz sanırım araç GT midir? Çok yakışıklı duruyor hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim :)

Hocam siz de golften geçtiniz sanırım araç GT midir? Çok yakışıklı duruyor hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim :)
Evet hocam golften geçtim. Gt paket değil, allure paket. Ama gt ye yakın baya bir opsiyon var üzerinde 😀
Sağolun inşallah 🙏

@pharmacisth hocam aracınız hayırlı olsun benim arkadaştada gt kırımızı olanı var 30 bin km civarında fakat yan kapı camlarında bozuk yollardan geçerken cikciiik sesi yapıyor sizdede öyle bir sorun var mı ? Benimde golften sonra özellikle şanzıman sağlam olduğu için almak istediğim bir araç.

@pharmacisth hocam aracınız hayırlı olsun benim arkadaştada gt kırımızı olanı var 30 bin km civarında fakat yan kapı camlarında bozuk yollardan geçerken cikciiik sesi yapıyor sizdede öyle bir sorun var mı ? Benimde golften sonra özellikle şanzıman sağlam olduğu için almak istediğim bir araç.
Teşekkürler hocam, sağolun.
Bende şu an öyle bir ses yok. Ama km ilerleyince olur mu onu bilemem tabi zamanla yaşayıp göreceğiz.
Umarım herkese istediği araç nasip olur 🙏

Teşekkürler hocam, sağolun.
Bende şu an öyle bir ses yok. Ama km ilerleyince olur mu onu bilemem tabi zamanla yaşayıp göreceğiz.
Umarım herkese istediği araç nasip olur 🙏
Hocam size dm atmaya çalıştım ama olmuyor herhalde, bir iki sorum vardı dmden atayım dedim ama:)

Geri
Üst Alt