Megane II Wagon

SCC

Katılımcı Üye

İsim
Serhat C
Golf gitti, motor aldık, kış geldi, enflasyon ve zamlar vs derken yıl başından önce bir araba alma ihtiyacı hissettim.

Aralık'ın ilk 2 haftası ilan bakmaktan, sorup soruşturmaktan kusacaktım artık.
  • Önce, sonradan Cross Country'e çevrilmiş Volvo V40'a niyetlendim. Satıcının arabadan bihaber olması soğuttu.​
  • Sonra Ankara'da Audi A6 Avant kestirdim gözüme 2.5 TDI. Çok yükselmiştim ama çevremdekiler soğuttu :)
  • Sonra bi 4x4 Kia Sportage baktım yakın arkadaş referansıyla. Arabayla yarım günümü geçirdim; ve 15cm yükseltmeli, gecekondu aksesuarlı yıkık paket olmasına rağmen adam edip uğraşacaktım ama fırlama satıcının gayet makul son pazarlıkta "benzin döküp yakarım o fiyata vermem" bitirimliği şalteri indirdi :)
  • Ardından rotayı Çanakkale'ye çevirip bi Land Rover Freelander'a bakacaktım fakat Samsun'da favorilerimden kaybolunca üzüldüğüm bir Megane 2 SW vardı; tekrar ilanı yenilenince mantık evliliği amacıyla bastık gittik.​
Önce ekspertiz:

WhatsApp Image 2023-01-06 at 10.53.11.jpeg

2006 model ve 270.000'de. 16 yıllık yaşlı sahibinden sonra bir alsatçıya geçmiş. 4 ay önce motor yaptırmış. Değişen yok, boya tabii ki var. Turbo sorunlu...

Araba bakımsız ama içime sindi. Aldım getirdim evin önüne :)

WhatsApp Image 2023-01-06 at 10.53.11 (1).jpeg

Hemen turboyu söktürüp Istanbul'da yaptırıyorum ve turboyla ilgili tüm hortumlar ve vakum pompası değişerek (tüm fitreler ve yağ dahil) ilk bakımı yapılıyor. 12.000 liralık ilk masraf hayırlı olsun :)

Plastik jant kapaklarından nefret ederim ve teneke janta bayılırım. Hemen söküyorum.

WhatsApp Image 2023-01-06 at 10.53.11 (3).jpeg

Dağ bayır komando moduna ucundan giriş yapıyoruz.

WhatsApp Image 2023-01-06 at 10.53.11 (2).jpeg

Hem SW sevmem hem bisiklet ve kamp malzemelerimi alabilecek hem kısıtlı bütçe hem de günde 64 kilometre işe gidiş geliş aracım da olacağı için 1.5 dci motorun ekonomisi bu aracı seçmemde etkili oldu.
Bunlara ek olarak SW kasaların Fransa üretimi olması, Euro NCAP'ten 5 yıldız ve çıktığı yıl yılın otomobili seçilmesi de ikna edici noktalar oldu.

WhatsApp Image 2023-01-06 at 10.53.11 (4).jpeg

Aracı aldığımdan beri henüz 500 kilometre kullanabildim. Henüz istediğim yakıt verimini alamadım (sakin sürüşle ortalama 6.0 litre). Baktırmam gereken yerler olabilir.
Lastikler Conti ama 7 yıllık :) Lastik seti almam gerekiyor.
Araç boş paket; önümüzdeki aylarda hız sabitleyici ve multimedya eklemesi yapabilirim.

İşimi fazlasıyla görüyor ama Golf ile karşılaştırmak istemiyorum; üzülürüm :)

Son düzenleme:

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin abi :) 🧿

• Beğen
Tepkiler: SCC
hayırlı olsun bora ve passat sw kafanıza göre düşmedi sanırım..sw araç gerçekten gitgide talep görmeye başlıyor. her gün 65km yapacaksanız gayet mantıklı tabi retrofiti, eklemesi daha makul fiyata çıkar.
+vazgeçtiğiniz araçlara bakınca verilmiş sadakanız varmış diyorum :)

Hayirli olsun ustad reno mantıklı secim yedek parca ulasim ve parçaları daha uygundur volvoya gore

• Beğen
hayirli olsun, gule gule kullanin. ah bu cevre yok mu, bi kere de insani mantiklinin disinda bir seye yonlendirseler ne guzel olacak :)

• Beğen
Renault secimi tam yerinde oldu.

Alzheimer olmus Sw Volvo falan bi dünya masraf acacaktı ilerde

Berlin duvarına falan kafa atıp sapasaglam dogudan batıya gecme planı olan varsa tabiki volvo alsın.

(Dün alçıpan / sunta dükkan duvarına dalan volvo s90 linkini eklemistim)

Golf gitti, motor aldık, kış geldi, enflasyon ve zamlar vs derken yıl başından önce bir araba alma ihtiyacı hissettim.

Aralık'ın ilk 2 haftası ilan bakmaktan, sorup soruşturmaktan kusacaktım artık.
  • Önce, sonradan Cross Country'e çevrilmiş Volvo V40'a niyetlendim. Satıcının arabadan bihaber olması soğuttu.​
  • Sonra Ankara'da Audi A6 Avant kestirdim gözüme 2.5 TDI. Çok yükselmiştim ama çevremdekiler soğuttu :)
  • Sonra bi 4x4 Kia Sportage baktım yakın arkadaş referansıyla. Arabayla yarım günümü geçirdim; ve 15cm yükseltmeli, gecekondu aksesuarlı yıkık paket olmasına rağmen adam edip uğraşacaktım ama fırlama satıcının gayet makul son pazarlıkta "benzin döküp yakarım o fiyata vermem" bitirimliği şarteli indirdi :)
  • Ardından rotayı Çanakkale'ye çevirip bi Land Rover Freelander'a bakacaktım fakat Samsun'da favorilerimden kaybolunca üzüldüğüm bir Megane 2 SW vardı; tekrar ilanı yenilenince mantık evliliği amacıyla bastık gittik.​
Önce ekspertiz:

Ekli dosyayı görüntüle 62744

2006 model ve 270.000'de. 16 yıllık yaşlı sahibinden sonra bir alsatçıya geçmiş. 4 ay önce motor yaptırmış. Değişen yok, boya tabii ki var. Turbo sorunlu...

Araba bakımsız ama içime sindi. Aldım getirdim evin önüne :)

Ekli dosyayı görüntüle 62748

Hemen turboyu söktürüp Istanbul'da yaptırıyorum ve turboyla ilgili tüm hortumlar ve vakum pompası değişerek (tüm fitreler ve yağ dahil) ilk bakımı yapılıyor. 12.000 liralık ilk masraf hayırlı olsun :)

Plastik jant kapaklarından nefret ederim ve teneke janta bayılırım. Hemen söküyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 62746

Dağ bayır komanda moduna ucundan giriş yapıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 62747

Hem SW sevmem hem bisiklet ve kamp malzemelerimi alabilecek hem kısıtlı bütçe hem de günde 64 kilometre işe gidiş geliş aracım da olacağı için 1.5 dci motorun ekonomisi bu aracı seçmemde etkili oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 62745

Aracı aldığımdan beri henüz 500 kilometre kullanabildim. Henüz istediğim yakıt verimini alamadım (sakin sürüşle ortalama 6.0 litre). Baktırmam gereken yerler olabilir.
Lastikler Conti ama 7 yıllık :) Lastik seti almam gerekiyor.
Araç boş paket; önümüzdeki aylarda hız sabitleyici ve multimedya eklemesi yapabilirim.

İşimi fazlasıyla görüyor ama Golf ile karşılaştırmak istemiyorum; üzülürüm :)

Hayırlı olsun hocam, audi harici araçların olmamasına sevindim audiye üzüldüm ama megan bencede düşük bütçe için ilaç olmuş. Benzer durumu geçen hafta bende yaşadım sonuç olarak bir astra 1.3 cdti sahibi olduk allah utandırmasın 😅

• Beğen
Allahin sevgili kuluymusun. Ilk baktiklarini alsaydin Nufusu Sanayi uzerine gecirirdin..

• Beğen
Hayırlı olsun, Güzel günlerde kullanın Serhat Hocam

• Beğen
@SCC Hayırlı olsun Serhat hocam, wagonun hakkını vereceğinizden hiç şüphem yok.
Güle güle kullanın :) (y)

• Beğen
Hayirli olsun kazasiz belasiz insallah.
En iyi tercih olmasa da en mantiklisi olmus 😊

• Beğen
Hayırlı olsun ben çok beğendim.

• Beğen

Hayırlı olsun Serhat hocam, bu devirde bence en iyisi mantıktan yana olan seçim. Güzel günlerde kullanın.

• Beğen

Geri
Üst Alt