1.0 Manuel Vites Geçişlerini Okumuyor

Golf_Class

Yeni Üye
Araç
Golf 7.5
Merhaba 2017 manuel 1.0 tsi aracımda son günlerde aracın ilk hareketinde 1. vitese takmama rağmen (elektronik el freni inik halde olmasına rağmen) araç hareket etmiyor. Vitesi boşa alıp tekrar vitese takıp denediğimde hareket ediyor. Ayrıca yolda 2. 3. veya daha yüksek vitesle giderken gösterge panelinde bir düşük vites kaçsa onu yazıyor devir çok hızlı yükseliyor ve araç gaz yemiyor. Araç 51000 km de. Araçta kalkışta titreme olmamaktadır. Bu ve buna benzer sorun yaşayan var mıdır. Sebebi sizce ne olabilir?

Son düzenleme:
Merhaba 2017 manuel 1.0 tsi aracımda son günlerde aracın ilk hareketinde 1. vitese takmama rağmen (elektronik el freni inik halde olmasına rağmen) araç hareket etmiyor. Vitesi boşa alıp tekrar vitese takıp denediğimde hareket ediyor. Ayrıca yolda 2. 3. veya daha yüksek vitesle giderken gösterge panelinde bir düşük vites kaçsa onu yazıyor devir çok hızlı yükseliyor ve araç gaz yemiyor. Araç 51000 km de. Araçta kalkışta titreme olmamaktadır. Bu ve buna benzer sorun yaşayan var mıdır. Sebebi sizce ne olabilir?
Merhaba, bahsettiğiniz durumun aynısını yaşamıştım. Baskıyı değiştirdik daha olmadı problem. 3. Vites ile 4 arası ortalama 70/ 80 km hızlarında yaşıyordum. 3 ten 4 e çekip gaz verdiğimde devir yükselip sonradan hızlanıyordu. O sırada hangi viteste olduğum ekrandan gidiyordu. Ustam baskıyı değiştirmek gerek diyince değiştirdim ve düzeldi. Sizde bir baktırın derim ustanıza.

Upvote 0
Merhaba, bahsettiğiniz durumun aynısını yaşamıştım. Baskıyı değiştirdik daha olmadı problem. 3. Vites ile 4 arası ortalama 70/ 80 km hızlarında yaşıyordum. 3 ten 4 e çekip gaz verdiğimde devir yükselip sonradan hızlanıyordu. O sırada hangi viteste olduğum ekrandan gidiyordu. Ustam baskıyı değiştirmek gerek diyince değiştirdim ve düzeldi. Sizde bir baktırın derim ustanıza
Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Önce yetkili servisten fiyat bilgisi (parça+işçilik) alacağım. Mantıklı ise oraya yaptırırım, olmadı hafta sonu sanayinin yolunu tutacağım artık.
Bu arada İstanbul Avrupa yakasında iyi bir mekanik ustası olan var mı?

Upvote 0

Geri
Üst Alt