Golf 5 Şanzuman Yağı Değişim

deny

Yeni Üye
Araç
Golf 5 1.6 102 Midline Otomatik Vites
1.6 2008 model bir arabam var şanzuman yağı değiştiren var mı? Süreç uzun mu? Sıkıntılı bir işlem mi? Kaç LT yağ alır? En sağlıklı hangi marka yağdır? Sorularıma cevap verebilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

09G şanzıman, yaklaşık 7ltire lazım, metal filtreye sahip temizlenip tekrar takılabilir. En iyi yağ bence Febi ancak mobil 3309' da tercih edilebilir.

09G şanzıman, yaklaşık 7ltire lazım, metal filtreye sahip temizlenip tekrar takılabilir. En iyi yağ bence Febi ancak mobil 3309' da tercih edilebilir.
Hocam peki hangi marka yağ almalıyım? Birde bu kodu aratınca yağ bulamadım. Nasıl yağ bulabilirim?

Hocam peki hangi marka yağ almalıyım? Birde bu kodu aratınca yağ bulamadım. Nasıl yağ bulabilirim?
Oem kodu: G 055 025 A2
Febi Kodu:101161 (5lt) - 29934 (1lt)
Mobil Kodu: 3309

09G şanzımanda iki tip filtre var.

Oem kodu: G 055 025 A2
Febi Kodu:101161 (5lt) - 29934 (1lt)
Mobil Kodu: 3309

09G şanzımanda iki tip filtre var.
Peki filtre de mi değişmesi gerek filtreyi nasıl anlayabilirim?

Peki filtre de mi değişmesi gerek filtreyi nasıl anlayabilirim?
Bu şanzımanı açmadım ama ustalara sordum, orijinal filtresini mümkün mertebe değiştirmeyin diyorlar, temizlenip tekrar takılabiliyormuş. Metal filtreymiş, süzgeç gibi galiba temizlenip tekrar takabilirsiniz diyorlar

Bu şanzımanı açmadım ama ustalara sordum, orijinal filtresini mümkün mertebe değiştirmeyin diyorlar, temizlenip tekrar takılabiliyormuş. Metal filtreymiş, süzgeç gibi galiba temizlenip tekrar takabilirsiniz diyorlar
Düzgün bir yer bulabilirsem değiştirip buraya detaylarını yazarım. Çok teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt