Ankara Servis Önerisi (Özellikle Alt Takım Sesleri ve Çözümlerinde Usta)

C_eken

Yeni Üye
İsim
Canberk
Araç
Golf 7 Tdi Highline mt
Selamlar,
Geçen yıl aldığım 2013 tdi manuel highline aracımda aldığım günden beri çözmeye çalıştığım, büyük çoğunluğu ses kaynaklı bir takım problemlerim var. Çoğunlukla Marmaris'te yaşasam da Ankara'ya da gidip geliyorum, bu sorunlarım için Ankara'da, eğer çok önerilen birisi varsa da Muğla'da usta önerisine ihtiyacım var.

Geçmiş konularda forumda ismi geçen çoğu özel servise geçtiğimiz kış gittim. Kimisi hiç duymadı, duyan olur o kadar diyip ciddiye almadı, ciddiye alan deneme yanılmayla amortisör değiştirmek istedi.

Fikri olanlar olabileceği için burdan da kısaca açılayım;

Hepimizin ortak derdi salıncak burcu gıcırtısı zaten var, o seslerin en küçüğü. Fakat buna da kontrol edenler sağlam diyor, yağlamak bende kısa süreli bile olsa çözüm olmuyor.

Daha sinir bozucu olan, burçlardan gelen harici, bazen lokurtu, bazen yağsız yay sesine benzer, bazen boşa düşmüş plastik sesine benzer bir ses. Bu sesler keskin çukurlu bozuk yollar yerine normal yollardaki hafif bombe veya inişlerde, aracın gaz ve frendeki hatta gazdan ayak çekildiğindeki aracaın salınımında, virajlı yollarda bir taraftan bir tarafa kontra değiştirildiğindeki salınımda vs çok rahat bir şekilde duyulabiliyor.

Bir başkası kolçak bölgesinden gelen küçük bir taşın, bir vidanın sağa sola yuvarlanma sesi. Arka havalandırma ızgarasını söküp ordan bol miktarda bozuk para çıkardığımda çözdüğümü sanmıştım fakat devam ediyor. Her virajda bir taraftan bir tarafa tıkır tıkır yuvarlanarak geçiş yapan bir şeyim var, daha da nereleri sökeyim bilemedim artık.

Klima veya havalandırma açık fanın 1-2 seviyelerinde kuş sesine benzer cikcikleme sesini az önce havalandırma fanını söküp temizleyip yağlayarak sanırım çözdüm. Şimdilik denemelerimde o ses gelmiyor.
Sonuç olarak epey sinir bozucu seslerim var, daha da sinir bozucu olan ustalara duyuramamam veya ciddiye aldıramamam. Bunlar benim abarttığım, biraz müziğin sesini açar duymayız sesleri değil, baya baya çok sesli orkestra var arabamda.

Yine kronik bagaj su alma sorununa tampon havalandırmalarını silikonlamam, tıpalarını açmama rağmen ayda bir, bagaj döşemesi söküp sünger pet şişe bagajdan su çekerken, tıkırtılar için konsol sökerken vs buluyorum kendimi.
Hele ki uzun yıllardır 2008 focus, 2011 fiesta, 2009 fiesta kullanıp arabalarımıza teneke derken, bunların hiçbirinde golfteki kadar uğraşmadığımı düşününce daha da delleniyorum.

Özetle artık gerçekten,biraz zaman ayırıp, ciddiye alıp anlaşabileceğim bir ustaya ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim

Otomol Ankaraya gidebilirsiniz.Doğuş'un yetkili servislerinden biridir,orjinal parçadan başka parça kullanmıyorlar ki kullanamazlar Doğuş Otomotive bağlı.Doğruya doğru,Doğuş'a göre fiyatları az değil,aynı gibiler.Ancak gidebileceğiniz en güvenli,işini özenle yapan,ayrıca garanti veren servislerden biri.Zubizu indirimleri falan veriyorlar haberiniz olsun.Eskişehir yolunun üstünde,Volkswagenim uygulamanız varsa yetkili servisler bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

(Bir başkası kolçak bölgesinden gelen küçük bir taşın, bir vidanın sağa sola yuvarlanma sesi. Arka havalandırma ızgarasını söküp ordan bol miktarda bozuk para çıkardığımda çözdüğümü sanmıştım fakat devam ediyor. Her virajda bir taraftan bir tarafa tıkır tıkır yuvarlanarak geçiş yapan bir şeyim var, daha da nereleri sökeyim bilemedim artık.) Bunun için kol dayamadan vitesin oraya uzanan konsolu söküp plastik kolorifer borusunu söküp içine bakın.
2. Lokurtu sesi genelde aks kafalarından gelebilir, gacırtı gucurtu direksiyon çerivirince geliyorsa amartisör takoz bilyalarına baktırın, ayrıca teker göbeğini tutan civataya baktırın gevşemiş olabilir. Motor ve şanzıman kulaklarınada baktırın, Bu saydığınız 2013 model araçta ön takımdan kaynaklı olabilecek sorunlardır. İşin ehline giderseniz hızlı bir şekilde çözer yoksa komple ön takımlarda ne var neyok değiştirirler.

Kaygusuzoto Necati usta ve Nam oto Ali temel ustayı tavsiye ederim...
Nam Oto’ya gitmiştim, çok ciddiye alınmadım, yetkili servis fiyatına da arka balata değiştirmişlerdi üstüne. Kaygusuz’a uğrarım, teşekkürler

Ben olsam biraz daha idare ederdim mayısa kadar. Kış bitimi alt takımı komple yıkatırdım ustaların geneli kir pisten görmediği şeyler için yuvarlak kelimeler sarf edip işinizi yapmazlar. Bunlar hep böyle değişse de ses yapar burç lastik sonuçta normaldir vs..:)

Garanti olsun derseniz. 2 sağda 2 solda burçlar var toplamda 4 adet .Lemforder marka burçları pres makinesi gres ile takarlar salınacağa.
İklim ve yol şartlarına bağlı olarak 4/7 yıl arasında mutlaka sorun çıkaran bir parça konfora çok etkisi var..
Sertleştikçe konfor azalır..

Burçlar sağlam çıkarsa sıvı gres sürerler kirli pis burçlara yağ sürmek sıkmak çokta etki yaratmayacaktır.

Son düzenleme:
Kaygusuzoto Necati usta ve Nam oto Ali temel ustayı tavsiye ederim...

(Bir başkası kolçak bölgesinden gelen küçük bir taşın, bir vidanın sağa sola yuvarlanma sesi. Arka havalandırma ızgarasını söküp ordan bol miktarda bozuk para çıkardığımda çözdüğümü sanmıştım fakat devam ediyor. Her virajda bir taraftan bir tarafa tıkır tıkır yuvarlanarak geçiş yapan bir şeyim var, daha da nereleri sökeyim bilemedim artık.) Bunun için kol dayamadan vitesin oraya uzanan konsolu söküp plastik kolorifer borusunu söküp içine bakın.
2. Lokurtu sesi genelde aks kafalarından gelebilir, gacırtı gucurtu direksiyon çerivirince geliyorsa amartisör takoz bilyalarına baktırın, ayrıca teker göbeğini tutan civataya baktırın gevşemiş olabilir. Motor ve şanzıman kulaklarınada baktırın, Bu saydığınız 2013 model araçta ön takımdan kaynaklı olabilecek sorunlardır. İşin ehline giderseniz hızlı bir şekilde çözer yoksa komple ön takımlarda ne var neyok değiştirirler.

Ben olsam biraz daha idare ederdim mayısa kadar. Kış bitimi alt takımı komple yıkatırdım ustaların geneli kir pisten görmediği şeyler için yuvarlak kelimeler sarf edip işinizi yapmazlar. Bunlar hep böyle değişse de ses yapar burç lastik sonuçta normaldir vs..:)

Garanti olsun derseniz. 2 sağda 2 solda burçlar var toplamda 4 adet .Lemforder marka burçları pres makinesi gres ile takarlar salınacağa.
İklim ve yol şartlarına bağlı olarak 4/7 yıl arasında mutlaka sorun çıkaran bir parça konfora çok etkisi var..
Sertleştikçe konfor azalır..

Burçlar sağlam çıkarsa sıvı gres sürerler kirli pis burçlara yağ sürmek sıkmak çokta etki yaratmayacaktır.

2 farklı yerde ön düzen kontrolünde her şey sapasağlam cevabı üzerine Necati ustayla yol testine çıkıp sesleri duyurabildim. Ön 2 amortisör ve üst takozlarıyla şikayetlerimin büyük çoğunluğundan kurtuldum.

İstanbul Avrupa için yetkili servis dışında salıncak burcunu değiştirecek yer önerisi olan var mıdır? Teşekkürler.

İstanbul Avrupa için yetkili servis dışında salıncak burcunu değiştirecek yer önerisi olan var mıdır? Teşekkürler.

Basaksehirde pars oto Fatih usta

Bir burc yaptırmis ozel uretim cok saglam ve saglikli oldugunu soylemisti

Epey araca takmis hic bir şikayet almamis

Otomol Ankaraya gidebilirsiniz.Doğuş'un yetkili servislerinden biridir,orjinal parçadan başka parça kullanmıyorlar ki kullanamazlar Doğuş Otomotive bağlı.Doğruya doğru,Doğuş'a göre fiyatları az değil,aynı gibiler.Ancak gidebileceğiniz en güvenli,işini özenle yapan,ayrıca garanti veren servislerden biri.Zubizu indirimleri falan veriyorlar haberiniz olsun.Eskişehir yolunun üstünde,Volkswagenim uygulamanız varsa yetkili servisler bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Otomol nasıl hocam fiyatları doğuş ile aynı mı yoksa farklı mı ? Otomol bana en yakın servis ama çok yeni açıldığı için hiçbir yorum vs yok.

Otomol nasıl hocam fiyatları doğuş ile aynı mı yoksa farklı mı ? Otomol bana en yakın servis ama çok yeni açıldığı için hiçbir yorum vs yok.
Hocam fiyat konusunda VW yetkili servisi olduğu için pek bir değişiklik yok.Hemen hemen aynı parçaları kullanıyorlar.Ancak servis ağı konusunda gayet başarılılar,Doğuş gibi sıra alma,bekleme gibi bir derdiniz olmuyor,tabi yine randevu alın ama çok bekletmiyorlar,servis konusunda da gayet hızlılar ortalama bir bakım 1-2 saat kadar sürüyor.Bizim de bakım yaklaştı eğer gidecek olursanız yeni fiyatlar ve yoğunluk vs. vs. bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Geri
Üst Alt