Lastik kiralamak mantıklı mı ?

Egehan

Katılımcı Üye

İsim
Egehan
Merhaba arkadaşlar, Babamın aracı için lastik kiralamayı düşünüyoruz üstünde yazlık lastikler var 3,4 ay boyunca kışlık kiralamak istiyoruz. Satın almak istememizin sebebi ise arabaya uzun süre binmiyor genelde 1,1.5 yılda değiştiriyor arabayı, bu yüzden lastik kiralama diye bir olay varmış sanırım bir kaç yerde okumuştum daha önce deneyimleyenler var mı ? Mantıklı ise öyle yapmayı düşünüyorum sizinde fikirlerini merak ediyorum

ilk defa duydum yorum yapamayacagim ancak akliniza yatmazsa cikma alip sonra tekrar satma yolunu onerebilirim. biraz uygun fiyat yazinca ayni gun satiliyor.

Ben olaya ekonomik yönden yaklaşmak istiyorum.

Satın alma fiyatı 6000 lira olan 4 lastiği
1000-1200 tl ye falan kiralayacaksak mantıklı gibi. Bir kışlık lastiği çünkü en fazla 5 kış kullanabiliyoruz 6. Kış tat vermiyor.

Yani 5 de 1 fiyatına geliyorsa kiralamak mantıklı.

Ama oranladığınızda
5 de 2
5 de 3 gibi kiralama fiyatı ortaya çıkarsa ikinci el az kullanılmış çıkma lastik alın daha iyi. (2020 den eski olmamak kaydıyla)

Ozan Hocamın da dediği gibi işiniz bittiğinde biraz cazip bir fiyat verirseniz kolaylıkla satılır.

Ben kimsenin 6 binlik kaliteli kışlık lastiği, 3-4 aylık süre ile toplam 1500-2000 liraya kiraya vereceğini sanmıyorum. Daha kötü lastikler, çıkma lastikler, emaneten bırakılan lastik deposunda ki lastikler kiralanabilir. Burası Türkiye 🇹🇷

Ben kimsenin 6 binlik kaliteli kışlık lastiği, 3-4 aylık süre ile toplam 1500-2000 liraya kiraya vereceğini sanmıyorum. Daha kötü lastikler, çıkma lastikler, emaneten bırakılan lastik deposunda ki lastikler kiralanabilir. Burası Türkiye 🇹🇷
Aynen katılıyorum., lastikçi abimiz şimdi 6 bin liralık mis gibi yeni lastiği gidipte 1500 liraya vermez/vermiyor zaten.,

Kardeşim Polo aracı ile bu kış (10 günlük) kar tatiline gitmek için 185/65 R15 ölçüsünde kış lastiği kiralamak istedi.,

Verdikleri cevap: efendim en az 1 aylık kiralama yapıyoruz

Tamam dedik 1 aylık kiralama yapalım., fiyat nedir..?

Cevap: efendim 15 gün öncesinden randevu almanız lazım., biz de size istediğiniz ölçüde lastik ayarlayalım., o sebebten fiyat veremem,

Tamam dedik 15 gün sonrasına randevu aldık, 15 gün sonra aynı soru fiyat ne kadar..? lastiklerin üretim tarihi nedir..?

Cevap: efendim 185/65 R15 ebat için ve sadece 1 aylık kiralama ücreti için 1.450 lira ödeyeceksiniz., lastikler 2019 üretim tarihli ve sizin aracınızdaki lastikleriniz bizde emanet kalacak :ROFLMAO:

Arkadaşım sanane benim lastiklerimden ben lastiklerimi kendi depoma koyucam seni ne ilgilendirir., telefonda dişleri iyi dediği lastiklerin diş derinliği (4,5 mm 'nin altında) çıktı., demek ki sizden lastik kiralamak değil de kredi çeksek vaayy halimize diyerek dükkandan çıktık.,

Bu lastikçiler ticaret yapmaktan ziyade bir enayi bulsam ... öpsem derdinde.,

Konuyu açan arkadaş 3-4 ay lastik kiralamak istediğinde., 16-17 inch ebat için kapıyı 4.000 liradan açarlar., hele bir de lastik ölçüsü (ara ebat) veya 18" falan oldu mu vaayy haline..

Tam kışa girerken 1,5 ay yazlık falken alayım zulaya atayım dedim ekimden beridir.

Bu sanayilerdeki lastik esnafları bu kadar mı laga luga boş muhabbetci olur?
Abicim bak şu lastik var çok baba lastik falken dandik onu 5 kere tokatlar(kormorandan bahsediyor)

Parayı şimdi cekelim ver kartı istedigin zaman gel takalım bak zam gelicek???

Taksit olursa o fiyat olmaz.

Alıp gecicektim 4 tane falken?

Satanların dandik diyaloglarından sogudum erteledim.

Kiralık lastikteki bu fiyatlar anca bu uyanıklara yakısır zaten!

Hocam ben de araç değişikliği nedeniyle kışlık lastiği almaya karar verdim. Aldığım araç Passat trendline, bir yıl biner comfortline geçerim diye ikinci el lastik baktım, adam 2012 yılı tarihli lastiğe 2400 TL istiyordu ben de 4800 TL'ye şimdi al Şubat'ta öde kampanyasından 4 adet 215/60/16 laufen marka lastik aldım. Lastikler yumuşacık ses çok iyi, yani anlayacağınız gayet memnunum. Geçen gün dediğiniz kiralamayı ben de duydum ve fiyat baktım. Ne göreyim 4500 TL. kiralama bedeli istiyorlar yani sıfır lastik parası nerdeyse. Yani sizin anlayacağınız 4500 TL verip ne olduğu belli olmayan lastik kiralayacagima gider her türlü sıfır yada ikinci el alırım bir yıl sonra lastikler bana kalır ve gelecek zamları da hesaba katarsak 1 yıl sonra bile her türlü aldığınız fiyata satarsınız.

Tam kışa girerken 1,5 ay yazlık falken alayım zulaya atayım dedim ekimden beridir.

Bu sanayilerdeki lastik esnafları bu kadar mı laga luga boş muhabbetci olur?
Abicim bak şu lastik var çok baba lastik falken dandik onu 5 kere tokatlar(kormorandan bahsediyor)

Parayı şimdi cekelim ver kartı istedigin zaman gel takalım bak zam gelicek???

Taksit olursa o fiyat olmaz.

Alıp gecicektim 4 tane falken?

Satanların dandik diyaloglarından sogudum erteledim.

Kiralık lastikteki bu fiyatlar anca bu uyanıklara yakısır zaten!
Hepsiburada da şimdi al 3 ay sonra ode kampanyası vardi Ben 4 adet Hankook ventus prime 4 aldim 2 hafta once tanesi 960 tan sifir.Koydum garaja.9 da taksit yapti kart faizsiz.Lastikler Kore üretim 2022.Odemeye de Şubat ta baslicam.Kampanya devam ediyor olabilir...

Lastik ölçünüz nedir? Arabamin uzerindeki kislik lastikleri satma dusuncesindeyim. Boyutlar uyuyorsa kiralamadan biraz hallicesine satma düşüncesindeyim

Siz lastik alın hocam arabayı satınca çeşitli ikinci el siteler ı var koyun satılsin...

Zarar etme olasılığınız sıfır...

Nedeni ekonomı uçuyor şu anda taş alıp köşeye koyanlar 1 yıl sonra ne kadar kaar edeceğini düşünuyor...

Örnek; 2 birim verin verin sıfır lastik sahibi olun 2 yıl kullanın 3 birim civarına rahat satılır tahminimce :)

Kiralamak çok mantıksız...

Ekonomist olmak gerekiyor en kötü 6 ya aldığınızı 6 ya satarsiz bindiğiniz kar olur...

Birde Rutin yazlık kışlık degisimi sırasında müessese sahibi yada degisimi yapan eleman?

Abi ! Lastiklerin bitmis haberin olsun . Önümüzdeki yaza bunlar çöp ! Nisanda bunları takmayız (2017 lastikleri orada infaz ediyor)

Sonra elindeki 2018 çıkma lastiklere 2500 lira istiyen bu esnaf zihniyeti hicbi yerde yok.

2017 lastik çöp ,, sattığı 2018 lastik 2500 ediyor ....ne güzel.

Geri
Üst Alt