225 40 18 lastik tavsiye

Dostlar yazın hayata geçirmeyi planladığım husus,

8J 18 ET41 jantlara
225/40/18 lastik takmak
Spacer takmadan şekil görüntü kazanmak
Mevcut 35mm eibach prokit yaylar ile kullanmak.
Golf 8 1.0 life önler bağımsız, arka Torsiyon.
Bu ölçüler sorunsuz uyar mı?

8J 18 ET41 jantlara
225/40/18 lastik takmak
Çıkan replikalar 8j 18 ET35 Leon da en ufak sorun olmadı. Golfte de olmaz muhtemelen.
Orijinal 18 jant bulmak zor olduğu icin mecbur ben et51 jant aldim. Et35den sonra felaket icerde kaldi. Muhtemelen 7075 alüminyum alaşim spacer alacağım.
Replika jant almaktansa kaliteli alaşım spacer almak daha mantıklı.
Direk ölçmedim ama replika jant orijinal janta göre çok bariz ağır. Spacer farkına rağmen ağır kalır.

Çıkan replikalar 8j 18 ET35 Leon da en ufak sorun olmadı. Golfte de olmaz muhtemelen.
Orijinal 18 jant bulmak zor olduğu icin mecbur ben et51 jant aldim. Et35den sonra felaket icerde kaldi. Muhtemelen 7075 alüminyum alaşim spacer alacağım.
Replika jant almaktansa kaliteli alaşım spacer almak daha mantıklı.
Direk ölçmedim ama replika jant orijinal janta göre çok bariz ağır. Spacer farkına rağmen ağır kalır.

Teşekkür ederim. Jantlar orjinal o yüzden hakkını verip iyi lastik alacağım. Biriktiriyorum 😏

8J 18 ET41 jantlara
225/40/18 lastik takmak
1.0 TSI motorda 18” jant/lastik kombinasyonu ile ağırlık ciddi oranda artacağı için motoru gereksiz yere yorulmasına ve yıpranmasına sebeb olacaktır., Zaten dikkat edilmediğinde hali hazırda kronik yağ yakma sorunu olan bu motorun yağ tüketimini artıracaktır.

Falcen önerebilirim hocam.Gayet kaliteli lastik üretiyor.fiyat performans olarak akılıca

8J 18 ET41 jantlara
225/40/18 lastik takmak

225 / 40 R18 ebat için, bütün lastik markalarının etiket ve test verilerini görebilirsiniz.

https://lastik.rezulteo.com.tr/lastikler-boyut/225-40-r18-?sort=value_for_money_desc&page=0&size=20

.

Geri
Üst Alt