225 40 18 lastik tavsiye

Doctor

Üye
İsim
İlker
Herkese selamlar.
Daha öncede konu açtığım Mk4 leon için jantları icin gecen gunlerde mk3 kasa icin olan orijinal 18 jantları sahibinden üzerinden aldım.
FELGA-SEAT-LEON-FR-5F-5F0601025AB-5x112-18-18.jpeg

Şimdi araç üzerinde kar lastiği var. Ve yaşadığım yere belki 50 yıldır kar yagmiyordur. Ve lastikler aşırı ugultu yapiyor. Ve yakit tuketimi ve performans üzerine kötü etkileri mevcut.

Bu yuzden lastikleride degisme niyetindeyim. 225 40 r18 lastik arıyorum. Bir kaç lastik uzerinde yogunlastım. En buyuk beklentim balon yapmaması ama bu yanak ölçüsü ile bu risk her zaman illaki vardır. Haricinde beklentilerim sırasıyla yol tutuş ve konfor.
Ilgilendigim lastikler:
Michelin pilot sport 5
Continental premiumcontact 6
Pirelli pzero pz4 (2022 uretimi yok 2021 var)

Veya bu kadar para vermeyip hankook falken gibi markalara mi yonelmeliyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

18 ve 19 jantla Semperit Speed Life 3 kullandım, toplamda 15-20bin km.
Şimdi Michelin PS5 kullanıyorum, veriler öyle söylemiyor olsa da semperitten daha gürültülü bir lastik bence. Ben viraj yapmayı, limitte kullanmayı sevdiğim için ve iyi bir marka olsun diye ps5 tercih ettim.

Siz performanslı kullanmıyorsanız, yerinizde olsam yazdığınız 3 seçenek arasından premiumcontact tercih ederdim. Pzero takmazdım, sert bir lastik olduğunu biliyorum.

Performans odaklı kullaniyorum hocam. Virajda araba zorlamayı seviyorum. Yuksek hızlarda kullanimimda oluyor. O yuzden daha cok pilot sport5 da sicak geliyor. Fakat lastik ömrü diger seceneklere nazaran kisa sanırım.

Performans odaklı kullaniyorum hocam. Virajda araba zorlamayı seviyorum. Yuksek hızlarda kullanimimda oluyor. O yuzden daha cok pilot sport5 da sicak geliyor. Fakat lastik ömrü diger seceneklere nazaran kisa sanırım.
Ömür konusunda bir şey diyemeyeceğim hocam, @forzaGilles hocam müsaitse bilgi paylaşımı yapabilir.

1- virajda araba zorlamayı seviyorum
2-yüksek hızlarda kullanımımda oluyor.

Bu tarz itirafları yapanlar

Tabiki gidip

Menüden

En pahalı
Olimpiyat şampiyonu
Contiyi , mişleni seçer / seçmeli
Lazım oldugunda duramayınca? Virajda savrulunca (temennimiz bu degil tabiki)

Arac sahibi demeli ki ?
Ben en iyi lastigi en fazla parayı vererek taktırdım lastikler premium oldugu halde araba yinede duramadı kıç attı.
Yani araç sahibi önlemini almıs paraya acımamış günah benden gitti der gecer.

Benim gibi virajlara tin tin giren hız yapmayı sevmeyen adam niye conti mişlen alsın ki ?

Alırım falken biner gecerim. (Gerçi onu bile alamadım bütce yine denklesmedi)

Ahhh keşke lastiklerim conti olaydı 70 metre fren izim 55 e düserdi diyecegim güvenlik dısı bir kullanımım yok ki ?

22 yaşında refüje girmeli ordan ağaca dalmalı kazada anladımki lastikler değil sürücü arabayı durdurur.

1- virajda araba zorlamayı seviyorum
2-yüksek hızlarda kullanımımda oluyor.

Bu tarz itirafları yapanlar

Tabiki gidip

Menüden

En pahalı
Olimpiyat şampiyonu
Contiyi , mişleni seçer / seçmeli
Lazım oldugunda duramayınca? Virajda savrulunca (temennimiz bu degil tabiki)

Arac sahibi demeli ki ?
Ben en iyi lastigi en fazla parayı vererek taktırdım lastikler premium oldugu halde araba yinede duramadı kıç attı.
Yani araç sahibi önlemini almıs paraya acımamış günah benden gitti der gecer.

Benim gibi virajlara tin tin giren hız yapmayı sevmeyen adam niye conti mişlen alsın ki ?

Alırım falken biner gecerim. (Gerçi onu bile alamadım bütce yine denklesmedi)

Ahhh keşke lastiklerim conti olaydı 70 metre fren izim 55 e düserdi diyecegim güvenlik dısı bir kullanımım yok ki ?

22 yaşında refüje girmeli ordan ağaca dalmalı kazada anladımki lastikler değil sürücü arabayı durdurur.
Konuyla yorum ne alaka çözemedim. Yani bu kadar yazarken üşenmediniz mi?
Türk insani kadar duyar kasan başka bir halk yok dünyada.
Herkes tin tin gitmek zorunda değil. Baska insanların hakkını taciz etmeden kimseye zarar vermeden, sürüş stilim kendi tercihimdir.
Sizin mantikla 75 hp arabadan ve petlastan ötesi gereksiz oluyor herhalde..

Hocam yuksek ebatlarda premium markalar aşırı pahali.Eski aracimda Nankang diyenadi sanı duyulmamış lastikcim önermişti.205 45 17 o kadar memnundum ki.İstedigim viraja istediğim hizda giriyordum.Aracimda puntoydu!)Simdi piyasada yok gibi bisi.En son Golfume yazlik Hankook aldim diger premium markalara göre fiyatı guzel kaliteli duruyor.Hankook tavsiye ederim daha hesaplı derseniz Kumhoda da güzel yorumlar görüyorum.Laufen de tam fiyat performans ürünü Laufen de olabilir.

Son düzenleme:
Continental premiumcontact 6 Superbimde bu lastikeri kullandım memnundum.

@Doctor Performanslı kullanıyorsanız Michelin pilot sport 5 ya da continental contisporcontact 5 alabilirsiniz.

premiumcontact 6 gürültülü bir lastik, konfor önemliyse ben almazdım açıkçası.

Ayrıca hocam, kış lastiği sadece kar yağdığı zaman kullanılmaz. Hava 7 derecenin altına düştüğünde şartlar ne olursa olsun kış lastiği kullanmalısınız. Ülkemizde maalesef "kar yapmıyorsa kış lastiğine gerek yok" gibi bir hurafeye inanış var.

@Doctor Performanslı kullanıyorsanız Michelin pilot sport 5 ya da continental contisporcontact 5 alabilirsiniz.

premiumcontact 6 gürültülü bir lastik, konfor önemliyse ben almazdım açıkçası.

Ayrıca hocam, kış lastiği sadece kar yağdığı zaman kullanılmaz. Hava 7 derecenin altına düştüğünde şartlar ne olursa olsun kış lastiği kullanmalısınız. Ülkemizde maalesef "kar yapmıyorsa kış lastiğine gerek yok" gibi bir hurafeye inanış var.
Hocam hava sadece gece 7 derecenin altina iniyor. Gun icinde ya da gunduz vakitlerinde 7 derecenin altina inmiyor kolay kolay. Ve araç sadece sehir ici veya en fazla 1 saat otoban sürüşü kadar uzun yola gidiyor. O yuzden kar lastiği ihtiyaci yok araç için.
Şu an en sicak gelen lastik michelin Ps5 gibi duruyor.
Hankook ventus s1 evo3 lastikleride fiyati icin yeterli performansa sahip gibi duruyor.

Geri
Üst Alt