Yazlık Kışlık Jant Lastik Değişimi

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar kışlık için 16”, yazlık için 17” jant ve lastik takımı yaptım. Şimdi kışlık seti takacağım. Yeniden balans yapılması gerekir mi?

Rot demişken aklıma geldi,
Torsiyon sitemli arka takıma rot yapılır mı? Yapılabilir mi?

Rot demişken aklıma geldi,
Torsiyon sitemli arka takıma rot yapılır mı? Yapılabilir mi?
Ya geçenlerde aynı şeyi bende düşünmüştüm ama yaptırmış bulundum sonunda. Kışlık lastikleri ön arka değiştirmek için gittim 3 adet jantımın yamuk olduğunu gördüm zikzak çiziyordu resmen ama yolda hiç hissetmiyordum. Sonrasında da rot balans yapıldı direksiyonun yumuşadığını hissediyorum ama çok hafif hala sağa bir çekiş var gibi geliyor.

Yapilmasinda her zaman faydası var

Ben kisliklara dondugumde rot dahil yaptırıyorum
Bugun zaten kotu olan yazlik lastikleri cikardiklarinda sol önde icten lastigin asindigini gordum. Cok haklisin hocam artik sart her seferinde

Ekli dosyalar

• 2189E83E-004F-4F81-970A-69CFA721732D.jpeg
    2189E83E-004F-4F81-970A-69CFA721732D.jpeg
    250.9 KB · Görüntüleme: 41
Arkadaşlar kışlık için 16”, yazlık için 17” jant ve lastik takımı yaptım. Şimdi kışlık seti takacağım. Yeniden balans yapılması gerekir mi?
Hayır, balans lastik ve janta yapılır, eski aracımda 150.000km yazlık kışlık takım kullandım sadece ilk takıldıklarında yapıldı o kadar.

Bilgi kirliliği mi yoksa para kazanmak isteyenlerin tatavası mı ama balans yaptırdım tekrar. 200 tl bayıldık

Bilgi kirliliği mi yoksa para kazanmak isteyenlerin tatavası mı ama balans yaptırdım tekrar. 200 tl bayıldık
Maalesef ki arabasına biraz değer veren birini gördükleri an, bu tarz konularda ısrarcı yada kafa karıştırıcı olabiliyorlar.

5 sene önce yazlık kışlık lastik değişiminde "4 sibopu da değişelim, ömrü dolmuş" vs. dediler, telefonun feneriyle yakından baktım hiçbir şey yok değişmeyin dedim. O gün bugündür hala sorun yok siboplarda.

Gerek yok ama olması faydalı. Ben kendi kışlıklarımı kendim takıyordum ama bu sene bijonlar biraz korozyon olmuş sökemeyince lastikçiye gittim.

Balans yaptı ücretsiz. Hafif kaymış eski halleri de ama 5g 10g. Bir lastik ise komple kaymış çünlğ üstündeki balans ağırlıkları düşmüş :)

Gittiğim lastikçe lastik değiştirmeye 200₺ alıyordu, jantlı olduğu için 100₺ aldı balans dahil. 100₺ için upraştığınıza değmez

Geri
Üst Alt