Golf 7 Motor Yıkama ve Parlatma

Tabiki motor yıkama işin espirisi zaten ltd şti dende anlıyacağınız üzere. Sonax bende kullanmıyorum anca böyle basit işler için alıyorum, şayet motor temizleyicisinden memnunum sadece :D  

hocam bence yıkamayı tdı olsa tamam pek birşey olmazda mazallah biryere su giderde oksit yaparsa yandı gülüm keten helva :000043-medium:

masrafların ardı arkası kesilmez 

Aynen :)  Kötü düşünmüyorum o yüzden, sakınılına göze çöp batar misali :D  Bu işlemin tekrarı bu 6-7 oldu çok şükür sıkıntısız biniyorum :)

Hiç bir aracımın motorunu yıkamadım(yıkatmadım) korkumdan... :)

Motor yıkama gibi bir rutin var mıdır? @EMRAH ATTS Emrah hocam.

Bence motor için Yeterli temizleme olmuş ve gayet başarılı... Lakin benim Görüşüm ise Motor-Mekanik Kısma Su vb sıvı temasının olmaması yönünde. 

Ziebartta aracımı sıfır ilk halli zamanlarında Diamond Glass Boya koruma Yaptırdığımda Bana hediye olarak Motor Koruma yapmışlardı... (Onu da haberim olsa yaptırmazdım)

Motorun içi Temiz olsun da Dışı çok da önemli değil :)  

Bende arada bezle toz alıyorum o kadar onun dışında yıkatma işi soru işaretiydi kafamda artık tamamen iptal oldu :D

@Umut

degerli umut hocam en son gecen gün patronun superb aracına temızlik işimizi yapan arkadaşlar kıyak geçmiş motor temizliği olarak araç bir hafta evinde kaldı 

almaya gittiğimizde hararet şarj dinamo sıkıntısı aydınlatmaların saçmalaması gibi sorunlarla karşılastım akşama kadar ugrastırdı beni zor düzelttim sistem oksit yapmış tüm baglantıların sasi noktalarına kadar oksit temizledim

her zaman tüm müsterilerimede motoru yıkatmayın diyorum 

@kty94kty hocam yanlış anlamayın lütfen motoru yıkanan araçlara servis bile garantiden uygulama yapmıyor 

gecen gün bir yetkili serviste motor koruma temizlik işleminin aracın kablo tesısatı ve hortumlarının yumuşayıp daha çabuk zarar gördüğünü biliyormusunuz gibi bir ibare yazıyordu

özel spreyler var güzelde parlatıyor tavsiyemdir  :000043-medium:

@Umut

degerli umut hocam en son gecen gün patronun superb aracına temızlik işimizi yapan arkadaşlar kıyak geçmiş motor temizliği olarak araç bir hafta evinde kaldı 

almaya gittiğimizde hararet şarj dinamo sıkıntısı aydınlatmaların saçmalaması gibi sorunlarla karşılastım akşama kadar ugrastırdı beni zor düzelttim sistem oksit yapmış tüm baglantıların sasi noktalarına kadar oksit temizledim

her zaman tüm müsterilerimede motoru yıkatmayın diyorum 

@kty94kty hocam yanlış anlamayın lütfen motoru yıkanan araçlara servis bile garantiden uygulama yapmıyor 

gecen gün bir yetkili serviste motor koruma temizlik işleminin aracın kablo tesısatı ve hortumlarının yumuşayıp daha çabuk zarar gördüğünü biliyormusunuz gibi bir ibare yazıyordu

özel spreyler var güzelde parlatıyor tavsiyemdir  :000043-medium:
Motor yıkama için bazı markalarda yetkili servislerin de kullandığı spreyler var, sadece onu sıkıyorsun ve bütün kir olduğu gibi süzülüyor aşağıya. Onlardan mı bahsediyorsun Abi, Onlar nasıldır, bir zararı var mıdır ?

@fcsrn hocam evet arexons marka bir ürün vardi hem parlatıp hem tamizliyordu pis yerlere hava tutup iç detaya girmeden bezle gayet güzel oluyor çok kullandım zamanında patron artık almıyor kızdı   :000050-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt