2015 Golf 7 1.4 tsı 125 ps arıza

İsim
Yasar
Araç
2015 GOLF 1.4 TSİ 125PS DSG COMFORTLINE +1999 E46 320İ 150PS OTOMATİK
Merhaba
Yeni araç aldım . Alırken makinede arıza kayıtları çıktı. Araç full dogus bakımlk ve km 66 binde oldupu için eksperde Çok önemli değil dediği için önemsemedim .Paylaşmış olduğum resimdeki arızalar. Nelerdir bilgi alabilirmiyim ve bu arızalar ciddi olarak baş ağrısı yaratırmı.

Ekli dosyalar

• 32FB2336-E1C6-4E1D-B696-9E1324D8C425.jpeg
    32FB2336-E1C6-4E1D-B696-9E1324D8C425.jpeg
    596.9 KB · Görüntüleme: 96

Eksperler ne zamandır araç satışında aracın orasında arıza var mı, burasında şu var mı diyee bakar oldu..?

Hemşireler ne zamandır Doktor yerine ameliyat yapar oldu..?

Sanayide boyacı ustası, motor ustası --> işi gücü bırakıp tekrardan okul hayatına atılıp Orta okul, Lise, ardından 4 yıllık üniversite eğitimi, ardından 15 senede bir açılan ve sadece (100 kişilik kontenjanı) olan Eksperlik sınavını kazanarak ne zaman Eksper oldular., sanırım bizim haberimiz yok.

Eksperler ne zamandır araç satışında aracın orasında arıza var mı, burasında şu var mı diyee bakar oldu..?

Hemşireler ne zamandır Doktor yerine ameliyat yapar oldu..?

Sanayide boyacı ustası, motor ustası --> işi gücü bırakıp tekrardan okul hayatına atılıp Orta okul, Lise, ardından 4 yıllık üniversite eğitimi, ardından 15 senede bir açılan ve sadece (100 kişilik kontenjanı) olan Eksperlik sınavını kazanarak ne zaman Eksper oldular., sanırım bizim haberimiz yok.
Hocam birde sorumla alakalı bir kaç bişey paylaşsaydınız :)

Hata yazıyor zaten 😃 silindirde tekleme varmış. Hataları temizleyin bir sure kullanın tekrar bakin. Kullanimda ve bilgisayarda bir sorun cikmazsa sorun yoktur

Hata yazıyor zaten 😃 silindirde tekleme varmış. Hataları temizleyin bir sure kullanın tekrar bakin. Kullanimda ve bilgisayarda bir sorun cikmazsa sorun yoktu
Burada biri aforizma yapar diğeri okuduğumu bana söyler… Bu arıza nedir sonuçları ne olur diorum bana yazanı söylüyorsunuz…
Yorum yapmak için yapmayın lütfen…
Yazdığıma bin pişman oldum …

Burada biri aforizma yapar diğeri okuduğumu bana söyler… Bu arıza nedir sonuçları ne olur diorum bana yazanı söylüyorsunuz…
Yorum yapmak için yapmayın lütfen…
Yazdığıma bin pişman oldum …
Okudugumu yazmadim. Okudugumu senin için yorumladım. Dikkatli bakarsan anlarsın.
Burası forum ortamı. Tamirhane değil.
2 kelime hata kodundan kimse sana buradan hata tespiti yapamaz maalesef.

Okudugumu yazmadim. Okudugumu senin için yorumladım. Dikkatli bakarsan anlarsın.
Burası forum ortamı. Tamirhane değil.
2 kelime hata kodundan kimse sana buradan hata tespiti yapamaz maalesef.
Yorumlamıyorsun yazanı bana okuyorsun bilginiz yoksa bişey yazmayabilirsiniz

Merhaba
Yeni araç aldım . Alırken makinede arıza kayıtları çıktı. Araç full dogus bakımlk ve km 66 binde oldupu için eksperde Çok önemli değil dediği için önemsemedim .Paylaşmış olduğum resimdeki arızalar. Nelerdir bilgi alabilirmiyim ve bu arızalar ciddi olarak baş ağrısı yaratırmı.

Tekleme tespit edilmesi ile arızalar özellikle czca kodlu güncel araçlarda karşımıza çıkabiliyor. Arızalar silindikten sonra bir süre tekrarlaması durumunda endişe edecek bir durum yok. 66 binde olduğu için en azından bujileri değiştirmekte fayda var. Arızaların tekrarlaması durumunda sırasıyla bobin denenebilir çözüm olmaması halinde kompresyon testi yapılabilir araca. Ama muhtemelen sadece kötü yakıta denk gelinmiştir. Dediğim gibi yaygın bir durum malesef bu araçlarda.

Tekleme tespit edilmesi ile arızalar özellikle czca kodlu güncel araçlarda karşımıza çıkabiliyor. Arızalar silindikten sonra bir süre tekrarlaması durumunda endişe edecek bir durum yok. 66 binde olduğu için en azından bujileri değiştirmekte fayda var. Arızaların tekrarlaması durumunda sırasıyla bobin denenebilir çözüm olmaması halinde kompresyon testi yapılabilir araca. Ama muhtemelen sadece kötü yakıta denk gelinmiştir. Dediğim gibi yaygın bir durum malesef bu araçlarda.
Yardımınız için çok teşekkürler . 2 hafta aractan uzak olacağım , yorumunuz ile kafam biraz daha rahatlıyacak

Merhaba
Aracınız hayırlı olsun, hataları sildirmekle arızalar düzelmiş olmayacak, ya servise ya da işin ehli bir ustaya götürüp kontrol ettirmekte fayda var.
Saygılar.

Böyle bir durumda ben olsam ne yapardım:
-Öncelikle depodaki tüm yakıtı bitirirdim,sonra gider iyi bir yerden yakıt alırdım
- @efezorba hocamızında tavsiye ettiği gibi önce bir buji değişimine giderdim,zira araç 65K'da ve muhtemelen buji değişimi yapılmamış,bir süre kullanıp gider cihaza bağlatırdım kontrol amaçlı,hala problem devam ediyorsa bobin değişimine giderdim.
-Aracın yazılımı stock'mu diye baktırırdım,değilse stok yazılıma dönerdim.

-Öncelikle depodaki tüm yakıtı bitirirdim,sonra gider iyi bir yerden yakıt alırdım
- @efezorba hocamızında tavsiye ettiği gibi önce bir buji değişimine giderdim,zira araç 65K'da ve muhtemelen buji değişimi yapılmamış,bir süre kullanıp gider cihaza bağlatırdım kontrol amaçlı,hala problem devam ediyorsa bobin değişimine giderdim.
Tamamen katılıyorum. Önce yazılımdan emin olduktan sonra depoyu bitirin, hataları sildirin. Arada bir kontrol edin. Devam ise Buji -> devam ise bobin.

Ama bence yazılım stock ise maks buji ile biter iş.

Destek için teşekkürler , araca ekstra bir yazılım yapılmamıs

Tamamen katılıyorum. Önce yazılımdan emin olduktan sonra depoyu bitirin, hataları sildirin. Arada bir kontrol edin. Devam ise Buji -> devam ise bobin.

Ama bence yazılım stock ise maks buji ile biter iş.
Araca herhangi bir yazılım yapılmamış şimdi servis kayıtlarına baktım daha öncr buji ve bobin değişimi gerçekleşmemiş dediğiniz gibi sanırım buji yada bobin zamanını doldurmus sanırım

Araca herhangi bir yazılım yapılmamış şimdi servis kayıtlarına baktım daha öncr buji ve bobin değişimi gerçekleşmemiş dediğiniz gibi sanırım buji yada bobin zamanını doldurmus sanırım
Hocam birde bu teklemeyi bende yaşadım 1.4 tsi , zayıf aküden ve opetin yakıntından yapıyordu
zayıf aküden ve opetin benzininden de bu teklemeyi yapıyor benim tecrübem , bujilerinde 4 yıl veya 60 binde değişmesini söylüyor servis

Geri
Üst Alt