Replika J Far Yüzeyinde Soyulma

volkanb

Yeni Üye
İsim
Volkan
Merhaba, replika j farlarımda bir süredir dikkatimi çeken bir deformasyon oluştu. Başta leke sanıyordum, geçen gün bez ile sildim fakat soyularak daha da yayıldı. Ortasında ve üst kısımlarda belirgin şekilde görülüyor. Fotoğraf da ekledim. Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?

Ekli dosyalar

• 4FCF5E96-5B99-490F-AF66-5239A30DC524.jpeg
    4FCF5E96-5B99-490F-AF66-5239A30DC524.jpeg
    187.6 KB · Görüntüleme: 121
  • 68013B5E-D854-4AF7-B438-D003E9783D36.jpeg
    68013B5E-D854-4AF7-B438-D003E9783D36.jpeg
    176.6 KB · Görüntüleme: 120
  • 6E551B61-8A6C-401B-A412-E6A741904B23.png
    6E551B61-8A6C-401B-A412-E6A741904B23.png
    745.8 KB · Görüntüleme: 120

Merhaba, replika j farlarımda bir süredir dikkatimi çeken bir deformasyon oluştu. Başta leke sanıyordum, geçen gün bez ile sildim fakat soyularak daha da yayıldı. Ortasında ve üst kısımlarda belirgin şekilde görülüyor. Fotoğraf da ekledim. Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?
Ben u ledde yaşadım öncelikle bi farcıya git komple zımparayla verniğini aldır sonra pastayla parlatıcak ardından istersen vernik attır istersen öyle kullan tek çare bu

plastik olduğu için kaçınılmaz bir son sanırım

Ben u ledde yaşadım öncelikle bi farcıya git komple zımparayla verniğini aldır sonra pastayla parlatıcak ardından istersen vernik attır istersen öyle kullan tek çare bu
Hocam cevabı vermiş diğer bir alternatif olarak yine aynı işlemleri uygulayıp şeffaf kaplama yapılabilir

Bendede aynısı oldu ben tam yayılmadan ppf kaplattım ama kötü durdu galiba ppf i söktürüp tekrar zımpara felan attırıp kaplatıcam kronik bu farlarda

Ben de 1 sene önce bu farlardan aldım. Böyle bir sorun yaşamamak için kaplatmayı düşünüyorum ama hangi tür kaplamayı kullanmak lazım? Yaptırmışken çok da dandik birşey olsun istemiyorum ileride tekrar uğraşmamak adına.

Bende çok küçük miktarda oluşmuştu kaput, b sütunları ve farları ppf kaplattım memnunum.

Replika farlarda her zaman olan bir şey daha önce forumda yeterince konuşması geçmişti.
Replika far takanlar yda takacaklar. Montaj sonrası mutlapa ppf kaplatın ben öyle yaptım halen sıfır gibi :)

Cevaplarınız için teşekkürler. En kısa zamanda farcıya gideceğim.

konuyu hortlatıyorum, benim aracın sağ farı da bayağı bir soyuldu yaptıran var mı acaba ?

taywan malı mı

onu tam bilmiyorum da az önce bir farcıya gittim zımpara yaptı sonra bi makina ile buhar gibi bişey vernik attı sıfır gibi oldu bir daha soyulma olmaz dedi 300 tlye yaptırdım tekini.

hocam bir daha soyulma olmaz dedi yapan kişi olursa götürürüm en kötü :)

Geri
Üst Alt