Mk8 CarPlay Bağlı İken Video Çekme

İsim
Gunit
Araç
MK8 R-line 110PS
Merhabalar,

Aracta telefon Carplay'e bagli ve muzik caliyorken, video cekmeye calistigimda direkt sesi kisip mikrafonu aciyor.
Daha onceki araclarimda araca bluetooth ile baglandigimda muzik calarken video cekebiliyordum.

Bu durumu yasayan ve buna bir cozum bulabilen var midir ?

Tesekkurler

Telefondan Kayda başladıktan sonra media ekranından play (çalma) tuşuna basma imkanınız var mı ?

Benimki Carplay değil ama normal Bluetooth bağlantısıyla müzik dinlerken aynı şeyi yaşıyorum, aynı yöntemi kullanıyorum sorunu çözüyor. Belki sizinki de aynı şekilde olabilir.

Müzik Uygulaması Spotify idi

Cevap icin cok tesekkurler, deneyip geri donus yapicam :)

bluetoot da sorun yok evet ama car mplay bağlıyken malesef durum dediğiniz gibi.

Şarkı çalarken kamerayı açıp fotoğraf çekme tuşuna basılı tutun. Sonra sağa kaydırıp kilitleyin.

yok maalesef Carplay bagli iken video cekildiginde sesi kisiyor ayrica carplay bagli iken yaptigim aramalarda karsi taraf sesimi duyamiyor.

yok maalesef Carplay bagli iken video cekildiginde sesi kisiyor ayrica carplay bagli iken yaptigim aramalarda karsi taraf sesimi duyamiyor.
Android mi kullanıyorsunuz ios mu?
iOS'da ben denedim normal bir şekilde müzik çalarken video kaydettiğimde sesi kapatmıyor.

Arkadaşın dediği gibi, telefonda kamerayı açtıktan sonra video sekmesine geçip direkt video çekmeyin, fotoğraf modunda kayıt tuşuna 1-2 saniye uzun basıp sağa kaydırıp devam etmelisiniz.

Android mi kullanıyorsunuz ios mu?
iOS'da ben denedim normal bir şekilde müzik çalarken video kaydettiğimde sesi kapatmıyor.

Arkadaşın dediği gibi, telefonda kamerayı açtıktan sonra video sekmesine geçip direkt video çekmeyin, fotoğraf modunda kayıt tuşuna 1-2 saniye uzun basıp sağa kaydırıp devam etmelisiniz.
ios kullaniyorum, bugun deneyecegim, tesekkurler :)

Arkadaslar cok tesekkurler evet, cozuldu, dediginiz gibi fotograf modundan kayit tusuna basili tutarak yaptigimda sesi kismadan video cekebildim :)

Fotograf modunda tuşa basılı tutunca daha düşük çözünürlükte çekiyor ama(iphone 13 - 1440x1920). Normalde 4k kullandığım için bariz fark oluşuyor🤷🏽‍♂️Baska çare olmadığı icin ben de böyle kullanıyorum.

Geri
Üst Alt