Golf highline 2015 led stop,arka vites lambası duy sorunu

Turhan

Üye
İsim
Turhan Atasoy
Araç
Golf 1.4 TSI-BMT 125 Highline 2015
Herkese merhaba,iyi pazar'lar arkadaşlar.
Geçenlerde arka vites ampulunu led ampul'e çevirmeye karar verdim.Ampul tipini öğrenmek içinde eski ampulu söktüm.Bilenler bilir duyla birlikte geliyor.Neyse tipini öğrendikten sonra tekrar yerine taktım,buraya kadar sorun yok.
Yeni led ampulleri sipariş geçtim,geldiler ve takmaya karar verdim,fakat sorun burada oluştu.Ampul tipini öğrenmek için söktüğüm duy artık gelmiyordu,yani çeviriyorum boşa çıkıyor fakat stop yuvasından kendini bırakmıyor.Neyse diğerinide deneyeyim dedim,ve malesef aynı durum oluştu.İlk seferde geldi,yerine oturttum ve aynı diğeri gibi kendini stop yuvasından bırakmadı.Yani ne yaptıysam olmadı,kırmayacak kadar güçte uygıladım fakat nafile,bende vazgeçtim ve şuan eski ampullerle devam ediyorum,yani ampul patlarsa ne yapıcam çok metak ediyorum doğrusu.Hatam muhtemelen takarken ters yönde takmak oldu duy'u fakat bu bile çok enteresan.Ben makine mühendisiyim,bilirimki böyle riskli durumlarda orada bir etiket felan olması gerekir TERS YÖNDE TAKMAYIN diye,yada tasarımı gereği hiç ters yönde takılamamalı.Merak ediyorum varmıdır aramızda bu sorunu yaşayan ve çözüm bulabilen,yoksa tek bahtsız bedevi benmiyim🤣zira çok geliyor böyle şeyler başıma🤣

Ve mutlu son🤣çözdüm sorunu,konya bari çözümüde ekleyeyim dedim.
Bu sefer baya bi kararlı şekilde indim arabanın yanına,ya olacak ya olacak sloganıyla🤣
Neyse biraz uğraştım yine olmadı,bu sefer stop lambasını komple sökmeye karar verdim ve söktüm.Duyu detaylı inceleyince tam sıkışma noktasında bir oring olduğunu farketttim ve oringi zarar vermeden ince bir tornabidayla yukarı sıyırdım,artık duy sıkşma noktasını es geçerek daha fazla tur atabiliyordu yuvasında,ve biraz daha çevirince dişler boşa çıktı ve duy kendini bıraktı.Şuan çifte mutluluğu yaşıyorum,hem duy'un söküldüğüne hemde o iğrenç sarı ışıktan kurtulup beyaz led'in muhteşem görüntüsüne kavuştuğum için aşırı sevinçliyim.🤣👍

Geri
Üst Alt