Golf Impression araç kalkarken öne atılıyor

Hsynshn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta aldığım impression paket aracımda aracımı 1.viteste kaldırırken ayağımı ayarlı bir şekilde debriyajdan çekmeme ve gaza çok az dokunmama rağmen araba kendini birden öne atıyor, sanki çok fazla gaz vermişim gibi. Bunun sebebi ne olabilir sizce? Ayrıca aracı ilk çalıştırdığımda 15-20 saniye epey sesli çalışıyor motor ve sonra biraz ses azalıyor, bu normal mi?

Merhaba, 15-20 sn bende de sesli çalışıyor. Sıkıntı olacağını sanmıyorum..
Öne atlama olayı bende de var , hatta bir arkadaşım , böyle kullanırsan debriyajı hemen yersin dedi.. Turbo dan mı bilemedim.. çok hoş bir durum değil..

Upvote 0
Merhaba, 15-20 sn bende de sesli çalışıyor. Sıkıntı olacağını sanmıyorum..
Öne atlama olayı bende de var , hatta bir arkadaşım , böyle kullanırsan debriyajı hemen yersin dedi.. Turbo dan mı bilemedim.. çok hoş bir durum değil..
Çözüm için ne yapılabilir? Kendimi debriyaj gaz ayarı yapamayan acemi şöför gibi hissetmeye başladım

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta aldığım impression paket aracımda aracımı 1.viteste kaldırırken ayağımı ayarlı bir şekilde debriyajdan çekmeme ve gaza çok az dokunmama rağmen araba kendini birden öne atıyor, sanki çok fazla gaz vermişim gibi. Bunun sebebi ne olabilir sizce? Ayrıca aracı ilk çalıştırdığımda 15-20 saniye epey sesli çalışıyor motor ve sonra biraz ses azalıyor, bu normal mi?
Merhaba. Aracınız 3 silindirli olduğu için başlangıçta sesli (hatta hafif sarsıntılı) çalışması normal. Bir de “cold start” denilen, aracın motor suyu ve yağ sıcaklığını sürüşe hazır hale getirmek için uyguladığı bir çalışma prensibinden dolayı yarım dakikaya yakın 1300 devirlerde çalışır, sonrasında kendiliğinden 900 devirlere düşer, bu da gayet normal bir durum.

7,5 DSG aracımda da bahsettiğiniz 1. viteste ileri atılma olayını nadiren de olsa ben de yaşıyorum, her zaman olmadığı için peşine düşmedim hiç. Sizinki her zaman oluyorsa bir sorun olabilir. Servise sorsanız normal deyip geçecekler, forumda bilenler varsa yardımcı olacaklardır. Aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

Upvote 0
AutoHold devredeyken yapıyor olabilir. Kapatıp bir de öyle dener misin?Fikir sadece…

Upvote 0
Merhaba;

autohold açıkken kalkış yapacağınız anda debriyajı çekmenizle beraber autohold devredışı kalıyor. yani hafif yokuş yukarı veya düz yolda önce gazı bir miktar verip debriyajdan ayağınızı çekmeye başladığınız anda araç kavramadayken autohold devrede kalıyor. debriyaj belli bir yeri geçince auto hold un birden devreden çıkmasıyla rolanti devrinden yüksek olan motor devri ile beraber araç ister istemez öne atlamış oluyor.

çözüm olarak gaza basmadan debriyajdan ayağınızı yarım çekip autoholdun devreden çıkmasını sağladıktan sonra gaz verip ayağınızı debriyajdan çekebilirsiniz.

buna ek olarak auto holdu golf8 araç vitesteyken debriyajdan ayağı çekerek serbest kalıyorken, mk4 focus araçta debriyajdan ayak çekilse de gaz pedalına dokunmadan autohold devre dışı kalmıyor.

Upvote 0
Aynı kalkışta silkeleme olayı bende de var çok rahatsız edici bir durum cidden.. Kalkışta debriyajı ezerek kaldırınca o olay yaşanmıyor ben bu şekilde çözüm buldum kendimce

Upvote 0

Geri
Üst Alt