İleri viteste gelen gıcırtı sesi ( videolu)

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Arkadaşlar kusura bakmayın, telefon elimdeyken çok gıcırtı olmuş ama araçtan çıkan ses sonlara doğru yinede duyuluyor, videoyu editlemeden attım.

Bu sorun çok uzun zamandan beri var fakat videoya falan çekmek şimdi nasip oldu.

Sorunum tam videodaki gibi, ileri viteste hafif gaza basınca veya bazen dönüşlerde çıkarıyor bu sesi.

O sesi duydukça geriliyorum, benzer sesi 7-8 yaşlarındayken köyde sokaktan saman yüklü öküz arabası dediğimiz 2 adet büyük baş hayvanın çektiği Araba mahalleden geçerken duyardım.

Sebebini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, benim tamir edeceğimden değil tabii ama en azından neyin sebep olduğunu bilmek açısından öğrenmek istiyorum.

Şimdi ben bu aracı servise veya ustaya götürsem %100 eminim o sesi çıkarmayacak araba. Videoya denk gelmesi iyi oldu. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Hadi ya.. km şuan itibari ile 69604 aracım dsg
Bu km’lerde normal sayılır, eskime başlangıcı diyebiliriz, balata daha da incelince silkeleme, tekmeleyerek kalkma başlar ki o zaman da manuel bir aracın debriyaj seti gibi değişmek gerekir, 90-100bine kadar gider diye tahmin ediyorum.

Upvote 0
Kavrama kaçırıyor. Bir zararı yok. KAvrama bittiğinde değişirsin. KAlkışlarda titreme silkeleme gibi sorunlar olunca.

Upvote 0
Bu km’lerde normal sayılır, eskime başlangıcı diyebiliriz, balata daha da incelince silkeleme, tekmeleyerek kalkma başlar ki o zaman da manuel bir aracın debriyaj seti gibi değişmek gerekir, 90-100bine kadar gider diye tahmin ediyorum.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Bakıma gittiğimde yine bi servise sorarım kişi.. değişmesi iyi olur diyecekler ama yinede ben bu sorunu dile getirip sorarım değişmesi gerekip gerekmediğini.
Kavrama kaçırıyor. Bir zararı yok. KAvrama bittiğinde değişirsin. KAlkışlarda titreme silkeleme gibi sorunlar olunca.
Titreme- silkeleme olayında araca bir zararı olur mu? Yani diğer elemanları etkiler mi? Eğer öyle bir durum söz konusuysa ilk servis bakımında değiştiririm sanırım. Cevabınız için teşekkürler

Upvote 0

Geri
Üst Alt