Gitti Golf, geldi 3 teker

SCC

Katılımcı Üye

İsim
Serhat C
Her şeyin bir sonu olduğu gibi ailevi sebeplerden dolayı Golf'ün de sonu geldi...

Güzel anılarımız vardı, çok arayacağım ama olanlar oldu; "artık önüme bakmalıyım" diyip hızlı bir araştırma ve aksiyona girip aşağıdaki güzelliği aldım.

1661406907460.png

1661406972707.png

43.000'de. 125cc. Daha çok işe gidip gelmek için. Arabayla 32 dakika sürüyordu; bununla 35 dakika.

Tabii ki biri elma biri Hindistan cevizi ama Golf'ten sonra aşağıdaki rakamlar komik geliyor:
135 TL MTV, 100 km'de 2.5 litre yakıt, 100'ü geçmediği ve önde 2 tekeri olduğu için görece güvenli.
Yağ bakımı 0.80 litre, şanzıman bakımı 0.20 litre :)
Muayene 250 TL.

Devir ekonomi devri...

@SCC Hayırlı olsun hocam. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Bu öndeki 2 tekerin artıları eksileri neler acaba? Bu kararı vermenizdeki etken ne oldu?

• Beğen
Tepkiler: SCC
Teşekkürler arkadaşlar.

Bu öndeki 2 tekerin artıları eksileri neler acaba? Bu kararı vermenizdeki etken ne oldu?

Zeminle 2 yerden ve daha fazla yüzeyle temas ettiği için ve bağımsız süspansiyon olduğu için dönüş açısı ve dengesi daha başarılı. Böylelikle düşme riski daha az.
Koşu ve bisiklet yarışlarına katıldığım için düşüp bir yerlerimi kırma riskini minimize etmek istediğim için bu kararı aldım :)

1661411698574.png1661411777385.png

@SCC Anladım hocam. Tekrardan hayırlı olsun, çok güzel bir tercih olmuş.

• Beğen
Hayırlı olsun Serhat hocam. Bununla da dağlara kırlara gezilere gidersiniz sanırım siz.

• Beğen
@SCC

Golf satılınca sarı sitedeki hyper fiyatlardanmı alıcı buldu ? Onu merak ettim.
Yani fosssmuymuş o fiyatlar acaba?

• Beğen

Teşekkürler arkadaşlar.

@SCC

Golf satılınca sarı sitedeki hyper fiyatlardanmı alıcı buldu ? Onu merak ettim.
Yani fosssmuymuş o fiyatlar acaba?

Satmadık hocam. Sahibiyle beraber gitti...

İşin kötüsü: Motorla işe gelmenin tadını aldıktan sonra bugün işe ilk defa bisikletle geldim; bisiklet bayağı ağır çekimmiş :(

Bu arada, bakım konusunda kafam o kadar rahatladı ki anlatamam :) Yamaha öyle bir sistem yapmış ki, motorun modelini girdikten sonra kaç kilometre bakımında hangi parçalar değişecek tek tek kalem kalem yazıyor. Müthiş!

Bakım konusundaki bulmacalardan ve akaryakıt zam konusundan biraz uzaklaşacağım... :D

1661493205852.png

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/services/yamaha-offers-you/periyodik-bakim-tablosu/#/

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt