Golf 7 Enteresan klima arızası

1 haftadır arabayı test ediyorum herhangi bir sorun çıkartmadı sorunu beyin değişimi ile çözdüm.

bendede klima problemi başladı..o dişlileri kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok..araç sadece H1 de sıcak verior onun dısında sıcak vermiyor..kısaca sıcak soğuk problemi var ama dişliler sağlam başka bir yerde yönlendşirme varmı bızım araçlarda mesela sürücü tarafından falan

Tekrarlamadı sanırım
bendeki problem bu konuyla alaklımı bilmiyorum..bende sıcaklık ayarı yapılmıyor..kalorifer 23.5 ile 29.5 arası hiç değişmiyor..soğutma var ok çalışıyor ama ısıtma sadece hi de. var. 29.5 da dısarının havası gelirken hi ye alınca hamam gibi..bende önce sag ve soldaki sensörleri sokup kontrol ettim çalışıyorlar..sag ve soldaki sıcaklık ayar motorlarına baktım çalışıyor..yolcu tafında bulunan meshur sorunlu yonlendirme motorunu soktum yagladım oda çalışıyor..başka sensörlerde var belki ondandır diye şimdilik bıraktım.vagcom kablom gelecek ondan bakacagım olmadı korktugum sey kalorifer petegındedir deyip değişiecem..

Ben de de garip bir klima problemi oldu.Her zaman yaptığım gibi klimayı açtım ve istediğim ısıya gelince kapattım.Ancak klima kapalı olduğu halde hava üflemeye devam etti.Sonra arabadan inip kontağı kapayıp açınca düzeldi.Neden oldu bilmediğim garip bir arıza tarzı olay.

Bir garip arıza da benden gelsin o zaman.

2014 golf 7 aracımın kliması zaman zaman yeterli soğutmayı yapmıyor ve fan iyi üfürmüyor. Normalde max a/c butonuna basınca yoğun bir fan gürültüsüyle aracı dakikalar içinde soğuturken bazı zamanlarda sanki en düşük fan hızında düşük bir soğutma yapıyor.

Sorun ne kaynaklı olabilir tecrübeli arkadaşlar yazabilirse sevinirim.

Bir garip arıza da benden gelsin o zaman.

2014 golf 7 aracımın kliması zaman zaman yeterli soğutmayı yapmıyor ve fan iyi üfürmüyor. Normalde max a/c butonuna basınca yoğun bir fan gürültüsüyle aracı dakikalar içinde soğuturken bazı zamanlarda sanki en düşük fan hızında düşük bir soğutma yapıyor.

Sorun ne kaynaklı olabilir tecrübeli arkadaşlar yazabilirse sevinirim.
Hocam fan motorunu bir temizletin derim öncelikle. Zamanla toz pislik olunca sesli çalışıyorlar. Anlattığınız durumdan fanda sorun var gibi geldi bana. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Ben de fan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Servis dışına çıkmama takıntım var, serviste böyle temizlik işleriyle uğraşırlar mı bilmiyorum😀. Fanı değişelim de diyebilirler.

golF7 klıma basa dert oldu arac 2016 model 20 gün önce klıma yonlendırme motoru degıstı arac on tarafa hava vermıyordu şimdi ise soğutmuyor arac sadece fan calısyor klıma komprosu ve radyatör degıstı artı gaz basıncı uygulandı 13000 tl özel servis bılgınız olsun

Merhabalar,
Benim de golf7 aracım klima soğutma sorunu var. Şöför tarafındaki 2 ızgara en düşük “low” seviyesinde soğutuyor ancak ön yolcu tarafı sağdaki 2 ızgara sıcak üflüyor. Torpidodaki dişliyi kontrol ettim sıcak soğuk çalışıyor yani yönlendirmede bir problem yok. İstanbul Anadolu yakasında bu sorun daha önce başına gelmiş usta tavsiyesi olan var mı?

Merhabalar,
Benim de golf7 aracım klima soğutma sorunu var. Şöför tarafındaki 2 ızgara en düşük “low” seviyesinde soğutuyor ancak ön yolcu tarafı sağdaki 2 ızgara sıcak üflüyor. Torpidodaki dişliyi kontrol ettim sıcak soğuk çalışıyor yani yönlendirmede bir problem yok. İstanbul Anadolu yakasında bu sorun daha önce başına gelmiş usta tavsiyesi olan var mı?
sürücü tarafındaki klape motorundan kaynaklanıyor

Merhabalar,
Oto elektrikçiye gidin torpido altında yön veren çarklı küçük bi motor var. Çark zamanla dişli atlıyor elle kalibrasyon yapıp düzeltirler. Çarkı çıkartıp miline Japon sürüp tekrar takıyorlar bir daha yapmıyor.

Selamlar,
Bende de saçma bir üfleme sesi geliyor klimadan. Sanki böyle Darth Vader'in nefes sesi gibi ara ara sabit sıklıkla üffff sesi yapıyor. Ne zamandan beri? Durduk yere klimanın orta kanalı çalışmayı bırakmıştı. Bununla alakalı da şehrimdeki Auto King'e götürüp teslim etmiştim aracı. Onlar aracı yaptılar tüm gövdeyi söküp tekrar takarak ancak dediğim gibi bu problem baş gösterdi. İlk tamirden aldığımda soğutma performansı iyiydi ama şimdi o da baya düştü. Nedendir bilmiyorum tekrar bi götürmek gerekecek en sonunda.

Selamlar,
Bende de saçma bir üfleme sesi geliyor klimadan. Sanki böyle Darth Vader'in nefes sesi gibi ara ara sabit sıklıkla üffff sesi yapıyor. Ne zamandan beri? Durduk yere klimanın orta kanalı çalışmayı bırakmıştı. Bununla alakalı da şehrimdeki Auto King'e götürüp teslim etmiştim aracı. Onlar aracı yaptılar tüm gövdeyi söküp tekrar takarak ancak dediğim gibi bu problem baş gösterdi. İlk tamirden aldığımda soğutma performansı iyiydi ama şimdi o da baya düştü. Nedendir bilmiyorum tekrar bi götürmek gerekecek en sonunda.
klima kompresoru rulmanları golf7 lerde belli bir zaman sonra ses yapıyor komppresor rulman değişimi yapılırsa sorun çözülüyor tabii sorun buysa

Geri
Üst Alt