Jant Değişikliği 19"-18" Hangisi Alınmalı

Atesci

Üye
İsim
Umut
Merhaba arkadaşlar

1.0 Tsi Impression aracımda jant değişikliğine gitme kararı aldım . Şuan güncel 17" gti jantları var ancak kozmetik olarak gözüme hoş gelmediği için değiştirmek istiyorum . Aklımdaki jant 19" Savannah'dı. İstanbulda nispeten piyasa altında 0 olarak ürünü buldum . Ancak çevremdekilerden 1.0 araca 19" çok yorar çok boğar tarzı geri dönüşler aldığım için, Üzerindeki jantlarımın bir ebat büyüğü olan 18" gti jantına yöneldim fiyat araştırmasına girdim . Şuan 2 opsiyonum var . Aracı spor yayla destekleyeceğim her iki opsiyonda da . Ancak neyi tercih etmeliyim bilmiyorum . Yorumlarınıza fikirlerinize açığım .

WhatsApp Image 2022-08-18 at 18.10.03.jpegWhatsApp Image 2022-08-18 at 18.08.50.jpegWhatsApp Image 2022-08-18 at 18.08.04.jpegWhatsApp Image 2022-08-18 at 18.08.03.jpegWhatsApp Image 2022-08-18 at 18.13.37.jpeg

Merhaba arkadaşlar

1.0 Tsi Impression aracımda jant değişikliğine gitme kararı aldım . Şuan güncel 17" gti jantları var ancak kozmetik olarak gözüme hoş gelmediği için değiştirmek istiyorum . Aklımdaki jant 19" Savannah'dı. İstanbulda nispeten piyasa altında 0 olarak ürünü buldum . Ancak çevremdekilerden 1.0 araca 19" çok yorar çok boğar tarzı geri dönüşler aldığım için, Üzerindeki jantlarımın bir ebat büyüğü olan 18" gti jantına yöneldim fiyat araştırmasına girdim . Şuan 2 opsiyonum var . Aracı spor yayla destekleyeceğim her iki opsiyonda da . Ancak neyi tercih etmeliyim bilmiyorum . Yorumlarınıza fikirlerinize açığım .

Ekli dosyayı görüntüle 60170Ekli dosyayı görüntüle 60171Ekli dosyayı görüntüle 60172Ekli dosyayı görüntüle 60173Ekli dosyayı görüntüle 60174
Ben olsam 17 yi bozmam hocam. Konfor çok kötü oluyor. Ben görselden çok konfora önem verdiğim için diyorum. 19 hiç yaptırmam.

Şahsen bende 18 takacam diye ilk önce yay (eibach 3.5) taktim. Aylardır yay ile stok 16 jant lastik biniyorum. Uzun yola gittim geldim bu hali ile bile bazen ammada yoruyor dedim. Bu süreç sonunda 18 den vazgeçtim. Kesinlikle pişman edeceğine emin oldum. 17 jant kolluyorum. Temiz kelepir.

19 üzer.

1.0 araca 19 jant cesaret işi 18 bile büyük

Ben 19" jantı Pretoria hariç golfe yakıştıramıyorum. Gözüme büyük geliyor ancak 18 tam ayarında.

Savannah'ın ben de scirocco dışında yakıştığını düşünmüyorum. Geçtiğimiz bahar ayında ben de jant bakıyordum, orijinal çıkma jantların az üstüne sıfır oz jant aldım. Beğendiğiniz bir oz var ise distribütörlerinden bir fiyat alın, yardımcı oluyorlar.

18 sınırdır hatta limitleri zorlar. 19 lastik te yanak var mı yokmu arası replika 19 jantla yanlışlıkla çukura düşerseniz lastik yarılıp Jant kırılsa 4 bin masraf açabilirsiniz.

Orjinal olmasa değiştireceğim tek şey jant ölçüm 18 yapmak olurdu. 19 Türkiye yollarında gezilecek bir ölçü değil. üstünde pirelli olduğuna bakmayın şu andaki ölçüm 235/35/19 fabrikasyon R ölçüsü. En kral ölçü önceki deneyimlerimden 225/40/18'dir. 18 candır, gerisi heyecandır.

heee diyeceksiniz ki görüntü güzel değil mi. Acı neymiş cukura girince anlarsınız. :)

Ekli dosyalar

• Fh78Dq.jpg
    Fh78Dq.jpg
    150.8 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Bende 18 e geçiş yaptım fakat spor yay olmadan kesinlikle görüntü hoş olmuyor çukurlarda daha hissedilir olıyor

Öncelikle hepinizin değerli yorumları ve fikirleri için çok teşekkür ederim

@ugur.dogan @ozdemir0629 @gkhnclk @Furkan @Utku Lekesiz @agacmalzeme @vomgti @Mk7scorpion

Aracıma birkaç gün önce mevcut jantlarımın 18" ebatını alıp uyguladım. Ufak bir alçaltmayla beraber görünümü değişti aracın . Ne yakıtta ne ara hızlanmalarda gözle görülür bir değişim yaşamadım. 16'dan 17'ye geçişte de bir değişim gözlemlememiştim. Birkaç tane kare bırakıyorum şuraya arkadaşlara referans olması adına; WhatsApp Image 2022-08-22 at 15.30.45.jpegWhatsApp Image 2022-08-22 at 15.30.44.jpeg

Fena olmuş, güzel günlerde bininiz :)

Konfor konusunda ne dersiniz, yamalar köprüler, tumsekler... Deneyimleriniz nasıl

En cok merak ettigim konu, bu jantlar kac kg? Ölçtunuzmu acaba

18 replika jantlar ortalama 0.5lt artıracaktır. Hızlanmadada aynı araç ile kalkış yaptığınızda çok ufak farkı görebilirsiniz.

Fena olmuş, güzel günlerde bininiz :)

Konfor konusunda ne dersiniz, yamalar köprüler, tumsekler... Deneyimleriniz nasıl

Çok teşekkür ederim 😇

Şöyle ki bununla ilgili yaptığım yorum pek sağlıklı olmayacaktır alçaltma işleminden sonra aracın biraz süspansiyonları sert geliyor ancak yamalarda köprü giriş çıkış bağlantılarında 17" ebatla hiçbir fark sezmedim diyebilirim sadece basma işleminden ötürü çukur kasisleri fazla hissediyorum araç gergin geliyor .

Geri
Üst Alt