2015 Model 1.2 Golf 7 Ses Sorunu

Buraksari

Yeni Üye
İsim
Burak
Araç
2015 GOLF 7
Merhaba iyi günler aracım da her zaman olmayan ve benim farkettiğim bi sebebi olmayan bi balata diske sürter gibi bi ses geliyo ama bazen 1 saatte sürsem gelmiyo bi yaptığı yolda bazen yapıyo bazen yapmıyo daha önce başıma gelen varmı acaba

Ses bu videodaki gibi gaza falan bastığımda herhangi bi yükselme yok sadece ses geldiği zaman frene basınca frene bastığım sürece kesiyo freni bırakınca tekrar geliyo ama dediğim gibi bu ses devamlı olan bi ses değil

Yakın zamanda balata değişimi yaptınız mı? Balata kenarlarının aşınması sürecinde olabiliyor bu tür sesler. Balata değişimi yapıldıysa balata kenarlarına pah kırılabilir.

golf 6 aracımda da olmuştu benzer problem fakat benimkisi virajlarda geliyordu ve frene basınca gidiyordu. Balatanın kenarların pah kırınca problem gitmişti bende. balata ayaklarına bakır gres sürebilirsiniz. ve kenarlarını pah kırdırabilirsiniz. Onun dışında aklıma pek birşey gelmiyor.

Teşekkür ederim porya bilyası falan değişti ses gitti ama bugun fark ettim daha sessiz şekilde geliyo yine

Balata ve disk sorunudur hocam dikkatli bir şekilde bakarsanız bu sesi viraj dönerken, hızlı viraj alırken yapma ihtimali var. Malum araçlarda xds olarak geçiyor olması lazım viraj sorasında iç tekerlere fren yapma özelliği var. Bu sebeple biz basmasak da araç bazen fren yapıyor, muhtemelen ses bundan dolayı geliyor.

Dediğinizi deniyecem simdi farklı sorunlar çıktı aracımı yıkattıkdan sonra motor arıza ışığı yaktı pc bağlattığımda klima çıktı ama neden yapıyo anlamadım klimada soğutmuyo suan

Arıza da sunlar

Ekli dosyalar

• IMG_20220814_142853.jpg
    IMG_20220814_142853.jpg
    114.3 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20220814_142853.jpg
    IMG_20220814_142853.jpg
    114.3 KB · Görüntüleme: 20
Hocam ilk mesajlarda anlattığınız sorun teker bilyasından olma ihtimali var diyecektim ancak değiştirmişsiniz zaten, balata ve diskte sorun yoksa bir ihtimal aks kafası olabilir mi acaba.
Klima için ise gazı bitmiş olabilir belki

Porya bilyası değiştikden sonra bir kere duydum sesi dahada duymadım valla ama klima olayı düzeldi fakat sonradan fark ettim 40 dk falan çalışınca sonradan soğuk üflemeyi kesiyo araba dinlenince tekrar soğutuyo sonra tekrar sıcak oluyo

Geri
Üst Alt