Bu Golf 7 nasıl satılmalı?

İsim
Ahmet
Herkese merhabalar uzun bir aradan sonra. Çok şükür tıp eğitimim bitti doktor olarak çıktık fakülteden yoğunluktan dolayı hiç bakamaz olmuştum foruma.

Sahip olduğum araç 2014 model 2014 aralık çıkışlı 1.2 TSI Golf 7 Midline Plus manuel şanzıman 80500 KM. Zamanında arabamı değiştirmek istemiş fakat elimde hazır nakit olmadığından dolayı parça parça elime para geçtikçe retrofit yapmıştım. Şimdiki düşüncem ise arabayı elden çıkartıp daha büyük bir araca geçmek. Arabamı çok seviyorum zevkime göre güzelce doldurdum fakat küçük gelmeye başladı artık bu yüzden değiştirmek istiyorum.

Araçla ilgili şöyle sorularım var (Tüm fotoğrafları konu sonuna ekleyeceğim) :

1) Araçta şu an iç donanım olarak sonradan eklenen

Hayalet ekran (Piano black trimli)
Forumca aliexpressten aldığımız 6.5 inç carplayli multimedya ( Gri trimli)
Yine forumca aldığımız logo geri görüş kamerası.
Zülal abimden temin ettiğim midline plus araçlar için olan far-yağmur sensörü.
Orjinal servis lisanslı hız sabitleyici.
Ayak altı led aydınlatma 4 koltuk için de.
Yarı karbon aliexpressten aldığımız direksiyon kılıfı.

2) Dış donanım olarak da eklenen

17 inç orjinal MADRİD jantlar.
Golf 7.5 tipi çift j ön kayar ledler.
Golf 7.5 tipi kayar stoplar.
Highline panjur.
R line marşpiyel.
GTI Çift egzos difüzor.
GTI 4 parçalı spoiler.
Krom cam çıtaları
Krom ayna kapakları
Solargard cam filmi mevcut.

Dış donanımların hepsini çin değil tayvan üretimi dediğimiz kaliteli ürünlerden almıştım forumumuz sağolsun bu yüzden hiç sorun çıkartmadılar bana 2.5 senedir.

Şu an araçta şöyle sorunlar mevcut.

- İç konsolda 3 farklı renk var. Beni hiç rahatsız etmediği için boyatmadım ya da değiştirmedim fakat yeni alıcısı beğenmeyebilir. Midline pluslarda bulunan fırçalı aliminyüm grisi , hayalet ekranın etrafındaki comfortlineda bulunan piano black ve orta multimedya çevresinde golf 7.5 midline plus grisi düz gri.

- Hayalet ekranın dili ingilizce orta multimedya yüzünden. Multimedyada sadece çince ve ingilizce seçenekleri var türkçe yok bu yüzden multimedyanın dili neyse hayalet ekranın dili de o oluyor. Türkçe yapılmıyor. Yine yeni sahibi için sorun olabilecek bir özellik.

Araçtaki bütün retrofitleri çıkarmalı mıyım? İkinci el olarak bu ürünleri satabilir miyim hayalet ekran,multimedya vs. Çünkü hayalet ekran km'si değişmiyordu yeni aracın da kmsi o civarda olması gerekiyordu eskiden bu yüzden satarken sıkıntı çıkıyordu.

İç trimleri boyatmalı mıyım? Ya da direkt aracın bu olduğu haliyle bi alıcı bulabilir miyim?

Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi forumlar. Dip not: Araba cidden kirli bugün yarın güzelce temizleticem inşallah :)

golf6.pnggolf7.pnggolf5.png

golf1.png

golf4.pnggolf3.pnggolf2.png

Hayirli satislar, cikarilabilecek cok fazla bir retrifitiniz yok gibi. Kamera ve hayalet cikarilabilir ama hayaleti satmakta zorlanirsiniz, hem km oynamasi artik sorun hemde saniriim navigasyon destegi yok hayaletin. Ben sizin yerinizde olsam oldugu gibi satardim heralde. Belki satarken size extra para kazandirmaz ama satis hizini arttirabilir. Yada ikisini sokup belki extra 10 bin lira civari satabilirsiniz. Daha tecrubeli arkadaslarda fikir verecektir mutlaka.

Bu araba nasıl satılır bilmiyorum ama senin yapman gereken ilk şey "İşyeri Hekimliği Belgesi"'ni alman olacaktır. :cool:

Hayirli satislar, cikarilabilecek cok fazla bir retrifitiniz yok gibi. Kamera ve hayalet cikarilabilir ama hayaleti satmakta zorlanirsiniz, hem km oynamasi artik sorun hemde saniriim navigasyon destegi yok hayaletin. Ben sizin yerinizde olsam oldugu gibi satardim heralde. Belki satarken size extra para kazandirmaz ama satis hizini arttirabilir. Yada ikisini sokup belki extra 10 bin lira civari satabilirsiniz. Daha tecrubeli arkadaslarda fikir verecektir mutlaka.
Yok nav destekli hocam hayalet. Konunun sonunda bahsettiğim sorunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu araba nasıl satılır bilmiyorum ama senin yapman gereken ilk şey "İşyeri Hekimliği Belgesi"'ni alman olacaktır. :cool:
Ahahah vallahi yazılacam bile kursuna ayarladım hocam.

tr de tek, emsalsiz, esi benzeri yok basliklari haketmis araba 🙈🙈

bir golf 7-7.5 daha alip yaptirdiginiz retrofitleri aktarmayacaksaniz sokmeyle ugrasmayin derim hocam,

ama trimleri siyah yapmak albenisini arttirir

Trimler bi kaplamaya bakar en basit olarak hem sonradan sıkılırsa söker. Ben boyatıp siyaha döndüm ama şimdi toz yüzünden sinirim bozuluyor

Trimlerin hepsi piano black olsa dsha duzgun durur tabiki ama bu size ekstra maliyet demek. Aslinda orjinal teyp elinizdeyse ona gecmeniz hem trim hemde hayalet dil sorununu cozer. En azindan hayaley takili oldugu icin ordaki piyano cok batmaz. Satarkende ayri satarsiniz simdiki uniteyi. Km cok yuksek olmadigi icin hayaleti bile sokup satabilirsiniz ayrica ama km oynamada en son sorun vardi , crack olarak yapiliyormu artik bilmiyorum. Simdilerde piyasada biniciden cok yatirimci var buda ayri bir sorun, yatirimci hayalete ekstra para vermeyebilir.

Trimlere çare en kolay yöntem piano black folyo kaplayın yada kaplatın.

IMG20220719171148.jpg

Alıcı beğenmezse sökmesi de kolay çünkü. Boyatmak kadar zahmetli olmayan bir iş.

Çinli multimedia ekranını normal eski kadranda da ingilizceye dönüyor, vcds kablo ve yazılımla Türkçe'ye çevirip kullanıyorum ben. Hayalet ekranda da kodlamalayla Türkçe'ye dönmez mi ?

Bunu sorun edecek alıcıya orjinal media ekranı ile teslim edersiniz. Kameradan vazgeçip Türkçe kullanmak isterse şayet.

Bence hem size hem alıcıya hitap edecek bir fiyat belirleyip ilana atın. Baktınız birkaç hafta sonra beklediğiniz talebi göremediniz o zaman söküp eskiye çevirmeye, parçaları ikinci el olarak ayrı ayrı satmaya çalışın derim.

Yaptığınız modifiyelerden para kaybını azaltmak için hepsini sökün. tampon, media, hayalet ne varsa, tabi o iş ancak orjinal parçalar sizde ise mantıklı olur.

Onun dışında bu folyı kaplatmak veya boyatmak güzel bir çözüm değil. Aynı renk trim bulup sipariş edebilirsiniz

tr de tek, emsalsiz, esi benzeri yok basliklari haketmis araba 🙈🙈

bir golf 7-7.5 daha alip yaptirdiginiz retrofitleri aktarmayacaksaniz sokmeyle ugrasmayin derim hocam,

ama trimleri siyah yapmak albenisini arttirir
Teşekkür ederim hocam cevabınız için.
Doktordan temiz diye gayet satılabilir😅
Vallahi sarı sitede de dayak yemeyelim hocam 😂
Trimler bi kaplamaya bakar en basit olarak hem sonradan sıkılırsa söker. Ben boyatıp siyaha döndüm ama şimdi toz yüzünden sinirim bozuluyor
Renk kodu nedir boyama için? Kaplamayı becerebileceklerini sanmıyorum boya daha iyi olur.
Trimlerin hepsi piano black olsa dsha duzgun durur tabiki ama bu size ekstra maliyet demek. Aslinda orjinal teyp elinizdeyse ona gecmeniz hem trim hemde hayalet dil sorununu cozer. En azindan hayaley takili oldugu icin ordaki piyano cok batmaz. Satarkende ayri satarsiniz simdiki uniteyi. Km cok yuksek olmadigi icin hayaleti bile sokup satabilirsiniz ayrica ama km oynamada en son sorun vardi , crack olarak yapiliyormu artik bilmiyorum. Simdilerde piyasada biniciden cok yatirimci var buda ayri bir sorun, yatirimci hayalete ekstra para vermeyebilir.
teşekkür ederim hocam önerileriniz için. Sanırım bu halde satmak daha mantıklı gibi sadece multimedyayı eskisini takmak gerek yoksa dil İngilizce kalacak.
Trimlere çare en kolay yöntem piano black folyo kaplayın yada kaplatın.

Ekli dosyayı görüntüle 59853

Alıcı beğenmezse sökmesi de kolay çünkü. Boyatmak kadar zahmetli olmayan bir iş.

Çinli multimedia ekranını normal eski kadranda da ingilizceye dönüyor, vcds kablo ve yazılımla Türkçe'ye çevirip kullanıyorum ben. Hayalet ekranda da kodlamalayla Türkçe'ye dönmez mi ?

Bunu sorun edecek alıcıya orjinal media ekranı ile teslim edersiniz. Kameradan vazgeçip Türkçe kullanmak isterse şayet.

Bence hem size hem alıcıya hitap edecek bir fiyat belirleyip ilana atın. Baktınız birkaç hafta sonra beklediğiniz talebi göremediniz o zaman söküp eskiye çevirmeye, parçaları ikinci el olarak ayrı ayrı satmaya çalışın derim.
Hocam eğer öğrenebilirseniz denemek isterim Türkçeye çevirmeyi. Zamanında @zulalyol abi bu dönmüyor Türkçeye ücretle birisi yapıyor demişti öyle kaldı aklımda. Bi de kaplamayı nerden nasıl temin edebilirim piano black kaplamayı öneriniz var mıdır?
Yaptığınız modifiyelerden para kaybını azaltmak için hepsini sökün. tampon, media, hayalet ne varsa, tabi o iş ancak orjinal parçalar sizde ise mantıklı olur.

Onun dışında bu folyı kaplatmak veya boyatmak güzel bir çözüm değil. Aynı renk trim bulup sipariş edebilirsiniz
Hocam çok pahalıya geliyor aynı renk trim dolar kuru sağolsun. Hayalet ekran da ikinci el satılmıyor gibi eskisi gibi değil sanırım.
hocam direksiyondaki kılıfı sökerseniz aracın değeri 5 bin artar bence :)
Hocam valla başta süper duruyordu kılıf da sonra alcantara kısım baya yıprandı 😂

Geri
Üst Alt