DSG, 17bin km, Gıcırdama, Kavrama değişimi !

Merhaba
emoji2.png

Dsg arıza vol:2

Yine bir kavrama sorunu ile kartal doğuş otomotiv deyim.

Sorun ilk kalkış esnasında titreme,bu sabah bıraktım yarın akşama doğru vereceklerini söylediler ?
emoji594.png

Bu arada km 63.370.

2016/3

Tsi Dsg Highline
Hocam maşallah bir senede benzinli araba ile yaklaşık 40bin km yapıyorsunuz sanırım. İş içinmi kullanıyorsunuz genelde? Şehir içi trafiğine çok giriyormusunuz?

Hocam maşallah bir senede benzinli araba ile yaklaşık 40bin km yapıyorsunuz sanırım. İş içinmi kullanıyorsunuz genelde? Şehir içi trafiğine çok giriyormusunuz?
İyi akşamlar,
Genelde şehirdışı uzun yol yapıyorum,keyfe keder [emoji594][emoji91]
@mrslzn

İyi akşamlar,
Genelde şehirdışı uzun yol yapıyorum,keyfe keder
emoji594.png
emoji91.png

@mrslzn
Uzun yolda kavrama neden yıpranır ki? Zaten üst viteste gidiliyor genelde kavramalık pek bir iş olmuyor. benim de vites düşürmelerinde hisli bir geçiş oluyor ama üşeniyorum servise gitmeye. Bir kere gittim normal dediler ama düşüşlerde biraz hissettiriyor gibi. Yükseltmeler pürüzsüz.

Uzun yolda kavrama neden yıpranır ki? Zaten üst viteste gidiliyor genelde kavramalık pek bir iş olmuyor. benim de vites düşürmelerinde hisli bir geçiş oluyor ama üşeniyorum servise gitmeye. Bir kere gittim normal dediler ama düşüşlerde biraz hissettiriyor gibi. Yükseltmeler pürüzsüz.
Malum istanbul trafiğiyle arası pek iyi değil Dsg şanzımanın [emoji6]

Heryer şantiye,kilometrelerce trafik ve dur kalk.
Bazende şans,benim ortağımın aracını teslimata hazırlarken duvara sürttüler .
Bize birşey olmasın,şanzıman onarılır [emoji4]@mrslzn kardeşim.

Evet,bu akşam teslim edilmesi gerekiyordu aracımın,ama maalesef olmadı olamadı..
Kavrama değişimi yapılırken birdenbire su pompasındaki terlemeyi görüp incelemeye almışlar ve çok yüzeyselde olsa bir çatlak olduğunu fark etmişler ve bu çatlaktan sızan suyun kavramanın üstüne aktığını ve bu arızanın buna bağlı olabileceği ihtimali bulunduğu ve deneme sürüşüne çıktıklarında kavramadan ses geldiğini dolayısıyla tekrar inceleyeceklerini,bana ise ikame araç vererek mağduriyetimi gidereceklerini söylediler...
Sonuç;
İkame aracımı aldım passat 150 hp Dsg.
Kendi aracım ise belki?? Perşembe günü verebilecekler !!!!!

iş uzamış ama kesin çözüm aramaları güzel bir davranış.Biraz da passat ile gezersiniz Adnan Hocam hemde kaliteli bir test olur belkide forumda paylaşırsınız.[emoji4]?

Geri
Üst Alt