İmpression Aracımda 2. Kez Debriyaj Problemi

Eser murat

Üye
İsim
Eser
Araç
VW Golf 8
merhaba sevgili golf tutkunları aracım golf 8 1.0tsı impression 14.07.2022 tarihinde aracımı avek tekstilken şubesine arızalar için götürdüm tek tek tespit edilmeye çalışıldı ve 18.07.2022 pazartesi günü aracımı teslim ettim. aracımdaki sorunlar şöyleydi,
kendi kendine silecekleri çalışıyordu 1 kerede hata verdi. (böyle bir hata ile karşılaşmadıklarını söylediler)
sağa ve sola dönüşlerde direksiyonda cızırtı vardı. (direksiyonun içindeki plastik parçanın yerinden oynadığını o yüzden cızırtı olduğunu belirtip yapmışlar)
start ve stop arızası veriyordu. (böyle bir hata ile karşılaşmadıklarını söylediler)
son olarak da debriyaja bastığımda gıcırtı geliyordu yaydan olduğunu düşünmüştüm öyle değilmiş sorunum bu aslında, sorunun debriyaj çatalında olabileceğini söyledi servis yetkilisi ve bu sorunun açılıp bakılmadan ne olduğunu söyleyemeyeceklerini arızaya bakmak için 4.650.00 tl ücret talep ediyorlar debriyaj olduğu için kullanıcı kaynaklı olabileceğini söylediler böyle olursa da tamiri 12.000.00 tl'ye yaklaşıyor fakat benden önceki sahibi tarafından 8.681 km'de debriyaj çatalı, volan, baskı balata, işçiliği vs. garantiden yapılmış şuan aracım 20.735 km'de 18.000 km'de ben satın aldım aracımı sorun parçalardan kaynaklanıyor ise garanti kapsamında aracım yapılacak bu kadar kısa sürede sorun çıkartması normal bir durum olduğunu düşünmüyorum nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. bu sorunlarla karşılaşan arkadaşlarım var ise bilgi alışverişi yapmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar aracımı dün akşam uzay kasımpaşa servisinden teslim aldım aracımın sorunu çözüldü debriyaj tüy gibi olmuş ve hiçbir gıcırdama ses vs. yok.
Değişen parçaları ise şöyle mafsal pimi, baskı balata, somun civata işlemlerin hepsi garanti dahilinde yapıldı. Teyp ekranında uygulama geçişlerinde yavaşlama vardı güncellemesi varmış aracımda ki sürüm eskiymiş onunda güncellemesini yaptılar. Şuan aracımla ilgili bir sorun sıkıntı kalmadı.
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim, sağlıklı iyi günler dilerim :)

Geçmiş olsun…

Benim araçta da dün gece sessizlikte farkettim debriyaja basınca bir gerginlik gacır diye ses duydum senin sorun ile aynı olabilir mi acaba

Upvote 0
Geçmiş olsun…

Benim araçta da dün gece sessizlikte farkettim debriyaja basınca bir gerginlik gacır diye ses duydum senin sorun ile aynı olabilir mi acaba
Aynı ses olabilir mi bilemiyorum ama bende ki ses şöyleydi debriyaja bastığımda eski araba debriyajına basarmış gibi yay gıcırtısı sesi geliyordu servisteki mekanik ustası kaputu açıp baktı debriyaja basınca aynı ses şanzımanın oradan da geliyor dedi anlıyorsanız kaputu açıp debriyaja basın gıcırdama sesi geliyorsa muhtemelen sizin aracınızda da aynı sorun oluşmuş olabilir ya da güvendiğiniz bir yetkili servise çok geç kalmadan gösterin avek'te benim başıma gelenleri paylaştım.

Upvote 0
Aynı ses olabilir mi bilemiyorum ama bende ki ses şöyleydi debriyaja bastığımda eski araba debriyajına basarmış gibi yay gıcırtısı sesi geliyordu servisteki mekanik ustası kaputu açıp baktı debriyaja basınca aynı ses şanzımanın oradan da geliyor dedi anlıyorsanız kaputu açıp debriyaja basın gıcırdama sesi geliyorsa muhtemelen sizin aracınızda da aynı sorun oluşmuş olabilir ya da güvendiğiniz bir yetkili servise çok geç kalmadan gösterin avek'te benim başıma gelenleri paylaştım.

Tamam akşam yada sabah sessizlikte bir dinleyeyim bakalım…

Upvote 0

Geri
Üst Alt