Anahtar uzaktan açmıyor

anextin

Yeni Üye
İsim
arda
Araç
golf 8
Merhabalar, life paket aracım 10 metre öteden kilidi acmıyor illaki elimi kapıya atmam gerekiyor. Uzaktan kilit açmanın bir ayarı bir yolu var mıdır ?

Benim aklıma gelen en olası ihtimal kumanda pili. Pil 10 ayda zayıflar mı? Sorunluysa olabilir mümkündür yani. Yedek anahtarla da bi deneyin onda da aynı sıkıntı varmı acaba?

Upvote 0
Benim aklıma gelen en olası ihtimal kumanda pili. Pil 10 ayda zayıflar mı? Sorunluysa olabilir mümkündür yani. Yedek anahtarla da bi deneyin onda da aynı sıkıntı varmı acaba?
Onunlada denedim, yine aynı şekilde maalesef.

Upvote 0
Ozaman şunu deneyebilirsiniz, araç kumandasını araca yeniden tanıtmayı yada yeniden senkronize etmeyi deneyebilirsiniz.
Bunu yapmak için sürücü tarafındaki anahtar deliğine sustalı anahtarımızı takarak kilitleme yönünde çeviriyoruz. Kilitleme yönünde çevirilmiş vaziyette tutarken bir yandan da kumanda kilitleme tuşuna basılı tutuyoruz. Yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutulduğunda kapı kilidinden tıkırtı sesi duyacaksınız. Anahtarı çıkarın ve kumandadan kapı açma tuşuna basın. Böylelikle anahtarınız tekrar aracınıza tanıtılmış ve senkronize edilmiş olacak.
Pilden kaynaklı bir sorun yoksa bu yöntem sorunu düzeltebilir diye düşünüyorum.

Upvote 0
Anahtarsız çalıştırma varsa 10 ayda zayıflar. Pil üretilir üretilmez arabanın kumandasına da takılmadığına göre pil kaynaklı olma ihtimali çok fazla.

Gereksiz bir bilgi daha vereyim. Kumandayı saçınıza yaklaştırdığınızda açmadığı noktalarda açacaktır. Kısa süreli bir beyninizin içindeki sıvıyı anten vazifesi gördürüyorsunuz o aşamada bu işlem tüm beyin tiplerinde %100 işe yarar. Örnek veriyorum 15 metrede çekmiyor kafanıza yaklaştırın (saça değecek) düğmesine basın açar... Bu işlem saniyenin 100 de biri olan bir alanda elektromanyetik kısa dalganın su moleküllerini anten olarak kullanması ile mümkün olabiliyor (su içip karnınızla da deneyebilirsiniz) kısa vadede beyin hücrelerinze bir zarar vermeyecektir ancak devamlı yapan kişilerde uzun vadede zombiye dönüşme etkisi gözlemlenebilir.

Upvote 0
Anahtarsız çalıştırma varsa 10 ayda zayıflar. Pil üretilir üretilmez arabanın kumandasına da takılmadığına göre pil kaynaklı olma ihtimali çok fazla.

Gereksiz bir bilgi daha vereyim. Kumandayı saçınıza yaklaştırdığınızda açmadığı noktalarda açacaktır. Kısa süreli bir beyninizin içindeki sıvıyı anten vazifesi gördürüyorsunuz o aşamada bu işlem tüm beyin tiplerinde %100 işe yarar. Örnek veriyorum 15 metrede çekmiyor kafanıza yaklaştırın (saça değecek) düğmesine basın açar... Bu işlem saniyenin 100 de biri olan bir alanda elektromanyetik kısa dalganın su moleküllerini anten olarak kullanması ile mümkün olabiliyor (su içip karnınızla da deneyebilirsiniz) kısa vadede beyin hücrelerinze bir zarar vermeyecektir ancak devamlı yapan kişilerde uzun vadede zombiye dönüşme etkisi gözlemlenebilir.
Güzel ve komik bir örnek olmuş😅

Upvote 0
Artik anahtar uzaktan hiç açmıyor. Sadece dizine girersem tuşa basmadan açılıyor. O özelliği kaparsamda hiç açılmıyor. Pil değiştirmekte fayda etmedi.

Upvote 0
@anextin senkronizasyon mu yeniden tanıtma mı artık ne denirse yukarıda başka yerden alıntı yaparak yaptığım şekilde denediniz mi? Düzelme olasılığı var gibi hissediyorum bi deneyin
Ayrıca araç kitapçığında da ilgili bölümü atıyorum burada başka türlü tarif edilmiş deneyin denemekten zarar gelmez bunlarla da olmazsa servis yolu gözükür artık

Ekli dosyalar

• IMG_20220720_182750.jpg
    IMG_20220720_182750.jpg
    183.2 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20220720_183437.jpg
    IMG_20220720_183437.jpg
    193.3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Upvote 0
@anextin senkronizasyon mu yeniden tanıtma mı artık ne denirse yukarıda başka yerden alıntı yaparak yaptığım şekilde denediniz mi? Düzelme olasılığı var gibi hissediyorum bi deneyin
Ayrıca araç kitapçığında da ilgili bölümü atıyorum burada başka türlü tarif edilmiş deneyin denemekten zarar gelmez bunlarla da olmazsa servis yolu gözükür artık
Hocam dediklerinin tamamını demedim ama sonuç alamadım. Yarın servise götürücem bakalım. Yardımların için teşekkürler.

Upvote 0

Ok iste ayni durum Benim golf7 gti dede oldu 3-5 metre yakindan almaya baslamisti pil fegistitmeden once ucaktan acip kapatiyirdu
Pil degistirirken kumandanin uzerinde bulunan hic bir dugmeye teams etmemen getekiyordu
VW servisine gideceksin onlar duzeltiyorlar VW tekrar uzak mesafeden aciliyor
Benim de basima geldi ayni durum cunku
Ben servise gittim sorun duzeldi

Upvote 0

Geri
Üst Alt