Golf 8 Life yaptıklarım & yapacaklarım

uguto

Üye
İsim
uğur
Araç
golf life
Herkese merhaba. 2011 Audi A3 1.2 TFSI aracımın artık yaşlanmasından dolayı, sıfır araç bulma fırsatı yakaladığım için hiç aklımda yokken cuma günü Golf 1.0 e-TSI Life sahibi oldum. Aracı İstanbul'da bulduğum için gelip aracı alıp İzmir'e geri döndüm. Model renk vs seçim şansım olmadı, bana aracın bu dediler tamam dedim:) Öncelikle full klima açık araç 4.7 ortalama ile İzmir'e geldi. Genel olarak bu değer beni baya mutlu etti. İlk izlenim olarak da bana gayet keyifli bir sürüş deneyimi yaşattı. Acaba audi sonrası nasıl hissederim diye düşündüm ama gayet konforlu geldi bana ve ek olarak tabiki yeni araca binmek bambaşka:) Tabii oraya kadar gelmiş iken Ender elektronik'de 2 opsiyon değişimi yaptırmak istedim. Katlanır ayna ve led ön panjur. Aracın teslim tarihi, ender elektronik'te aynı güne randevu almak, parçaların sipariş gününe yetişmesi vs baya stresli bir süreç oldu ama hepsi denk geldi ve opsiyonları Ender'de taktırdım. Sonrasında ise İzmir'e döndüm. Şu an için daha 2 gün oldu ama aracımdan memnunum. Kısa süreçte aracıma yaptırmak istediklerim var. Sonrasında istediim gibi olacak ve inşallah keyifle bineceğim aracıma. Aşağıda neler yaptım. Neler istiyorum listesini koyuyorum. Sizlerin de tecrübesi ile yapacaklarım ile ilgili belki güzel fikirler alabilirim.

• ✅ Katlanır Ayna
  • ✅ Led Panjur
  • ✅ Llumar cam filmi (ön cama özel bir film varmış UV etkili ondan emin değilim)
  • ✅ PPF kaput kaplama
  • ✅ Valencia 17 inch jantlar
  • ❌ R line ön ve arka tampon
  • ❌ (Belki ilerde) MIB3 sistem

Son düzenleme:

Öncelikle hoş geldin aramıza seni tanımak isteriz…

Aracın hayırlı olsun…

Şimdiden yapacakların için kolay gelsin…

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/

• ❌ Llumar cam filmi (ön cama özel bir film varmış UV etkili ondan emin değilim)
Ön cam hariç olabilir emniyet ön cam gördüğü yerde ceza kesmeye başladı…
  • ❌ PPF kaput kaplama
Kaliteli olan çok iyi tavsiye ederim…

❌ Valencia 17 inch jantlar

@HONEY satıyordu…
Orjinal pahalı ama çıkma bulursan kaçırma uzakdoğu düşünürde sponsor da mevcut…
Haftaya benimki takılacak uzun süreç ve şuan için kurdan dolayı biraz pahalı olacaktır…

Son düzenleme:
@uguto aramıza hoşgeldiniz size tavsiyem ilk önce sizin konforunuzu artıracak donanımları ekleyip daha sonra görsel ürünlere geçmeniz.

Herkese merhaba. 2011 Audi A3 1.2 TFSI aracımın artık yaşlanmasından dolayı, sıfır araç bulma fırsatı yakaladığım için hiç aklımda yokken cuma günü Golf 1.0 e-TSI Life sahibi oldum. Aracı İstanbul'da bulduğum için gelip aracı alıp İzmir'e geri döndüm. Model renk vs seçim şansım olmadı, bana aracın bu dediler tamam dedim:) Öncelikle full klima açık araç 4.7 ortalama ile İzmir'e geldi. Genel olarak bu değer beni baya mutlu etti. İlk izlenim olarak da bana gayet keyifli bir sürüş deneyimi yaşattı. Acaba audi sonrası nasıl hissederim diye düşündüm ama gayet konforlu geldi bana ve ek olarak tabiki yeni araca binmek bambaşka:) Tabii oraya kadar gelmiş iken Ender elektronik'de 2 opsiyon değişimi yaptırmak istedim. Katlanır ayna ve led ön panjur. Aracın teslim tarihi, ender elektronik'te aynı güne randevu almak, parçaların sipariş gününe yetişmesi vs baya stresli bir süreç oldu ama hepsi denk geldi ve opsiyonları Ender'de taktırdım. Sonrasında ise İzmir'e döndüm. Şu an için daha 2 gün oldu ama aracımdan memnunum. Kısa süreçte aracıma yaptırmak istediklerim var. Sonrasında istediim gibi olacak ve inşallah keyifle bineceğim aracıma. Aşağıda neler yaptım. Neler istiyorum listesini koyuyorum. Sizlerin de tecrübesi ile yapacaklarım ile ilgili belki güzel fikirler alabilirim.

• ✅ Katlanır Ayna
  • ✅ Led Panjur
  • ❌ Llumar cam filmi (ön cama özel bir film varmış UV etkili ondan emin değilim)
  • ❌ PPF kaput kaplama
  • ❌ Valencia 17 inch jantlar
Hayırlı olsun aracın, kazasız belasız kullanırsın umarım. Katlanır ayna ve Led panjur maliyeti yaklaşık ne kadar oldu? Bayram sonrası bende Doğuş’ tan fiyat alıp yaptırmayı düşünüyorum.

Fiyatlar sürekli değişiyor 18 temmız gibi %4 gelecek deniyor yedek parçaya…

Şuan;

Katlanır ayna 6.500₺
Led Parjur 3.600₺

Civarlarında + işcilik + kodlama…

Tapmayı düşünüyorsa bürçe var ise beklememelisin…

Teşekkürler 14’ ünde görüşeyim hemen.

Hayırlı olsun aracın, kazasız belasız kullanırsın umarım. Katlanır ayna ve Led panjur maliyeti yaklaşık ne kadar oldu? Bayram sonrası bende Doğuş’ tan fiyat alıp yaptırmayı düşünüyorum.
İyi dilekleri icin herkese tesekkur ederim. Ben siparisi ender elektronik’e verdim. Totalde oraya 10.540 tl odedim. Parcalar iscilik vs hersey dahil. Ama fiyatlar surekli degisiyor. Surekli zam geliyor. Butcenize gore aklinizdakileri hayata gecirmek icin ertelememek lazim su donemde

@uguto aramıza hoşgeldiniz size tavsiyem ilk önce sizin konforunuzu artıracak donanımları ekleyip daha sonra görsel ürünlere geçmeniz.
Hosbuldum👍🏻 Konfordan kastiniz nedir? Mesela siz olsaniz once neye agirlik verirdiniz? Fikir alisverisi onemli.

Ben ilk olarak 7.5 aracıma acc, Lane assist, koltuk ısıtma, kör nokta, Navigasyon vs özellikleri ekleyip daha sonra Jant lastik almıştım. Şimdide body kit takarak biraz görsel ekleyeceğim. Bence dışardakilerin ne gördüğünden çok ilk önce içeride benim işime yarayan özellikleri almak daha önemliydi. Araca ne kadar çok donanım eklerseniz o kadar sürüş kaliteniz artar. Tabi bu kişisel bir seçimdir. Kazasız sürüşler dilerim.

Hayırlı olsun.

MIB3 sistem nerede yapılabilir?

Kendin cihazları temin etme imkanın var ise parça numaraları aşağıdaki gibi diğer ürünlerin hepsini Ender Elektronik aracılığı ile servisten sipariş düşünebilirsin…
ben kur düşükken pahalı olanları bir hayli uyguna aldım…
Tabi sadece cihazla bitmiyor şuan Ülkemizde bu işi aktif hale getiren tek firma Ender Elektronik…
Cuma başlayacağız kendi konum da herşeyi ayrıntıları ile paylaşcağım…

Discovery Mib3 Parça numarası;
Ekran: 5H0 919 605
Ünite : 5H0 035 816

Ender’de baktım hocam ama Avrupa’daki araçlarda olan 10” multimedya ekranını göremedim ürünler içerisinde.

Head Up Display aktif ettirecek misiniz? Bu da opsiyonlar arasındaydı ancak alırken getiremiyoruz demişti Demoto.

Ender’de baktım hocam ama Avrupa’daki araçlarda olan 10” multimedya ekranını göremedim ürünler içerisinde.

Head Up Display aktif ettirecek misiniz? Bu da opsiyonlar arasındaydı ancak alırken getiremiyoruz demişti Demoto.

Ürün bedeli yüksek olduğu için siteye koymadı diye biliyorum sürekli zam geliyor bu tarz ürün düşünüyorsan arayıp sorman daha iyi olur…

Çünkü sipariş üzerine ürünleri hazırlıyor geçmiş zaman iki mk8 kullanıcısı kapora vererek sipariş oluşturmuştu. Tüm ürünleri temin süreci eğer hazırda yok ise ortalama 1.5-2 ay arası mesela ben çerçeveler için 28gün bekledim almanyada gelmesini çünkü Doğuşun elinde yok sipariş geçince geliyor…

Ender E. Metin bey cihazın üzerinde hangi özellikler var ise lisanslı olarak açacağı iletmişti kadrana haritayı dahil appconnect vs bakalım başlayalım göreceğiz…

Son düzenleme:

• ✅ Katlanır Ayna
  • ✅ Led Panjur
  • ❌ PPF kaput kaplama
  • ❌ Valencia 17 inch jantlar
Merhaba;

Yeni araciniz hayirli olsun. Hangi bayiden buldunuz araci acaba? Birde fiyat nedir paylasabilir misiniz?

Merhaba;

Yeni araciniz hayirli olsun. Hangi bayiden buldunuz araci acaba? Birde fiyat nedir paylasabilir misiniz?
Bulsam ben de 3 e 5 e bakmadan kendi aracımı satıp alacağım ama hiç bir yerde yok. Varsa da bize yok çekiyorlar

Geri
Üst Alt