Golf 7 dizel highline icin 91 mi 94 xl lastik mi alayım

audis8

Üye
İsim
mehmet
Golf 7 dizel highline aracım icin crossclimate 2 lastik alacağım.
225 45 17 91v ve 94w xl olmak üzere iki adet model var. Hangisini seçmeliyim?
Xl olanı alırsam ince Yanak bu lastikler daha da dayanikli olur mu? Teşekkür ederim

Bir de bu lastikler hep 2021 model olarak var. Michelin bayiye gittim kendilerinde yokmuş. telefonla başka bir yerden buldu. uygun koşullarda saklanmış mı Michelin bayindeki gibi bilemiyorum tabi. Sizce sorun olur mu? Direk bayide bulunan Ve 2022 model mi almalıyım

Son düzenleme:

91 Yükü W/V de hız endeksini belirlemekte. Fabrikanın önerdiği değer 91V'dir , 94W tabiki takabilirsiniz ancak 91V ye göre hız endeksi W'nin daha fazla olacağı için lastik bu nedenle daha sert hamurludur. Yük endekside 94 olduğu için yanaklarıda balon yapmaması için daha bir sert olacak. Seçiminizi bunları göz önünde bulundurup yapabilirsiniz.

@audis8 İnsan önemli bir şeye para harcarken iyice araştırmak istiyor haklısınız ama bu konuda detaylarda kaybolmanıza lüzum yok. Aracınızın limitörü yazılımla açtırılmadıysa ve 600 kg ağırlık yüklemeyecekseniz bunların sizin için bir önemi yok. Michelin gibi bir markada 2021 / 2022 üretim tarihi farkı, lastik başına en az 300₺ farkeder. Ucuz olanı alın. 2021 lastik de mis gibi kullanılabilir. Pandemide fabrikalar üretimlerine ara vermek zorunda kaldıkları için yeni lastiklere sıra yavaş yavaş geliyor.

94 xl f1 asymetric 5 kullanıyorum daha sert yanaklı yarılmalara vs karşı dayanıklı yüksek hızlarda daha güvenli olduğunu düşünüyorum park yeri sorunu olduğu için neredeyse her gün aracımı kaldırıma çıkarıyorum şu ana kadar sorun yaşamadın yanaklar taş gibi. Hava basıncı olarak kapıdaki değerler yetmiyor highline tdi için yüksüz önler 36 arkalara 35 basıyorum diğer 91 lastiklerle kapı değerleri uyuşuyordu bunda 32 33gibi değerler az geliyor

Kendi aracimda 205/55 r16 conto pc6 91V kullaniyorum 1.4 tsi, bence sizede 91V fazlasiyla yetecektir, 615kg yuk 240km hiz, sizcede yeterli degilmi? he ama daha guvenli olsun icim daha rahat eder, konfor kaybi ve aradaki fark kabul edilebilir derecedeyse ozaman 94W

Geri
Üst Alt