2019 model 3. Yıl bakımı hava polen filtresi

Bana da maliyeti düşürmek için 2 bakımda bir değişeceği, değişen filtrelerin de revize edilerek daha dayanıklı yapıldığı söylendi.

Araçlarınıza da sağlığınıza da yazık etmeyin hava tutulup takılan filtre ne kadar sağlıklı olacak? Kabin filtresi zaten belirli bir süre sonra bakteri yuvası haline geliyor koku yapıyor. Bakımda illa servis diyorsanız bile hava ve kabin filtrelerini kendiniz değiştirmenizde fayda olacağını düşünüyorum, her ikisinin de değişimi çok basit.
Yıllarca avrupada bakım aralığı 30k türkiyede neden 15k diye sorulduğunda,ülke şartları denilip geçiştirildi, 30 bin aralığına döndüklerine göre ülke şartları değişti sanırım.
Bakımda çıkan hava filtrelerini gördüğüm için o filtrelerin yenilenmesi taraftarıyım.

Merhabalar Arkadaşlar,

Bende 2019 1.6 TDI aracımın 3. bakımını yaptırdım ANKARA-ÇANKAYA DOĞUŞ'ta sadece fren hidroliği ve yağ değişti 2553 tl tuttu (hava ve polen yok).

Üstadlar sağolsunlar yönlendirdiler; aşağıda ki siteden 2 filtreyi 314 tl ye aldım ve kendim 15 dk da değiştim.

Allah kimseyi bu servislerin eline düşürmesin, dışarda ki ustalara (sanayi eşrafına) hele hiç düşürmesin.

C30 005 - MANN hava filtresi
CUK26009 - MANN polen filtresi

www.filtremarketim.com

Aynen öyle ben de 2019 aracımda bakımdan sonra kendim mann polen ve hava filtresi alıp değiştirdim.
1.6 TDI aracıma dün 3. bakımını yaptırdım ben de. İşlem detayına baktığımda hava ve polen filtrelerinin değişmediğini gördüm. İçime sinmedi, ben de alıp kendim değiştireceğim muhtemelen.

Merhabalar.
2019 model golf 7.5 dizel aracımı 3. Yıl bakımına servise verdim. 34000 km de.
Bu sefer hava ve polen filtresini değiştirmemişler. Sonrasında sorduğumda 2 yılda değiştiriliyor dediler. Bu konuda bilgisi olan var mı, her yıl değiştiriliyor diye biliyorum ben.
Teşekkürler.
Hava filtresinin toz cenneti Türkiye de yılda 2 kere değiştirilmesi gerekirken 2 yılda bir değiştirilmesi teknik olarak çok sakıncalı.

Ben yılda bir değişirken bile kendim ilaveten 6. Ayda tekrar hava filtresi değiştirdim bugüne kadar. 8 bakım ve 16 hava filtresi değişimi. Siz de filtremarketimden alıp hava ve polenleri ara yıllarda kendiniz değiştirebilirsiniz.

Polen filtresi de aynı. Polen filtresinin durumuna bakıp yılda bir veya en çok iki yılda bir olabilir. Ama onda da bakteri üreyebiliyor.

Bu kararlar teknik olarak hiç bir dayanağı olmayan tamamen fiyat politikası. Motorlarda turbo vb arızalar artacak. Servisler daha da kazanacak.

Geri
Üst Alt