Kararan Dikiz Aynası

tim3lord

Üye
İsim
Burak
Araç
Golf7
Merhabalar Kararan dikiz aynası montajı yaptım 2015 Midlineplus golf7 aracıma ön camını değiştirmiştir yağmur far sensörü montajı yapmak için camı değiştirdim servis 7.5 camı takmış sensör kısmı golf7 lerden farklı aynayı takarken trim parçalarını tekrardan temin ettim ve öyle montaj yaptım. Şimdi siyah çerçeveli olan dikiz aynasını taktım montajı kablolaması tamam çalışıyorda fakat trim parçaları uymuyor. Kafamda şöyle bir sorun var trim parçalar 7.5 için ama kararan ayna golf 7 için ne yapmam gerekli. Gerekli trim parça nedir ve nasıl bulabilirim acaba?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    24.8 KB · Görüntüleme: 107

Merhabalar Kararan dikiz aynası montajı yaptım 2015 Midlineplus golf7 aracıma ön camını değiştirmiştir yağmur far sensörü montajı yapmak için camı değiştirdim servis 7.5 camı takmış sensör kısmı golf7 lerden farklı aynayı takarken trim parçalarını tekrardan temin ettim ve öyle montaj yaptım. Şimdi siyah çerçeveli olan dikiz aynasını taktım montajı kablolaması tamam çalışıyorda fakat trim parçaları uymuyor. Kafamda şöyle bir sorun var trim parçalar 7.5 için ama kararan ayna golf 7 için ne yapmam gerekli. Gerekli trim parça nedir ve nasıl bulabilirim acaba?
Cam 7.5 ayna 7. Aynaya gore trim takilir cama gore degil. Dolayisiyla 7 comfortline-highline trim takmalisiniz ama uzun gelir kesmeniz gerekir. Siz en iyisi cercevesiz dikiz aynasi alin, 7.5 highline trim alin hatasiz olsun.

Upvote 0
Elimde ayna ve trimler kalıcak ona masraftan kaçınmam lazım takas yapabilceğim falan olsa çok süper olur aslında sizde varmıdır?

Upvote 0
Konu retrofit konusu ama bahsi açılmışken sorayım dedim.

Bu otomatik kararan dikiz aynası (çerçevesiz olan modeli) manuel karartmalı aynalar kadar yoğun karartma yapmıyor gibi geldi bana ?

Yani arkadan çok yoğun bir ışık geldiğinde biraz yeşilimsi bir kararma yapıyor ama fazlası yok.

Hatta arka cama koyu cam filmi yaptırdığımızdan bu yana neredeyse çok az seviyede karartıyor diyebilirim.

2018 comfortline sorduğum araç.

Kendi kullandığım araçta böyle bir sorunum yok midline plus elle karartmalı olduğundan 😀

Upvote 0
Konu retrofit konusu ama bahsi açılmışken sorayım dedim.

Bu otomatik kararan dikiz aynası (çerçevesiz olan modeli) manuel karartmalı aynalar kadar yoğun karartma yapmıyor gibi geldi bana ?

Yani arkadan çok yoğun bir ışık geldiğinde biraz yeşilimsi bir kararma yapıyor ama fazlası yok.

Hatta arka cama koyu cam filmi yaptırdığımızdan bu yana neredeyse çok az seviyede karartıyor diyebilirim.

2018 comfortline sorduğum araç.

Kendi kullandığım araçta böyle bir sorunum yok midline plus elle karartmalı olduğundan 😀
Hocam evet taktığım model gece testi yaptım bugün aslında çok değil gibi arka camda 3m 3 numara film var o halde bile epey karartıyor yeşilimsi mavimsi ayarda gözünüzü almıyor aşırı şart değil ama yoğun ışıktan gözünüzü koruyor.

Upvote 0
hocam trimler var bende 7 icin yardimci olurum
Hocam 7 için trim bende de mevcut ta onuda uyduramadım deneyeceğim ucunu keserek mecvut 7 ve 7.5 için iki trim setide var 7.5 ayna ya uymadı uyduramadım 7 nin üst parçasını taktım oda olmadı gibi 7 nin alt parçasını bugün buldum yarın bir gün deneyecem ama yine uzun gelicek gibi

Upvote 0
Tekrardan konu açmamak için burdan yazmak istedim aliexpresten otomatik kararan ayna almak istiyorum yaklaşık 1250 lira civarı tutuyor vergi ve kargo dahil. Aracım 7.5 kasa comfortline araçta hali hazırda yağmur ve far sensörü var aynayı alırsam eksradan kablo tesisatı gerekiyormu alacağım aynanın linkini bırakıyorum.
TRY 978.77 15%OFF | Karartma dikiz parlama önleyici iç ayna VW Golf 7 için jetta tiguan touran caddy shar
https://a.aliexpress.com/_vk8cjh

Upvote 0
Tekrardan konu açmamak için burdan yazmak istedim aliexpresten otomatik kararan ayna almak istiyorum yaklaşık 1250 lira civarı tutuyor vergi ve kargo dahil. Aracım 7.5 kasa comfortline araçta hali hazırda yağmur ve far sensörü var aynayı alırsam eksradan kablo tesisatı gerekiyormu alacağım aynanın linkini bırakıyorum.
TRY 978.77 15%OFF | Karartma dikiz parlama önleyici iç ayna VW Golf 7 için jetta tiguan touran caddy shar
https://a.aliexpress.com/_vk8cjh
Yağmur ve far sensörü varsa bile bcmye kablo çekilmesi gerekiyor.

Upvote 0
Merhabalar,benim aracım 2015 Highline,mecut kararan iç dikiz aynası eski tip olandan,ve yeni tip çerçevesiz dikiz aynası uygulamak istiyorum.Acaba direk eski aynayı söküp yeni tip aynayı direkt uygulayabiliyormuyuz,yani trimler vs uyuyormu?Yoksa trimleridemi değiştirmek gerekli?Bu arada çerçevesiz dikiz aynasıda aramaktayım,elinde olan varsa iletişime geçebilir.

Upvote 0
Merhaba hocam. Otomatik kararan ayna var zaten sizde çerçevesiz ayna bulabilirseniz direk yuvasından trimleri söküp takıp çalıştırabilirsiniz. Trimler sıkıntı olabiliyor özellikle camın üst tavan birleşim noktasına giden 2. Parça bazen kısa kalabiliyor. Kendi trimlerinizi denersiniz olmazsa trimleri servisten alabilirsiniz.

Upvote 0
7.5 kasa highline aracı olan arkadaşlar çerçevesiz dikiz aynası parça kodunu yazarmısınız. Servis parça kodu yada şase numarası soruyor. Servis Her araç için parça kodu farklı dedi örnek olarak passat busines paket için 9000 fiyat verdi

Upvote 0

Geri
Üst Alt