Golf 7.5 Tavandan Su Alma Problemi

Yavuzaslan61

Yeni Üye
İsim
Abdurrahman
Golf 7,5 2018 model aracım tavan su alıyor sanruf kanalarını temizlediği. Halde su alıyor cözüm nedir. TRABZON YAŞIYORUM ÖNEREBİLECEĞİNİZ USTA VAR MI ?

Ekli dosyalar

• B7C20658-B994-41C2-82B5-A2ED73C6B0C6.jpeg
    B7C20658-B994-41C2-82B5-A2ED73C6B0C6.jpeg
    51.1 KB · Görüntüleme: 85

Golf 7,5 2018 model aracım tavan su alıyor sanruf kanalarını temizlediği. Halde su alıyor cözüm nedir. TRABZON YAŞIYORUM ÖNEREBİLECEĞİNİZ USTA VAR MI ?
Bagaj kapağı açtığınızda orada 2 adet siyah körük var., yıkamacılar o bölge kalan suları silerken körüklerin tırnaklarını kırıyorlar ondan kaynaklanıyor., pahalı bir parça değil servisten değiştirebilirsiniz., aracınız 4 yaşında olduğu için yedek parça ve işçilikte %25 iskonto yaparlar.

Upvote 0
Aynı şekilde geri görüş tesisatlarında da Ali Bey'in bahsettiği gibi zarar görebiliyor. Kendi aracımda 26.01.2021 tarihinde aynı ''siyah körük'' parçanın değişimi sağlanmış, işçilik ile beraber 150 lira ödemişim. Yararlı olabileceğini düşünerek parça kodu: 5G6971829B.

Elinizle yokladığınızda muhtemelen anlıyorsunuz zaten gevşek veya kırık gibi olduğunu, emin olursanız sorundan servis danışmanınızı yönlendirmeniz hızlı çözüm açısından maddi - manevi yararlı olabilir sizin için.

Upvote 0
Aynı şekilde geri görüş tesisatlarında da Ali Bey'in bahsettiği gibi zarar görebiliyor. Kendi aracımda 26.01.2021 tarihinde aynı ''siyah körük'' parçanın değişimi sağlanmış, işçilik ile beraber 150 lira ödemişim. Yararlı olabileceğini düşünerek parça kodu: 5G6971829B.

Elinizle yokladığınızda muhtemelen anlıyorsunuz zaten gevşek veya kırık gibi olduğunu, emin olursanız sorundan servis danışmanınızı yönlendirmeniz hızlı çözüm açısından maddi - manevi yararlı olabilir sizin için.
Sol en arka taraftan mı alıyordu sizdede ?

Upvote 0
Galiba evet, bu fotoğrafı bulabildim
Getirdim bi kaç ustaya tavan sökeceğiz felan diyorlar sanruf diyorlar en iyisi özel servisi getirmek bu aracı TRABZON bi tane usta bulamadım..dediğiniz parçalara baktım yani herhangi bir şey yok saba sağlam gibi duruyor ama sol taraftaki hafif yerinden sallanıyor sağ taraftaki taş gibi sallanmıyor dediiğiniz gibi bence büyük ihtimalle oradan kaynaklı

Upvote 0
Getirdim bi kaç ustaya tavan sökeceğiz felan diyorlar sanruf diyorlar en iyisi özel servisi getirmek bu aracı TRABZON bi tane usta bulamadım..dediğiniz parçalara baktım yani herhangi bir şey yok saba sağlam gibi duruyor ama sol taraftaki hafif yerinden sallanıyor sağ taraftaki taş gibi sallanmıyor dediiğiniz gibi bence büyük ihtimalle oradan kaynaklı
Benim de çekincelerim vardı ve servis bile detaylı temizlik artı tavanı sökmeyi teklif etti. İlk etapta bu kolay parçayı değişip çözüm olup olmadığına bakmak bence daha mantıklı olacaktır ki aynı çekinceler ile benim aracımdaki problem de çözülmüştü :) Servise müracaat bazen bu tarz işlemlerde inanın daha mantıklı oluyor, aracı işinin ehli ya da VAG grup araçlarda deneyim sahibi ustalara bırakmadığınız takdirde tabii ki. Çözüleceğini düşünüyorum şahsen.

Upvote 0
Elimde yetkili servisten alınma orjinal bagaj körüğü var çift isterseniz satabilirim.

Upvote 0
Sunroof'tan alsa su oraya kadar gidemez Bizim araçlarda dikkatli bakarsanız arka tavan öne göre yüksektir tavan kartonu düz değildir yani sunrooftan aldığında suyun gideceği ilk yerler A sütünü ve Emniyet Kemerinin bağlı olduğu B sütünudur ve Döşemenin arkası Yağlı bir yapıya sahip olduğu için suyu hemen emmez suyun ya sürekli akması yada uzun süre aynı bölgede durması gerek Arka taraftaki gider borusu gevşemiş desek Tam olarak B sütünuna denk geliyor su ordada leke yapardı Suyun Yaptığı lekeye bakılırsa Yüksek ihtimal sorun Arka körüklerde sizinde dediginiz gibi gevşemiş durumda o bölgeye biraz silikon çekip bir kaç hafta deneyebilirsiniz.
.En Sağlıklı sonuç için elinizde geliyorsa tavanı kendiniz söküp bakabilirsiniz yardımcı olabilirim çok zor değil.

Upvote 0

Geri
Üst Alt