Fren Balata Önerisi - Golf 2019 1.0

İsim
Burak
Araç
Golf 1.0 midline plus
Merhabalar,

2019 golf 1.0 115Hp aracımın 45.000 bakımı gelmiş bulunmaktadır. fren balata uyarısını aldım. Kullanıcı arkadaşlardan, abilerimizden ön arka fren balata takım önerisi alabilir miyim.

Teşekkürler.

Yetkili Serviste eco serisi olan ön balatalardan taktırdım, ortalama 1000 km olmuştur...

Ses yapma, ısındığında tutmama, yüksek hızda ani frende sapma gibi sorunlar yaşamadım. Araç 1.2 tsi.

Aslında uzman forum üyelerimiz eco seri balata taktırmayın derler, aksine benimki sorunsuz.

Ya şansıma iyi denk geldi bana, ya da daha 5-10 bin km sonra mı ötme ses vb yapacak bilmiyorum.

Fren balatası değişimi çok basit iş deyip dışarda da yaptırılabilir de elbette. Fren biraz hayati bir konu olduğu için ben korkumdan servis tercih ettim.

+ yakın zamanda açılmış bir balata konusu ekleyip kaçayım

Yetkili Serviste eco serisi olan ön balatalardan taktırdım, ortalama 1000 km olmuştur...

Ses yapma, ısındığında tutmama, yüksek hızda ani frende sapma gibi sorunlar yaşamadım. Araç 1.2 tsi.

Aslında uzman forum üyelerimiz eco seri balata taktırmayın derler, aksine benimki sorunsuz.

Ya şansıma iyi denk geldi bana, ya da daha 5-10 bin km sonra mı ötme ses vb yapacak bilmiyorum.

Fren balatası değişimi çok basit iş deyip dışarda da yaptırılabilir de elbette. Fren biraz hayati bir konu olduğu için ben korkumdan servis tercih ettim.
Aracımda orijinal ön disk balata vardı, 108 bin km de eko seri ön disk ve balataya geçtim. Araç 143 bin km ye geldi herhangi bir sorun yaşamadım normalden bir farkını görmedim.

bende yarın inşallah eco serisi balata taktırıcam acaba fren hidroliğini de mi serviste değişsem bilemedim 2 sene olcak neredeyse değiştireli

Hocam dışarıda değişim yaptıracaksanız textar ve trw’de bakabilirsiniz. Textar BMW grubunun TRW’de piyasada renodan vag grubuna kadar çoğu markanın fabrika çıkış fren üreticisi diye biliyorum.

bende yarın inşallah eco serisi balata taktırıcam acaba fren hidroliğini de mi serviste değişsem bilemedim 2 sene olcak neredeyse değiştireli
Fren hidroliğini serviste değiştirmek daha avantajlı., dışarısı ile neredeyse aynı rakama geliyor., serviste değişimi özel cihaz ile yaptıklarından hava yapma riski olmuyor., cihaz ile yapılması boyaya hidrolik sıçrama riskini ortadan kaldırıyor.,

Merhabalar,

2019 golf 1.0 115Hp aracımın 45.000 bakımı gelmiş bulunmaktadır. fren balata uyarısını aldım. Kullanıcı arkadaşlardan, abilerimizden ön arka fren balata takım önerisi alabilir miyim.

Teşekkürler.
Bütçenize göre Orjinal balata, Eco seri orijinal balata veya dışarda yaptıracaksanız (avrupa üretimi olmak şartıyla) Ate, Textar, TRW, Hella Pagid bakabilirsiniz., aldığınız yerin güvenilir bir yer olmasına dikkat edin., piyasada sahte ürün çok var., Bosch, Ferodo gibi markalardan uzak durun., ilaveten fren hidroliğini değişim zamanınız da gelmiş.

Hocam artik yetkili servisler aracın ilk 3. Yilinda fren hidroligi değişimi yapılıp. Sonraki ler 2 yilda bir yapildigini söylediler

Bütçenize göre Orjinal balata, Eco seri orijinal balata veya dışarda yaptıracaksanız (avrupa üretimi olmak şartıyla) Ate, Textar, TRW, Hella Pagid bakabilirsiniz., aldığınız yerin güvenilir bir yer olmasına dikkat edin., piyasada sahte ürün çok var., Bosch, Ferodo gibi markalardan uzak durun., ilaveten fren hidroliğini değişim zamanınız da gelmiş.
Hocam yaklaşık 4 ay önce bosh servisinde ön arka balata değişimi ve 4 disk torna ücreti 1400 tl Ücret ödedim.Şansıma mı nedir çok şükür herhangi bir problemle karşılaşmadım bilginiz olsun.V eservis ses yapma gibi bir olay olursa garantili dedi ama inş sonradan bi problem olmaz

Geri
Üst Alt