Servis fiyatları

umitozdemir

Yeni Üye
İsim
Ümit
Araç
Golf 7.5
Arkadaşlar merhaba,

arabamın zaman zaman problemleri oluyor ve sürekli bir usta ihtiyacı doğuyor. Tanıdığım bir usta olmamasından mı kaynaklı bilmiyorum fakat karşılaştığım tüm ustalar bir şekilde kat kat fazla paralara tamir yapıyor.. belkide fiyatlar bana yüksek geliyor sizin yorumlarınızıda merak ediyorum sizce bu fiyatlar normal mi?

• geçtiğimiz ay aracın yağ bakımını ve sol aks kafası değişimini yaptırdım 1900₺(500₺ işçilik)
  • bu hafta aracın alternatörü arızalandı aküyü şarj etmiyordu, kasnağı dağıtmış + kömürü değişecekmiş 2250₺(750₺ işçilik)

bu fiyatların normal olduğunu düşünmüyorum. çok acil güvenilir bir servise ihtiyacım var.

Bugün belki biraz pahali gelebilir ama yarindan kesinlikle daha ucuz.

Fiyatlama sorunu var, ama esnafi suclamiyorum, onlarda hayatta kalmaya calisiyor bizim gibi.

En saglikli kiyaslama servisle olur, servisten fiyat almaniz lazim.

Sadece periyodik 40000 bakımına 2400 TL fiyat aldım .Mecbur yaptıracağım. Fiyatın değişebileceğini söyledi servis. Aracım DSG bundan kaynaklı garantisi bitse bile iyi niyet garantisi devam etmesi adına serviste yaptırıyorum. Bundan önce hiçbir aracımı serviste yaptırmadım , muhtemelen dışarıda bu bakımı yaptırsaydım 1000 tl fiyat verirlerdi. Aracınız manuel ise servis dışında yaptırmanızı tavsiye ederim.

Dışardaki bakım yağ 560 filtreler mann 500 ustalık 200 olmak üzere 1260 tl. Dışarısı bile artık ucuz değil.

Yetkili servisler fiyatları uygun tutsa, özel servisler, sanayi daha da uygun hale gelecek. Özel servisler de nasılsa yetkilide fiyat bu mecbur bana gelecek diyebilir.

Dışardaki bakım yağ 560 filtreler mann 500 ustalık 200 olmak üzere 1260 tl. Dışarısı bile artık ucuz değil.
100 tl de araç yıkama ücreti ekleyeyim 😀 serviste bakım esnasında yıkıyorlar çünkü iç dış

TDI için dışarda;

(hava-yağ-yakıt-polen) 4 filtre 680
5 Litre yağ 715
İstanbul 'da düzgün bir yerde işçilik 250-300 tl.

Yakında bakımı Avrupa 'daki gibi herkes kendisi yapacak.. :censored:

Arkadaşlar 2015 golf 7 sahibi olarak gruba yeni katıldım. Yıllık bakım 9-10 bin km olmuş. Yıllık bakım için sürekli gittiği yer 1500 lira dedi. Beraber çalıştığımız arkadaşın sürekli gittiği yer de 1000 lira istedi. Karar veremedim. Bu arada yer Ankara...

Sadece periyodik 40000 bakımına 2400 TL fiyat aldım .Mecbur yaptıracağım. Fiyatın değişebileceğini söyledi servis. Aracım DSG bundan kaynaklı garantisi bitse bile iyi niyet garantisi devam etmesi adına serviste yaptırıyorum. Bundan önce hiçbir aracımı serviste yaptırmadım , muhtemelen dışarıda bu bakımı yaptırsaydım 1000 tl fiyat verirlerdi. Aracınız manuel ise servis dışında yaptırmanızı tavsiye ederim.
İyi niyet garantisi diye bir şey kalmamış.Eskide kaldı

Arkadaşlar 2015 golf 7 sahibi olarak gruba yeni katıldım. Yıllık bakım 9-10 bin km olmuş. Yıllık bakım için sürekli gittiği yer 1500 lira dedi. Beraber çalıştığımız arkadaşın sürekli gittiği yer de 1000 lira istedi. Karar veremedim. Bu arada yer Ankara...
Burada karar vermenizde etken olan şey bakım ücreti olursa yanılırsınız kaliteli bir yağın 700 lira olduğu yerde 1000 lira fiyat vermeleri kullanılan yağın ve filtrelerin kalitesi hakkında akılda soru işaretleri uyandırır. Bakım ücreti ne olursa olsun parçayı kendiniz alın bakımınızı öyle yaptırın.
Şu an 1.6 tdi mann filtre ve liqui moly 5 lt yağ kullanılırsa sırf parça fiyatı 1500 tl yi buluyor işçilik ekleyin üstüne 1800 den aşağı o iş olmaz, olursa kalitesiz parça kullanılıyor demektir. Hadi mazot filtresini çıkar yine olmaz hadi yağı 4lt yap yine olmaz

Olmaz
Olmaz
Olmaz 😁

Burada karar vermenizde etken olan şey bakım ücreti olursa yanılırsınız kaliteli bir yağın 700 lira olduğu yerde 1000 lira fiyat vermeleri kullanılan yağın ve filtrelerin kalitesi hakkında akılda soru işaretleri uyandırır. Bakım ücreti ne olursa olsun parçayı kendiniz alın bakımınızı öyle yaptırın.
Şu an 1.6 tdi mann filtre ve liqui moly 5 lt yağ kullanılırsa sırf parça fiyatı 1500 tl yi buluyor işçilik ekleyin üstüne 1800 den aşağı o iş olmaz, olursa kalitesiz parça kullanılıyor demektir. Hadi mazot filtresini çıkar yine olmaz hadi yağı 4lt yap yine olmaz

Olmaz
Olmaz
Olmaz 😁
Yağ sordum castrol 5-30 kullanıyorum dedi. Yarın filtreyi soracağım. Filtreler uygunsa, bakacağız, karar vereceğiz.

dsg yada ağır masraf çıkartan bir şey durum başımıza gelme ihtimaline karşılık iyi niyetten yararlanmak adına bakımları serviste yaptırıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda "iyi niyet garantisi" artık geçerli değil gibi bazı muhabbetler dönmeye başlamıştı. Yarın dsg sorun çıkartırsa İndirimsiz pavyon hesabını kitlemesinler :)

Yağ sordum castrol 5-30 kullanıyorum dedi. Yarın filtreyi soracağım. Filtreler uygunsa, bakacağız, karar vereceğiz.
filtreleri yan sanayi kullanıyorum dedi. İstersen kendin alabilirsin dedi. Sorum şu: bosch-mann-filtron markalar var. ucuzu bosch gibi. sizce hangi marka filtre alayım.

filtreleri yan sanayi kullanıyorum dedi. İstersen kendin alabilirsin dedi. Sorum şu: bosch-mann-filtron markalar var. ucuzu bosch gibi. sizce hangi marka filtre alayım.
Castrol ‘ün pek çok farklı 5w-30 yağı var., sizin araca uyumlu olan castrol elinde var mı., üretim tarihi yeni mi, gitmeden bunları öğremeniz iyi olur., Arkadaşlarında dediği gibi motor yağınızı ve filtreleri kendiniz almanız yararınıza olur., gideceğiniz yere sadece işçilik ödersiniz.,

Castrol kullanılacak ise aracınıza uyumlu olan yağ tipi Castrol Edge LL 5W-30 ‘dur.

“Yan sanayi” dediği filtreler Bosch ‘tan da daha düşük kalite demektir.

Hangi marka iyi, forumda hangi marka motor yağı ve filtre kullanıyoruz., nereden alıyoruz vs.. hepsi hakkında forumda detaylıca anlatımları var.

Geri
Üst Alt