Ben Kimim? / Tanışma Konusu

Merhaba, Ankara'dan araniza katiliyorum, 2016 model golf 7 1.2 tsi comfortline manuel aracimi bu ay basinda golf 8 impression olarak yeniledim ve merak ettiklerimi ogrenmek veya sormak icin foruma katildim.

Son düzenleme:

Merhaba, Ankara'dan araniza katiliyorum, golf 7 aracimi bu ay basinda golf 8 impression olarak yeniledim ve merak ettiklerimi ogrenmek veya sormak icin foruma katildim.
Hoşgeldiniz. Eski aracınızın donanım paketi ne idi acaba ?
Yeni aracınıza geçişte eksikliklerini hissettiğiniz şeyler oldu mu.

Merhaba, 15-20 sn bende de sesli çalışıyor. Sıkıntı olacağını sanmıyorum..
Öne atlama olayı bende de var , hatta bir arkadaşım , böyle kullanırsan debriyajı hemen yersin dedi.. Turbo dan mı bilemedim.. çok hoş bir durum değil..

Merhaba, Ankara'dan araniza katiliyorum, golf 7 aracimi bu ay basinda golf 8 impression olarak yeniledim ve merak ettiklerimi ogrenmek veya sormak icin foruma katildim.
Merhaba. ben de geçen ay golf 7 1.2 tsi dan golf 8 impressiona geçtim. İmpression paketler hakkında görüş alış verişinde bulunabiliriz

Merhaba. ben de geçen ay golf 7 1.2 tsi dan golf 8 impressiona geçtim. İmpression paketler hakkında görüş alış verişinde bulunabiliriz
Merhabalar Hocam,

Golf 7 1.2 ile golf 8 1.0 arasında performans farkı var mı? Çekiş, hızlanma, gürültülü çalışma vs..

Ben de böyle bir geçiş yapmayı düşünüyorum 1.0 motor hakkında tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Hoşgeldiniz. Eski aracınızın donanım paketi ne idi acaba ?
Yeni aracınıza geçişte eksikliklerini hissettiğiniz şeyler oldu mu.
Comfortline aracti. Malzeme kalitesi olarak yeni aldigim araci daha dusuk buldum, aslinda elimdeki aracimdan memnundum, ancak iyi bir fiyata satip az bir fark koyarak model yukseltme firsati dogunca degistirdim. Golf 7 comfortline in ic ortamdaki kalite hissi daha yuksekti bence. Bir de uzun yolda hiz sabitlemenin eksikligini ciddi olarak hissettim.

Merhabalar Hocam,

Golf 7 1.2 ile golf 8 1.0 arasında performans farkı var mı? Çekiş, hızlanma, gürültülü çalışma vs..

Ben de böyle bir geçiş yapmayı düşünüyorum 1.0 motor hakkında tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Ben performans, cekis ve hizlanma olarak bir fark goremedim, golf 8de aracin ilk calistirmasinda ve start-stop devreye girdiginde motor bayagi titresiyor ve arabayi hafif salliyor, ancak yorumlarda okuduguma gore bu normalmis, 3 silindirli motor olmasindan kaynaklaniyormus, golf 7de boyle bir sey yoktu. Arac incelemelerinde golf 8in ses yalitiminin daha iyi oldugunu soyluyorlar ancak benim kendi tecrubem 100km ustu hizlarda dikiz aynalarindan golf7ye gore daha cok ses aldigi yonunde, yol ve ruzgar sesi olarak bunu farkli gordum. Yakit tuketimi olarak da; golf 7 ile 5.3 yakit ortalamasiyla hep gittigim 550 kmlik bir uzun yolu yeni aracla ve ayni kullanim tarzi ve hizlarda 4.7 ile tamamladim, golf 7 ile hic gormedigim bir degerdi.

Ben performans, cekis ve hizlanma olarak bir fark goremedim, golf 8de aracin ilk calistirmasinda ve start-stop devreye girdiginde motor bayagi titresiyor ve arabayi hafif salliyor, ancak yorumlarda okuduguma gore bu normalmis, 3 silindirli motor olmasindan kaynaklaniyormus, golf 7de boyle bir sey yoktu. Arac incelemelerinde golf 8in ses yalitiminin daha iyi oldugunu soyluyorlar ancak benim kendi tecrubem 100km ustu hizlarda dikiz aynalarindan golf7ye gore daha cok ses aldigi yonunde, yol ve ruzgar sesi olarak bunu farkli gordum. Yakit tuketimi olarak da; golf 7 ile 5.3 yakit ortalamasiyla hep gittigim 550 kmlik bir uzun yolu yeni aracla ve ayni kullanim tarzi ve hizlarda 4.7 ile tamamladim, golf 7 ile hic gormedigim bir degerdi.
Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir tecrübe aktarımı oldu.

Merhabalar herkese,

Ben foruma 4 5 ay once uye olmustum fakat kendimi tanitmamistim sadece aracimi tanitmistim:) golf 5 1.4 tsi

İstanbuldan katiliyorum yarismaya Atakan Turan Soytürk. İstanbul Barosuna kayitli avukatim fakat su an Ispartada teğmen olarak görev yapiyorum.

Keyifli forumlar dilerim.

Merhaba Arkadaşlar
Aranıza Denizli'den katılıyorum. Golf 1.2 tsi dsg aracım mevcuttu. Bunun dışında GTI'ye dönüştürülmüş ve modifiye edilmiş Golf 1.2 tsi manuel aracı geçen sene alarak 2.bir golf araca sahip oldum. Kısa süredir üye olmama rağmen Golftutkusu başarılı bir forum olduğunu gözlemledim.

Siz değerli arkadaşlarımın seviyeli sohbetlerinden ve faydalı tecrübelerinden istifade edeceğimi düşünüyorum. İnşallah güzel konular üzerinde konuşmak dileğiyle.

Geri
Üst Alt