3M Paint Defender

alper32

Katılımcı Üye

İsim
Alper
Golf'ü teslim aldığım günden beri aklımda olan ancak sürekli ihmal ettiğim kaput koruma işinde nihayet bir adım atabildim.
Öncelikle taş sekmelerine karşı tek etkili çözüm kaput maskesi. Sonrasında ise filmler geliyor.
Hiçbir nano-ultra-seramik ürün taş sekmelerine karşı etkili değil. İsterse 99H sertlikte olsun.

3M paint defender amatör kullanıma uygun sprey film.
Uygulama videosu link
Taş testi link
Kullanma klavuzu link

Ürünü boyassiden 80 tl'ye aldım.
Sırasıyla yaptığım işlemler;
- Temizlik
- Maskeleme
- İPA
- Kil
- İPA
- 3M cila
- Sprey film

Ürünün 18C üzeri sıcaklıklarda ve tozsuz ortamda uygulaması tavsiye ediliyor. Ben 10 C civarında uyguladım. Bu sebeple bir gece garajda bekletip yarın güneşe çıkaracağım.
Tam kuruma/kürleşme 1-4 gün arasında şekilleniyor.

Ekli dosyayı görüntüle 2978Ekli dosyayı görüntüle 2979Ekli dosyayı görüntüle 2980Ekli dosyayı görüntüle 2981

Nasıl oldu peki dokusu nasıl yumuşakmı sertmi uygulama kolay oldumu

Sent from my iPhone using Tapatalk

@erkanwrc Yarın güneşe çıkardığımda tam kuruma şekillenecek, ancak ozaman belli olur dokusu.
Uygulama kolay gayet, 1 saatimi aldı ama. 2 kişi olsa yarım saate biter.

@erkanwrc Yarın güneşe çıkardığımda tam kuruma şekillenecek, ancak ozaman belli olur dokusu.Uygulama kolay gayet, 1 saatimi aldı ama. 2 kişi olsa yarım saate biter.
Bir tüp kaputa tam yetiyormu birkaç kat atılıyor sanırım

@alper32

Değerli Hocam, 

Bagaj, ameliyathane gibi düzenli ve steril...

Mavi örtüler de ameliyathanelerde kullanılan örtüleri çağrıştıran diğer unsur..

Ellerinize sağlık... temiz iş. ...

İlerleyen zamanlarda işlevini beğenip beğenmediğiniz konusunda bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow hocam teşekkürler.
Bu iş aslında zevk işi. Tadını çıkararak özenerek uğraşıyor insan. Yoksa 100-200 TL'ye 10 dk da film kaplıyorlar.

Arkadaşlar üründen memnun kalmadığım için dün film kaplamayı tamamen söktüm.
Ürün 15-20 mikron arası kalınlıkta, mutfak streç filmlerinden daha ince bir yapıda.
Dikkatle uygulamama rağmen kusursuz bir bir görünüm elde edemedim, yer yer matlıklar oluştu.
Basınçlı yıkamada da bazı bölgeler deforme oldu.
Ancak çeşitli forumlarda başarılı sonuçlar da var.

Arkadaşlar üründen memnun kalmadığım için dün film kaplamayı tamamen söktüm.Ürün 15-20 mikron arası kalınlıkta, mutfak streç filmlerinden daha ince bir yapıda.

Dikkatle uygulamama rağmen kusursuz bir bir görünüm elde edemedim, yer yer matlıklar oluştu.

Teşekkürler hocam deneyimlerinizi aktardığınız için bende almak üzereydim bunu mu alsam yoksa yarı fiyatına şeffaf plasti dip bunu elemiş oldum

Arkadaşlar üründen memnun kalmadığım için dün film kaplamayı tamamen söktüm.
Ürün 15-20 mikron arası kalınlıkta, mutfak streç filmlerinden daha ince bir yapıda.

Değerli Alper Hocam;

Bu geri bildirim son derece önemli bir bilgi.

Teşekkür ederiz. 

Rica ederim.

Paylaşmak güzeldir :)

Geri
Üst Alt