Octavia'ya Geçiş

strayder

Üye
İsim
Berat
Dostlar bu sene sonuna doğru aileme küçük geldiği için Octavia'ya geçme düşüncem var. Baktığım araçlar 400 bin bandında 2015 ve 2016 model. Fakat bazı şeyler kafamı karıştırıyor. Full olan versiyonu Style olarak geçiyor ayrıca bir de style CR var. Güç olarak ikisi de aynı 110 hp olarak geçiyor. Aralarındaki fark nedir? Bildiğim kadarıyla donanım farkı yok sadece motor farkı var. Commonrail ile ilgili birşeyler yazmışlar forumlarda ama düz Style'da da Commonrail var bildiğim kadarı ile. Fikirlerinizi merak ediyorum :)

Beygir ve motor nesil farkı olabilir mi hocam.Bir zamanlar elegance ve elegance cr vardı.

Selamlar hocam benim bildiğim kadarıyla commonrail kullanılan ilk motor grubunda bunu belirtmek için kullanmışlar, sonra çıkarılan motor gruplarında ise zaten var gerek yok tekrar belirtmeye diyerek kaldırmışlar diye biliyorum :)

Sanki 5 beygir fark var aralarında
Yok hocam ikisi de 110 bg olarak geçiyor.
Beygir ve motor nesil farkı olabilir mi hocam.Bir zamanlar elegance ve elegance cr vardı.
Şu anda da style ve style cr var. İkisi arasında ne almam gerekiyor onu kestiremiyorum çünkü farkını bilmiyorum :)
Selamlar hocam benim bildiğim kadarıyla commonrail kullanılan ilk motor grubunda bunu belirtmek için kullanmışlar, sonra çıkarılan motor gruplarında ise zaten var gerek yok tekrar belirtmeye diyerek kaldırmışlar diye biliyorum :)
Evet ben de öyle okudum forumlarda ama style model de 2015 model cr olanı da 2015 yani ikisinin de motoru aynı kodu farklıymış anlatılana göre ama hiçbiryerde net bir bilgi bulamadım.

Yok hocam ikisi de 110 bg olarak geçiyor.

Şu anda da style ve style cr var. İkisi arasında ne almam gerekiyor onu kestiremiyorum çünkü farkını bilmiyorum :)

Evet ben de öyle okudum forumlarda ama style model de 2015 model cr olanı da 2015 yani ikisinin de motoru aynı kodu farklıymış anlatılana göre ama hiçbiryerde net bir bilgi bulamadım.
CR olan daha eski sürüm olduğu için diğerini almak daha mantıklı olacaktır. Sonuçta yeni nesilde önceki nesildeki problemler çözülür veya emisyon değeri iyileşir veya performansı arttırılır. Performans aynı eğer ikisi de Euro 5 motor ise demekki problem çözmüşler.

Geri
Üst Alt