Anahtar kontak sorunu

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Herkese merhaba bugün 2015 polo aracımın anahtarını kontağa takıp çıkartırken zorlanmaya başladım bu neden olabilir? Araç düz zeminde direksiyon kilitli değil her seferinde anahtara kontağı takıp çıkartırken bir şey takılıyor gibi anahtarı zorla taktıktan sonra çevirmede sıkıntı yok pil de sağlam nasıl bir yol izlemeliyim?

Kontak spreyi sıkıp denemenizi fayda var bazen toz çapak vb konağın tam oturup calismammasina neden olabilir.

Upvote 0
Kontak spreyi sıkıp denemenizi fayda var bazen toz çapak vb konağın tam oturup calismammasina neden olabilir.
Yedek anahtarı denedim az önce onda bir problem yok diğer anahtar zorlamadan girmiyor

Upvote 0
Anahtarınız düz ise (gözle kontrol) anahtarı soktuğunuz yuvaya wd40 sıkmanız probleminizi ortadan kaldırır. Yanlız çok çok abartı değil. kırmızı olan pipetini gidebildiği kadar en içeri sokuyorsunuz. Ardından sadece yarım saniye pıst yapıp çekiyorsunuz. Sonrasında bir kaç defa arabayı çalıştırın problem ortadan kalkar 1-2 sene de tekrarlamaz başka bir problem yoksa.

Upvote 0
Hocam benim şirket aracında da bu sorun vardı. Anahtar dikkatli bakmadan görülmeyecek kadar eğilmişti. Ufak ufak çekiç darbeleriyle düz bir yerde düzelttim, 2 damla da wd40 sıktım düzelmişti. İlk başta anahtarın eğikliğini kontrol edebilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt