Golf 7 1.6 TDI Ağır Bakım

Maşallah 🙂 şimdi fiyat almak istesek 10luk oluruz heralde 🙂
Ben tamda dövizin tavan yaptığı ve asgari ücretin zam zamanına denk gelmiştim.Yoksa 4.000 TL öder çıkardık.
En azından arabanın 30.000 km boyunca meğer yol adaptasyonuyla giderilen şıkırtı sesinden kurtuldum hep vites kutusundan geliyor sanmıştım.

Yukardaki set genel bir üründür., doğru parçayı hata olmaması adına., aracın şasi numarası ile sorgusu yapılıp öyle alınması gerekir., Ürünün açıklamasında 1.6 TDI motor diye yazması sizin araca uyumlu olacağı anlamına gelmez., aynı motora sahip model yılından bile parçada farklılıklar gösterebilmektedir.,

Ayrıca devirdaim değişeceği için antfifriz boşalmış olacak ve 7 senelik olduğunu da hesaba katarsak antfrizi de değiştirmeniz gerekecek., en az 3 lt. konsantre antrifriz ve yine en az 3-4 lt. saf su ihtiyacınız olacak., ve soğutma sisteminin temizliği için de ilaveten 8-10 lt. saf suya daha ihtiyacınız vardır., Ve en önemlisi kullanacağınız antifrizin (G13 tip) olması gerekir.! piyasada satılan her kırmızı/pembe renki antifriz araca uyumlu değildir., G13 tip olması şart.,

Ayrıca bu zamana kadar değişmediyse; V kayışı ve V kayış gergi makarası da değişmesi gerekir.
Bu denli açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım

Dışarıda yapılacaksa bakım değişim Usta çok önemlidir. Aracın Sente si düzgün olmalı aksi halde daha büyük masraflar açabilir buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Triger seti değişimi önemli ona bağlı olan diğer akşamlar ile satbil ve doğru pozisyonda çalışması esastır.

Ben tamda dövizin tavan yaptığı ve asgari ücretin zam zamanına denk gelmiştim.Yoksa 4.000 TL öder çıkardık.
En azından arabanın 30.000 km boyunca meğer yol adaptasyonuyla giderilen şıkırtı sesinden kurtuldum hep vites kutusundan geliyor sanmıştım.
Nasip kısmet hocam işte maalesef. Benim araçta şuan 114 binde 120 olana kadar bakalım inşallah 10luk olmayız😅
Ses olayı iyi olmuş hocam aksi halde sanayide motoru indircez diyenlere denk gelebilirdiniz 😅

(Yol adaptasyonuyla giderken şakırtı sesi) tam olarak ne demek istediniz açıklayabilir misiniz?

(Yol adaptasyonuyla giderken şakırtı sesi) tam olarak ne demek istediniz açıklayabilir misiniz?
Tümseklerde bozuk yolda yada parke taşlı yollarda şakır şukur bariz ses gelir cxx kodlu Tdi motorlarda servisde arabayı sürer gibi yapıp bilgisayar ortamında dsg yi motora adapte ederler. Şimdi aracım 124.000 lerde ses yok 90.000 de başlamıştı ve hala aynı kavrama şanzıman devam. Yanılmıyorsam iyi kullanırsan 160.000 e kadar hakkı var.

Geri
Üst Alt