Golf 7 Triger Seti

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Merhaba Arkadaşlar,

Dün Golf 7 2014 1.2 tsi aracımın senelik yağ bakımını gerçekleştirdim. Araç 53.000 km de

Castroll 5 30 edge partiküllü yağ kullandım
Filtreler man ve filtron tercih ettim.
Fren hidroliğini tüm sistemden bas pompala olarak yenilettim.

Gelelim asıl soruya, triger seti ve v kayışının durumuna baktık usta ile.
Triger Ve V kayısında herhangi bir çatlak gözükmediğini ancak seneye bağlı değişmesinin iyi olacağını söyledi.
Yetkili servislerin yaşa bağlı olmadan 120 bin km de değişmesi gerektiğini ilettim usta, yetkili servislerin görüşünü doğru bulmadığını belirtti.

Kayışlar iyi görünüyor ancak değişmesi yıldan dolayı mantıklı olacaktır dedi.

Devirdaim sağında değişmesine gerek yok dedi

Sizlerin görüşünü alabilir miyim

Son düzenleme:

Merhaba sorun yoksa değiştirmeye gerek yoktur bence, benim araç 2016 model 100500 de değişti ses yapıyordu. Abimde golf 6 var 2011 model 140000 km sorun yok 180000 km değişecek.

Merhaba sorun yoksa değiştirmeye gerek yoktur bence, benim araç 2016 model 100500 de değişti ses yapıyordu. Abimde golf 6 var 2011 model 140000 km sorun yok 180000 km değişecek.
Erken diyorsunuz

Merhaba Arkadaşlar,

Dün Golf 7 2014 1.2 tsi aracımın senelik yağ bakımını gerçekleştirdim. Araç 53.000 km de

Castroll 5 30 edge partiküllü yağ kullandım
Filtreler man ve filtron tercih ettim.
Fren hidroliğini tüm sistemden bas pompala olarak yenilettim.

Gelelim asıl soruya, triger seti ve v kayışının durumuna baktık usta ile.
Triger Ve V kayısında herhangi bir çatlak gözükmediğini ancak seneye bağlı değişmesinin iyi olacağını söyledi.
Yetkili servislerin yaşa bağlı olmadan 120 bin km de değişmesi gerektiğini ilettim usta, yetkili servislerin görüşünü doğru bulmadığını belirtti.

Kayışlar iyi görünüyor ancak değişmesi yıldan dolayı mantıklı olacaktır dedi.

Devirdaim sağında değişmesine gerek yok dedi

Sizlerin görüşünü alabilir miyim
8 yaş, 53 bin km ‘deki araçta triger değişimine gerek yoktur.!

Aracın geçmişini biliyorsanız, ani kalkışlar yapmak, ani hızlanmalar, vites küçültüp yüksek devirlere çıkmak gibi kayışa ekstra yük bindirecek hareketlerde bulunmuyorsanız şuan için triger kayışının değişmesi cebinize gereksiz masraftan başka bişey olmaz., yıldan kaynaklı değişim için bile daha çok erken o triger daha 3-4 sene daha rahatlılkla çıkarır.,

Değişim zamanı geldiğinde de devirdaim pompası değişimi şarttır.! motordan bir dünya parça sökülüp o kadar uğraştıktan sonra devirdaimi değiştirmemek büyük gaflet olur. bile bile lades olmak gibi bişey olur.,

“Castrol Edge partiküllü 5w-30 yağ kulllandım” demişsiniz., motor yağlarının zaten çoğunda bu özellik var., burada önemli olan partikül den ziyade; Edge LL veya Edge C3 veya Edge M vs.. pek çok farklı Edge yağ var. kısacası aracınıza uygun olan doğru yağı kullanıp/kullanmadığınız önemlidir.

8 yaş, 53 bin km ‘deki araçta triger değişimine gerek yoktur.!

Aracın geçmişini biliyorsanız, ani kalkışlar yapmak, ani hızlanmalar, vites küçültüp yüksek devirlere çıkmak gibi kayışa ekstra yük bindirecek hareketlerde bulunmuyorsanız şuan için triger kayışının değişmesi cebinize gereksiz masraftan başka bişey olmaz., yıldan kaynaklı değişim için bile daha çok erken o triger daha 3-4 sene daha rahatlılkla çıkarır.,

Değişim zamanı geldiğinde de devirdaim pompası değişimi şarttır.! motordan bir dünya parça sökülüp o kadar uğraştıktan sonra devirdaimi değiştirmemek büyük gaflet olur. bile bile lades olmak gibi bişey olur.,

“Castrol Edge partiküllü 5w-30 yağ kulllandım” demişsiniz., motor yağlarının zaten çoğunda bu özellik var., burada önemli olan partikül den ziyade; Edge LL veya Edge C3 veya Edge M vs.. pek çok farklı Edge yağ var. kısacası aracınıza uygun olan doğru yağı kullanıp/kullanmadığınız önemlidir.
Edge LL idi. Devir daim triger sağ tarafında değiştiiğinde aynı işlemler yapılmayacak dedi usta

Triger de ses gevşeme vb sorun yoksa değişmesine gerek yok. İleride devirdaim ile birlikte değişmesi daha sağlıklı olur. Eskiden 120 bin km veya 6 yıl idi sonradan Vw Servis Periyodik bakım cetvelinde bunu kaldırdı. Kontrol ediliyor ve ona göre değişim uygun görülünce yapılıyor. Burada ki asıl olay bence Bazı araçlarda zincir bazi araçlarda Kayış kullanılması ki birbirinden esnemeleri ve yıpranma oranları farklı olacağından net şu km yada bu yıl denemez zaten. Kullanıma bağlı sarf malzemesi gibi düşünmek lazım. Yeri gelir 30 k da değişir yeri gelir 130 k da değişmez 👋

Geri
Üst Alt