Golf 7 klima soğutma yapmıyor

serkanhector

Katılımcı Üye

İsim
serkan
klimam soğutmuyor sizce gazımı bitti başına gelen var mı
çözüm önerisi olan var mı

maalesef gazdan kaynaklı değilmiş sanırım kompresör bozulmuş çözümü nedir

Upvote 0
maalesef gazdan kaynaklı değilmiş sanırım kompresör bozulmuş çözümü nedir
Bostancı'da şahinler oto klima var. Mehmet bey'i bulursanız orada Mavi Golf R'ı olan Volkan gönderdi derseniz full ilgi belki tedavi ile az hasarla atlatırsınız. İşinde iyi son derece uzmanlardır. Şirkete ait audi a6 aracın 15.000 çıkan klima hasarını 2.000 tl ye orjinal parça ve doğru tespit ile kurtarmıştır.

Upvote 0
Gazını doldurduktan sonra düzelmediyse öncelikle iyi bir klima ustasına göstermelisiniz, direkt kompresör bozulmamış olabilir. Akü kaynaklı olabilir, kompresörün ek elemanlarında arıza olabilir vs vs. En doğrusunu “iyi” bir usta bakarak söyleyebilir. Yetkili serviste sadece kompresöre 15 bin tl civarı istiyorlar. Değişim gerekecekse orijinal çıkma da bakabilirsiniz.

Sorunu hallettiğinizde buradan paylaşabilirseniz, çözümü arşiv olarak kalmış olur forumda. Geçmiş olsun.

Upvote 0
Bostancı'da şahinler oto klima var. Mehmet bey'i bulursanız orada Mavi Golf R'ı olan Volkan gönderdi derseniz full ilgi belki tedavi ile az hasarla atlatırsınız. İşinde iyi son derece uzmanlardır. Şirkete ait audi a6 aracın 15.000 çıkan klima hasarını 2.000 tl ye orjinal parça ve doğru tespit ile kurtarmıştır.
ben alibeyköy tarafındayım bostancı bana biraz uzak avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir usta var mı

Upvote 0
Benim klima zayıf soğutuyor demişlerdi geçen klimaciya gittim bakımini yaparız 300 lira dedi cihaza bağladı gazını yağını vs neyse artık halletti şimdi soğutuyor asıl değinmek istediğim konu bana dedi ki hızlı giderken klimayı açma sakın motoru kilitlersin bir dünya para dedi klima açacağın zaman aracı durdur aç sonra devam et yada 20 30 yavaşlat aç öyle 120 150 200 neyse o hızla gidiyorken açarsan klima motorunu birden bire hızlı döndürür kilitler ben bunu bilmiyordum mesela bilmeyenler için söyleyim dedim

Upvote 0
Klima kompresörünün çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz hocam rölantide beklerken klimayı açın ac yi devir ile anlık tüketim bir miktar yükselir klima kompresörünün çalıştığını hissedersiniz. Bu şekilde çalıştığı halde soğutmuyorsa gazla alakalı bir sıkıntı var diye düşünebiliriz
Benim de klima kompresörüm arada bir çalışmıyor soğutmuyor yani, özellikle şehir içinde uzun süre dolandığımda oluyor bu ama uzun yolda sorun yok. Vcds ile kablo bağlayıp baktığımda çalışmayı durdurduğuyla alakalı hata görüyorum. Hala da üzerine düşmüş değilim öyle kullanıyorum şimdilik. Bazen sorun yokmuş gibi soğutmaya devam ediyor bazen de soğutmuyor🤦🏻‍♂️
Bende çıkan hata da şu şekilde, atayım da belki yol gösteren olur🤦🏻‍♂️

Ekli dosyalar

• IMG_20220602_183410.jpg
    IMG_20220602_183410.jpg
    738.8 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Upvote 0
ben alibeyköy tarafındayım bostancı bana biraz uzak avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir usta var mı
çoğunlukla Avrupa yakasından araçlar geliyor bilmem anlatabildim mi? Hiç başka macera aramaya gerek yok. Adama şehir dışından geliyorlar, yada klimacılar çözemedikleri arızaları bu arkadaşa yaptırıyorlar :) Yine de sen bilirsin.

Upvote 0

Geri
Üst Alt